100. výročí Milana Rastislava Štefánika

Speciální edice ražená z Certifikovaného zlata

Představujeme Vám exluzivní novinku - pamětní medaili vyraženou z Certifikovaného zlata, nazývaného také Fairmined gold. Tento numismat, emitován výhradně Národní Pokladnicí, byl vyražen k uctění 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika, které si letos připomínáme.

Mincovním kovem medaile je ryzí zlato 999/1000. Hmotnost exempláře je 7,775 g (1/4 oz Au) a průměr 25 mm. Celá emise je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. Proof quality) a ražená speciálním leštěným razidlem. Výjimečnost této emise je také podtržena unikátním číslem na hraně, které současně potvrzuje velmi nízkou limitaci – pouhých 199 exemplářů pro celý svět!

Autorem unikátního návrhu medaile je respektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD. Na aversu medaile je Štefánikův nejznámější vojenský portrét, který doplňuje slovenský znak a roky 1919 – 2019 odkazující na 100. výročí od jeho úmrtí. Na reversu je nádherné umělecké vyobrazení artefaktů, které Štefánika charakterizují: pamětní mohyla na vrchu Bradlo v Myjavské pahorkatině a dvojplošník pod hvězdným nebem. Výjevy mají připomínat Štefánikovu vášeň pro astronomii, pilotování, ale také leteckou katastrofu, která se mu stala osudnou.

Rezervací medaile získáte:

  • Certifikované (fairmined) zlato
  • 1/4 unce ryzího zlata 999/1000
  • Jistotu nízké limitace - pouze 199 kusů pro celý svět!
  • Emisi s individuálním číslováním na hraně
  • Originální návrh od respektovaného slovenského umělce a medailéra Miroslava Hrice
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěnou kazetu

M. R. Štefánik se výraznou měrou zasloužil nejen o založení samostatného Československa, ale proslavil se i na poli diplomacie a vědy. Během svého života působil jako astronom, politik, filozof nebo generál francouzské armády. O uznání Milana R. Štefánika nejen na území Slovenské republiky, ale i v zahraničí, svědčí i výrok Tomáše Garrigua Masaryka: „Každý, kdo s ním měl příležitost spolupracovat, ví, jaký vzácný člověk odešel nejen nám, ale i Francii a celému světu.“

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
25 mm
Hmotnost:
1/4 oz
Limitace:
199 kusů pro celý svět
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Rok emise:
2019

Zlato, nesoucí označení "Fairmined" (férově vytěžené, certifikované), je zárukou toho, že byl kov vytěžen v malých dolech, které dodržují přísné podmínky nastavené Aliancí pro zodpovědnou těžbu (ARM).

Certifikace je garancí zodpovědnosti malých těžebních společností ke svým horníkům, kterým poskytují bezpečné a příjemné pracovní prostředí. Díky certifikaci je možné podporovat celé místní komunity a jejich sociální rozvoj, udržitelnost a ochranu životního prostředí, napojení malých dolů na světové dodavatele, výkup zlata za férové ceny, transparentnost a obnovu zdravé ekonomiky v rozvojových zemích.

Malé těžební organizace přijímají společně s certifikací také obrovský společenský závazek. Jejich odvaha, zodpovědnost a nezlomné úsilí, které přísné standardy certifikace vyžadují, jsou však odměněny úsměvy spokojených horníků a úspěchy, kterými posouvají dál nejen samotné doly a komunity kolem nich, ale i celou společnost.

Důkazem toho, že společnosti není původ zlata lhostejný, dokládá mimo jiné i fakt, že několik let po sobě byla medaile, předávaná laureátům Nobelovy ceny míru, vyražena z Certifikovaného zlata. Díky osvětovým aktivitám je Certifikované zlato den od dne žádanější. Za necelé tři roky se ho prodalo téměř 400 kg a prognózy na další roky odhadují vzestupnou tendenci. Férově vytěžené zlato používá pro své šperky a hodinky také světoznámý výrobce Chopard. Nejvyšší ocenění na filmovém festivalu v Cannes Zlatá palma je zpracovávána z certifikovaného zlata již od roku 2014. Ve 21 zemích po celém světě dnes najdeme 121 společností, které pracují se zlatem, vytěženým v 10 certifikovaných dolech v Africe, Asii a Jižní Americe.

Národní Pokladnice je první společností v České republice a na Slovensku, která svým zákazníkům nabízí zlaté ¼ uncové medaile z Certifikovaného zlata! Medaile byly vyraženy v Norské mincovně, kde jsou každoročně raženy i medaile Nobelovy ceny míru. Tato mincovna je součástí mateřské společnosti Národní Pokladnice a hrdým partnerem celého projektu usilujícího o certifikaci malých těžebních společností.

ANO, objednávám si unikátní pamětní medaili z Certifikovaného zlata 100. výročí Milana Rastislava Štefánika za cenu 32 970 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a kazeta. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. prosince 2019, pokud do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.