100. výročí československé měny

na limitované 5uncové medaili z ryzího stříbra!

Je pro nás potěšením, že Vám můžeme představit unikátní pamětní medaili, jež byla emitovaná u příležitosti 100. výročí československé měny, které si tento rok připomínáme. Medaile byla vyražena do 5 uncí ryzího stříbra 999/1000 a naleznete ji pouze v nabídce Národní Pokladnice!

Výroční stříbrná medaile má mimořádný průměr 65 mm a byla vyražena do ryzího stříbra o hmotnosti 155,5 g. Jedinečnost pamětní emise je zdůrazněna unikátním číslem, které se nachází na hraně každé medaile, a které současně potvrzuje přísnou limitaci pouhých 499 stříbrných medailí pro celý svět.

Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a ražen speciálním leštěným razidlem, jehož pole je vysoce leštěno a reliéf matován. Navíc díky vysokému reliéfu medaile můžete obdivovat každý detail této originální emise.

Hlavním motivem aversu je 100leté výročí oslavující vznik měny. Dále je zde vyobrazena legendární dívka sázející lípu z korunové mince, jenž byla v oběhu po dlouhých 35 let. Na aversu medaile je rovněž vyobrazen tvůrce měnové reformy, první ministr financí Alois Rašín. Revers medaile vyobrazuje českého lva, tak jak byl nakreslen proslulým Alfonsem Mariou Muchou na stokorunové bankovce.

Rezervací medaile získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Extrémně nízkou limitaci - pouhých 499 kusů pro celý svět
  • Mimořádný průměr 65 mm
  • Individuální číslo na hraně medaile
  • Vysoký reliéf
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Unikátní kombinaci ražby a laserové technologie
  • Dřevěnou prezentační kazetu a Certifikát autentičnosti

Chcete-li mít na 100. výročí vzniku československé měny opravdu výjimečnou památku, neváhejte s rezervací! Stříbrné 5uncové pamětní ražby podléhají celosvětové limitaci pouhých 499 kusů a každý unikát nese individuální číslo!

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5 oz (155,5 g)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Emitent:
Národní Pokladnice
Rok emise:
2019
Limitace:
499 kusů celosvětově

Československá koruna v letošním roce slaví významné jubileum, 100 let od svého vzniku. A za dobu své existence si prošla zajímavou historií. Její příběh se začal psát v roce 1919, několik měsíců po rozpadu Rakouska-Uherska. V době, kdy vznikal náš mladý stát, v jehož zájmu bylo co nejrychleji provést měnovou reformu a oddělit československou měnu od měny bývalého Rakouska-Uherska.

Za geniálním plánem měnové odluky a výměny peněz stál první ministr financí Alois Rašín. Měnová reforma šla cestou snahy o zhodnocení oddělené měny. Při kolkování byla část předložených bankovek tudíž odebrána a stažena z oběhu. Zároveň se i zprvu zdálo, že se nová měna nebude jmenovat “koruna”, jelikož tento název měny existoval již v monarchii a byl znakem Rakouska-Uherska, od nějž se chtěli naši zákonodárci zcela distancovat. Padly takové návrhy jako československý lev, sokol, káně, denár, frank či tolar. Osud tomu však chtěl, že jí zůstal výsostný název “koruna“.

Československá koruna prošla v průběhu časů rovněž různými estetickými obměnami, za jejichž autorstvím se ukrývá nejedno slavné jméno. Na motivech nového oběživa se podílelo hned několik autorů. Nejznámějším je určitě Alfons Maria Mucha. Legendou se však stala kovová koruna, a to díky svému příběhu a 35letému oběhu. Mince vyobrazuje dívku, která sází lípu a byla v oběhu od roku 1957 do roku 1992. Československá koruna se tak navzdory všemu, stala nejen pevnou měnou, ale také symbolem státu a jeho suverenity.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pětiuncovou medaili 100. výročí československé měny za cenu 15 900 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a dřevěnou prezentační kazetu. Nabídka je platná do 31. ledna 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.