v roce 2019 to byla na českém mincovním trhu nejočekávanější a následně nejprodávanější sada. Celková limitace 200 000 sad byla vyprodána za měně než týden. Řeč je o šesti dvacetikorunách vydaných Českou národní bankou u příležitosti 100. výročí od vzniku československé měny.

Národní pokladnice má tu čest nabídnout limitované množství této sady. Ke každé sadě přidáme naší letošní Ražbu dne, věnovanou 170. výročí narození prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

Celkem je tak v této nabídce 7 numismatů:

 • Šest mincí, každá s nominální hodnotou 20 Kč, tvoří mimořádnou sadu vydanou ČNB v roce 2018 (3 politici) a v roce 2019 (3 finančníci). Mince mají totožné parametry se současnou oběhovou dvacetikorunou. Jsou raženy z oceli a zušlechtěny slitinou mědi a zinku. Třináctihran o průměru 26 milimetrů má hmotnost 8,43 gramu. Hrana každé mince je zaoblená a hladká. Jsou vyraženy podle návrhů českého sochaře a medailéra Vladimíra Oppla, který stojí i za návrhem již zmíněné oběhové „dvacky“.

  Na aversech je vyobrazen dvouocasý heraldický lev, stejně jako u běžné dvacetikoruny. Reversy mincí představují portréty šesti významných českých a slovenských osobností, které stály u vzniku Československé republiky v roce 1918. - státníci T. G. Masaryk, M. R. Štefánik, E. Beneš a finančníci A. Rašín, V. Pospíšil a K. Engliš.

 • Sadu ČNB doplňuje naše letošní Ražba dne, ve které Národní Pokladnice představila medaili z jedné unce ryzího stříbra (Ag 999/1000) u příležitosti 170. výročí narození prezidenta T.G. Masaryka. Medaile ražená na den přesně, tedy 7. března letošního roku. Každá z celkově velmi nízké limitace 999 kusů je opatřena individuálním číslováním na hraně! Spolus medailí získáte i tematickou dřevěnou kazetu.

  Autorkou letošní Ražby dne je naše uznávaná medailérka, návrhářka a výtvarnice Irena Hradecká, DiS. V minulosti připravovala a realizovala návrhy nejen pro ČNB.
  (více se o Ražbě dne dozvíte v záložce O Ražbě dne)

Objednávkou cekem 7 numismatů získáte:

 • 31, 1 g ryzího stříbra (Ag 999/1000) z naší Ražby dne
 • Mimořádnou emisi šesti oběhových mincí vydanou ČNB
 • Certifikát autentičnosti

Mimořádná sada ČNB a stříbrná Ražba dne v jednom setu jen u Národní Pokladnice!

Specifikace
Set ČNB:
Kov:
CuNi
Průměr:
26 mm každá
Hmotnost:
8,43 g každá
Kvalita:
Bežná kvalita
Nominální hodnota:
6x 20 Kč
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2019
Limitace :
200 000 sad
Medaile Ražba dne:
Den ražby:
7.3.2020
Kov:
Ryzí stříbro (999/1000)
Hmotnost:
31,1 g
Průměr:
39 mm
Země původu:
Česká republika
Limitace:
999 ks

Ražbu dne, uncové stříbrné medaile na počest významných osobností, razíme od roku 2016. Přesto, že projekt neoplývá dlouhou tradicí, jedná se o sběratelsky nejžádanější numismaty z naší nabídky. Připomeneme si, komu byly předešlé ražby věnovány:

 1. První ražba - 700. výročí narození Karla IV.
  První stříbrná „uncovka“ spatřila světlo světa 14. května roku 2016. Odečtete-li od tohoto data 700 let, ocitnete se u kolébky Karla IV., nejvýznamnějšího českého panovníka a římského císaře. Limitace první Ražby dne činila symbolických 700 exemplářů a její odkaz byl prostý - připomenout kulturní i politický odkaz Karla IV.
 2. Druhá ražba – 300. výročí narození Marie Terezie
  Další stříbrná Ražba dne byla věnována Marii Terezii. Pamětní numismat byl slavnostně odhalen 14. května 2017 na Bratislavském hradě, kde byla následující den zahájena veřejná výstava mincí, kterou zorganizovala Národná Pokladnica společně se Slovenským Národním muzeem.

 3. Třetí ražba – 100. výročí od vzniku Československa
  V roce 2018 jsme si připomínali nejvýznamnější výročí naší novodobé historie – 100 let od vzniku samostatného Československa. O naši svobodu se nezasloužil jen jeden člověk, byla jich celá řada. Proto jsme udělali výjimku a Ražbu dne jsme nezasvětili jediné osobnosti, ale všem odvážným jedincům, kteří za poslední století bojovali či bojují za národní svébytnost a demokracii. Posláním medaile, ražené 28. října, byla připomínka svobody jako křehké hodnoty, kterou je třeba opečovávat a ochraňovat.

 4. Čtvrtá ražba – 100. výročí Milana Rastislava Štefánika
  V květnu roku 2019 uplynulo 100 let od chvíle, kdy naposledy vydechl M. R. Štefánik, muž, který svým nezlomným úsilím přispěl právě k vzniku samostatného československého státu. Štefánikův záběr byl vzhledem k jeho mladému věku až neuvěřitelný.

 5. Pátá ražba – 170. výročí od narození Tomáše Garrigue Masaryka
  A konečně pátá pamětní medaile! Díky vzdáváme prostřednictvím nádherně zpracované stříbrné unce Tomáši Garriguovi Masarykovi – gentlemanovi, který změnil vnímání nás samých. Autorkou motivu ražby, nesoucí portrét našeho prvního prezidenta je medailérka a výtvarnice Irena Hradecká.

ANO, objednávám celkem 7 numismatů, Sadu oběžných 20 Kč mincí ČNB & Pamětní medaili Ražba dne 2020 s T.G. Masarykem za cenu 3990 Kč (+ 159 Kč poštovné a balné). Numismaty mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy je obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byly numismaty zakoupeny. Společně s numismaty obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace. Numismaty budou hrazeny dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31.12.2020, nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.