Jen v Národní Pokladnici.

S hrdostí Vám představujeme exkluzivní numismat Národní Pokladnice věnovaný Cyrilu a Metodějovi – Slovanským věrozvěstům, kteří v rámci své misie na Velké Moravě prosadili staroslověnštinu jako bohoslužebný jazyk.

U příležitosti 1150. výročí schválení staroslověnštiny papežem Hadriánem II., které jsme si tento rok připomněli, byla vyražena, výhradním eminentem - Národní Pokladnicí, medaile z 5 uncí ryzího stříbra (Ag 999/1000) a to v nejvyšší mincovní kvalitě (Proof).

Medaile má rovněž extrémně nízkou limitaci – bylo vyraženo pouze 499 ks pro celý svět! Každý exemplář má navíc individuální číslo na hraně. Získáte tak svůj vlastní unikát připomínající významnou událost!

  • Na aversu medaile jsou vyobrazeny portréty Cyrila a Metoděje, s knihou v ruce, a opis SCHVÁLENÍ STAROSLOVĚNŠTINY PAPEŽEM.

  • Revers zdobí dobové vyobrazení Krista na kříži, nad nímž jsou znázorněny český lev a moravská a slezská orlice a okolo znaky hlaholice. Vše je doplněno o letopočty 868–2018.

Medaile má rovněž extrémně nízkou limitaci – bylo vyraženo pouze 499 ks pro celý svět! Každý exemplář má navíc individuální číslo na hraně. Získáte tak svůj vlastní unikát připomínající významnou událost!

Rezervací získáte:

Elegantní dřevěný box

  • 5 uncí ryzího stříbra = 155,5 g
  • Jistotu striktní limitace – jen 499 ks pro celý svět
  • Nejvyšší kvalitu ražby – leštěné razidlo
  • Unikát v každém kusu díky individuálnímu číslování na hraně medaile
  • Elegantní dřevěnou kazetu s Certifikátem autentičnost

Výtvarný návrh pamětní stříbrné medaile pochází z dílny předního českého medailéra Vladimíra Oppla, mj. autora designu současné oběhové dvacetikorunové mince.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro (999/1000)
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5 oz (155,5 g)
Kvalita:
Proof - leštěné zrcadlo
Mincovna:
Norská mincovna (mint of Norway)
Země původu:
Norsko
Limitace:
499 ks na celý svět
Výhradní emitent:
Národní Pokladnice
Autor návrhu:
akad. sochař Vladimír Oppl

Schválení staroslověnštiny papežem Hadriánem II.

Na žádost knížete Rastislava vyslal císař Michal III. bratry Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, aby zde se svou družinou šířili křesťanství a kulturu. Začátkem roku 867 se Cyril a Metoděj vydali na cestu do Říma, kde bylo jejich úkolem zajistit 3 hlavní záležitosti: potvrzení staroslovanské řeči v liturgii římskokatolického obřadu, vysvěcení učedníků na kněze a zřízení samostatné církevní hierarchie pro Velkou Moravu, která by byla závislá přímo na papeži. V roce 868 je papež Hadrián II. přijal a vyhověl všem jejich požadavkům.

Svatí Cyril a Metoděj na nástěnné malbě v Trojanském klášteře v Bulharsku
Svatí Cyril a Metoděj na nástěnné malbě v Trojanském klášteře v Bulharsku

Od 14. století jsou oba věrozvěsti uctíváni jako patroni celé Moravy. V 19. století byli Cyril a Metoděj prohlášeni za patrony všech slovanských národů. V roce 1980 byli papežem Janem Pavlem II. prohlášeni za spolupatrony Evropy. Je důležité uvědomit si, že přínos misie Cyrila a Metoděje nelze chápat pouze v rovině církevní, ale též v oblasti kultury, písma a obecné vzdělanosti. Jejich vliv také nelze vymezit jen na Velkou Moravu či české země, neboť cyrilometodějská misie sehrála velmi významnou roli v dějinách většiny slovanských národů.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se této jedinečné historické emise nebo jiných emisí Národní Pokladnice, neváhejte, prosím, kontaktovat naše zákaznické oddělení na telefonním čísle 810 100 500, kde jsme vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do15 hodin připraveni se Vám plně věnovat.

Další informace jsou Vám k dispozici též na našich webových stránkách www.narodnipokladnice.cz.

ANO, zašlete mi prosím medaili Cyril a Metoděj na 5uncové číslované medail z ryzího stríbra za cenu 12 990 Kč (poštovné a balné zdarma). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěnou kazetu. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.