Letos v červnu jsme si připomněli kulaté výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii, často označované jako Den D. Před 80 lety zahájila tato největší námořní invaze II. světové války osvobozování Francie a později celé západní Evropy od nacistického Německa.

Při této příležitosti si Vám dovoluji představit velké mincovní album s názvem D-Day (česky Den D). Kromě osmi dobových oběhových mincí obsahuje také dvě poštovní známky. Všechny artefakty byly vydány během válečných let výhradně zeměmi zapojenými  do bojů na nově otevřené západní frontě. V albu tak můžete spatřit australskou penci, kanadský pěti cent, francouzský frank nebo tří centovou poštovní známku z USA s výjevem oslav osvobození Francie z pařížské Champs-Élysées.

Mince a známky v albu DEN D

Mince v prvotřídní kvalitě jsou vyraženy z různých základních mincovních kovů. Proto v albu působí společně se známkami tak rozmanitě. Každá mince a známka má v albu své místo.

Obálka alba je vyvedena v dobové fotografii pořízené z jednoho z vyloďovacích člunů. Je to zřejmě nejznámější foto celé operace zachycující americké vojáky brodící se přílivem a německou kulometnou palbou na plážích francouzské Normandie. Uvnitř alba, kromě artefaktů, spatříte mapu s plánem vylodění. Přidán je také anglický text popisující plánování a uskutečnění celé operace.

Za účelem vytvoření druhé fronty během 2. světové války se spojenci na setkání v Teheránu dne 28. listopadu 1943 dohodli na operaci Overlord, která se uskutečnila 6. června 1944, odsud tedy název DEN D. V časných ranních hodinách se spojenecká vojska vylodila v Normandii. S více než 160 000 vojáky, 5 000 loděmi a 13 000 letadly, to byla největší vyloďovací operace v historii. Pobřeží bylo rozděleno do pěti částí (pláží), z nichž dvě byly pod velením Američanů, dvě pod velením Britů a jedné části veleli Kanaďané. Do bojů se zapojili i vojáci z Francie, Polska, Austrálie, Nového Zélandu, Belgie, Československa, Řecka, Lucemburska, Nizozemska, Norska, Jižní Afriky a Jižní Rhodesie. I přes velké ztráty se invaze zdařila a 25. srpna vstoupili spojenci do Paříže a osvobodili ji.

Ano, zašlete mi prosím Velké album DEN D za cenu 2 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za minci lze uhradit najednou, nebo ve formě dvou bezúročných měsíčních splátek, 2 x 1 245 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou). Album mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž bylo album zakoupeno. Album hrazeno dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Počet mincí:
8 ks – různé velikosti, hm. a nom. hodnoty
Počet pošt. známek:
2 ks – různé velikosti, a nom. hodnoty
Rozměr alba (zavřené):
cca 222 x 310 x 8 mm
Rozměr alba (otevřené):
cca 452 x 310 x 4 mm
Text v jazyce:
Angličtina