Štít bohyně Athény na stříbrné minci

Antický motiv na stříbrné minci

Štít bohyně Athény na stříbrné minci

Štít bohyně Athény na stříbrné minci

Ohodnoťte jako první!

0
  • 2 unce ryzího stříbra (999/1000)
  • Historické provedení antique finish a obvzlášť vysoký reliéf
  • Jistotu velmi nízké limitace - pouhých 999 kusů pro celý svět!
  • Elegantní balení a Certifikát autentičnosti
  • Typ: Jednotlivý produkt
  • Dostupnost: Omezené množství
Původní cena: 8 900 Kč
Cena: 6 490 Kč

Představujeme Vám jedinečnou a velmi přísně limitovanou emisi s nádherně propracovaným antickým motivem - Štít bohyně Athény. Mincovním kovem numismatu je ryzí stříbro (ryzost Ag 999/1000), jeho hmotnost je 2 unce, tedy přibližně 62,2 gramu ryzího kovu, průměr 38,61 milimetru a nominální hodnota 10 dolarů. Emise je zpracována ve velmi zajímavém starobylém vzhledu zvaném antique.

Avers mince zdobí portrét britské královny Alžběty II.. Na reversu numismatu se nachází kompozice vytvořená ze dvou dominantních prvků: portrét řecké bohyně Athény a detail jejího ochranného štítu, zvaného Aegis. Athéna je zobrazena ve vzpřímeném postoji, majestátní a krásná. Na sobě má roucho, na hlavě přilbici a v levé ruce drží trojzubec. Vpravo od postavy Athény se nachází vyobrazení kulatého štítu, lemovaný hady a podobiznou Gorgony Medúzy uprostřed.

Rezervací mince získáte:

  • 2 unce ryzího stříbra (999/1000)
  • Historické prevedení antique finish a ultra vysoký reliéf
  • Nádhernou emisi s nízkou limitací - pouhých 999 kusů pro celý svět!

Dokonalé zvýraznění i těch nejmenších detailů reversu umožňuje vyvýšený reliéf exempláře, kterého bylo dosaženo díky využití revoluční technologie Smartminting. Tento fascinující moderní způsob ražby umožňuje umělecké 3D provedení dokonale propracovaného motivu včetně nejmenších detailů. Elegantní balení a Certifikát autentičnosti

Původní cena:8 900 Kč
Cena: 6 490 Kč
Specifikace
Kov:
Stříbro 929/1000
Průměr:
38,61 mm
Hmotnost:
2 oz (62,2 g)
Kvalita:
Antique finish (historické provedení)
Rok emise:
2018
Limitace:
999 kusů pro celý svět

Athéna byla jednou z nejmocnějších bohyň starověkého Řecka, stala se bohyní moudrosti, práva, umění a vítězné války a také ochránkyní života v míru. Podle starých bájí a pověstí byl otcem Athény Zeus a její matkou Titánka Métis. Brzy po svém narození se Athéna stala nejmilejší Diovou dcerou. Zeus s ní rád rozmlouval, nic před ní neskrýval, vždy jí ve všem vyhověl. Athéna si jeho přízně velmi považovala a neustále byla v jeho blízkosti.

Athéna jako ochránkyně života v míru dávala městům i lidem blahobyt a ochraňovala děti i nemocné. Na rozdíl od boha zuřivé války Area byla Athéna bohyní války moudře a rozvážně vedené, vždy končící vítězstvím, ovládala umění bojové taktiky a strategie. O její radu před bitvami prosili moudří náčelníci a významní vojevůdci. Stala se ochránkyní města Athény, Athéňanům darovala olivu. A byla též zakladatelkou a ochránkyní řeckého zemědělství. Ochraňovala také umění a umělecké práce, naučila ženy příst a tkát, pomáhala stavitelům chrámů, muže naučila řemeslům jako zlatnictví, kovářství a barvířství. Vynalezla pluh, hrábě, uzdu, loď i válečný vůz a také hliněný hrnec, trubku a flétnu.