Karel IV. - Čech, který vládl Evropě

Jeho životní cesta plátovaná ryzím zlatem

Kolekce: Život Karla IV.

Kolekce: Život Karla IV.

Hodnocení: 4.5

2

První kolekce věnovaná životu Karla IV.

 • Nejdůležitější milníky Otce vlasti v jediné sbírce
 • Zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • Vyraženo u příležitosti 670. výročí korunovace Karla IV. českým králem
 • Přísná limitace – pouhých 5000 sbírek!
 • Umělecký návrh od předního českého sochaře Vladimíra Oppla
 • Nejvyšší mincovní kvalita
 • Typ: Kolekce
 • Dostupnost: Omezené množství
Cena: 990 Kč

670. výročí korunovace Karla IV. českým králem
na medaili zušlechtěné ryzím zlatem

S nesmírnou hrdostí Vám představujeme historicky první kolekci o životě Karla IV. Výjimečná sbírka našeho největšího Čecha, Otce vlasti je zahájena emisí k uctění 670. výročí jeho korunovace českým králem.

Tato nádherná medaile byla zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a vyražena za dodržení velmi přísných podmínek.

Díky ražbě v nejvyšší mincovní kvalitě jsou motivy aversu i reversu propracovány do nejmenších detailů. Avers emise zvěčňuje korunovaci Karla IV. českým králem. Na reversu medaile jsou vyobrazeny znaky zemí Koruny české.

 • Zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • Nejdůležitější milníky Otce vlasti v jediné sbírce
 • Nejvyšší mincovní kvalita
 • Přísná limitace - pouhých 5000 sbírek
 • Autorem návrhů je akademický sochař Vladimír Oppl, tvůrce designu české dvacetikorunové mince a nejkrásnější zlaté mince na světě!
Cena: 990 Kč
Specifikace
Plátování:
24karátové zlato
Základní kov:
Měď
Průměr:
38,61 mm
Hmotnost:
26 g
Kvalita:
Leštěné razidlo
Limitace:
5 000

Život Karla IV.

Ruční zpracování pamětní medaile Založení univerzityEmise zvěčňující Karla IV., Otce vlasti, jsou vždy u českých sběratelů vítány s nadšením. O jeho veliké oblibě mezi lidmi nejlépe vypovídá vítězství v anketě Největší Čech, kterou vyhlásila v roce 2005 Česká televize. Na základě zájmu zákazníků emitovala Národní Pokladnice, jako první v historii, sbírku medailí zvěčňující nejdůležitější milníky v životě tohoto velikána.

Účelem kolekce je, kromě možnosti shromáždění nádherných pozlacených medailí, také přiblížit fascinující život našeho Největšího Čecha a zvýšit povědomí o jeho zásluhách pro české země.

Emisí připomínající 670. výročí korunovace Karla IV. českým králem je tato výjimečná sbírka započata. Kolekce bude dále obsahovat medaile zvěčňující další významné milníky jeho života, jako jsou např. položení základního kamene hradu Karlštejn, založení Karlova mostu, Karel IV. a jeho čtyři manželky, a další.

Pro kolekci byl stanoven velmi přísný limit – pouhých 5 000 sběratelů bude mít možnost shromáždit tuto sbírku.

Cena  první emise činí pouhých 490 Kč vč. poštovného a balného.  Cena dalších medailí v kolekci je  990 Kč (+ 89 Kč poštovné a balné). 

 

ANO, chci začít sbírat pamětní medaile Život Karla. IV. Objednávám si první pamětní medaili Korunovace Karla IV. českým králem za cenu 990 Kč vč. poštovného a balného. Peníze nezasílám předem, pamětní medaile ze základního kovu zušlechtěného ryzím zlatem bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní medaili Korunovace Karla IV. českým králem ponechám, objednám si tak další pamětní medaile z kolekce Život Karla IV. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 990 Kč (+ 89 Kč poštovné a balné). Každou pamětní medaili zušlechtěnou ryzím zlatem mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní medaile zakoupena. Sbírání medailí ze sbírky Život Karla IV. mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. 8. 2017, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních medailí z kolekce Život Karla IV. a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další medaile z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Vaše osobní údaje uvedené v této objednávce budou zpracovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, a za podmínek, které jsou dostupné na internetové adrese www.narodnipokladnice.cz. Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00, Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly v souladu s výše uvedenými podmínkami zpracovávány po dobu deseti let od poskytnutí za účelem nabízení zboží a služeb naši společnosti i třetích osob (včetně zasílání informaci o pořádaných akcích) a užívány za účelem zasílání elektronických obchodních sdělení.