Alfons Mucha - Ovoce

Poprvé v historii na kolorované medaili

Alfons Mucha - Ovoce sale

Alfons Mucha - Ovoce sale

Ohodnoťte jako první!

0
  • Reprodukce slavného díla od Alfonse Muchy poprvé na unikátní cihličce
  • Kolorovaná medaile zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000
  • Původní cena: 299 Kč
  • Typ: Jednotlivý produkt
  • Dostupnost: Skladem
Cena: 199 Kč

Slavný obraz Ovoce od českého malíře světové secese Alfonse Muchy. Poprvé v historii bylo celosvětově proslulé umělecké dílo pomocí speciální techniky tamponového tisku reprodukováno na pamětní medaili. Jedinečnost cihličky o rozměrech 35 x 60 mm je podtržena zušlechtěním ryzím zlatem 999/1000. Ražba v nejvyšší mincovní kvalitě spolu s unikátní velikostí Vám zaručuje, že uvidíte každý detail originální emise.

Na aversu numismatu se nachází mimořádně zdařilá reprodukce obrazu Ovoce od legendárního představitele české výtvarné scény a uměleckého stylu zvaného Art Nouveau Alfonse Muchy. Slavný originál, litografie o rozměru 44,4 x 66,2 centimetru, vznikl v roce 1897, tedy v Muchově nejslavnějším, nejplodnějším a umělecky nejúspěšnějším období a v současné době je umístěn v soukromé sbírce.

Základem kompozice vyobrazeného uměleckého díla je portrét mladé krásné ženy. Ta má na sobě pastelově modré šaty s odhalenými rameny a zády, na hlavě věnec z květin a listů a náruč plnou zralého ovoce. Dílo nese typický Muchův rukopis: secesní prvky se mísí s něžnou krásou portrétované ženy, vše je k dokonalosti dotaženo velmi precizním – do nejmenšího detailu propracovaným – zpracováním. Celek působí velmi křehce a zároveň velmi živě.

 

Cena: 199 Kč
Specifikace
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000
Hmotnost :
50 g
Rozměry:
60 x 35 mm
Rok emise:
2016
Země emitenta:
Česká republika