Numismatická premiéra - Prezident Osvoboditel na unikátní stříbrné cihličce

Limitovaná edice!

Stříbrná cihlička 100. výročí vzniku Československé národní rady

Stříbrná cihlička 100. výročí vzniku Československé národní rady

  • 2,5 unce ryzího stříbra 999/1000
  • Nejvyšší mincovní kvalita
  • Striktní limitace pouze 400 ks pro celý svět
  • Unikátní památka k 100. výročí Československé národní rady
  • Exkluzivní box a cihlička chráněnou magnetickou kapslí
Typ: Jednotlivý produkt
Dostupnost: Omezené množství
Cena: 9 490 Kč

Masaryk a Štefánik poprvé na jedné emisi

v unikátním provedení z ryzího stříbra!

T. G. Masaryk na pamětní cihličce vyražené ke 100. výročí založení Československé rady

Oslavte s námi významné výročí naší historie – 100 let od založení Československé národní rady! Na počest této výjimečné události vyrazila Národní Pokladnice striktně limitovanou emisi v exkluzivním provedení.

100 let Československé národní rady si připomínáme výjimečnou ražbou - cihličkou z 2 uncí ryzího stříbra 999/1000, která má v sobě vloženou překrásnou medaili. Tu z oboch strán zdobí portréty dvou velikánů – T. G. Masaryka a M. R. Štefánika a je vyražena z půl unce ryzího stříbra!

Poprvé tak můžete získat památku na T. G. Masaryka a M. R. Štefánika na jedné cihličce. Navíc ve velmi striktní limitaci: pouze 400 sběratelů se bude moci radovat z tohoto numismatického skvostu!

Pamětní cihlička s vloženou medailí k 100. výročí založení Československé rady obsahuje celkem 2,5 unce ryzího stříbra 999/1000! Toto unikátní provedení s T. G. Masarykem najdete exkluzivně pouze v nabídce Národní Pokladnice!

Exkluzivní box na cihličku chráněnou magnetickou kapslí

Rezervací emise 100. výročí Československé národní rady získáte:

  • Celkem 2,5 unce ryzího stříbra 999/1000
  • Nejvyšší kvalitu ražby
  • Striktní limitaci pouze 400 ks pro celý svět
  • Unikátní památku k významnému výročí naší historie
  • Exkluzivní box na cihličku chráněnou magnetickou kapslí

Výroční pamětní cihličku s vloženou medailí T. G. Masaryka a M. R. Štefánika dostanete zabalenou v moderní magnetické kapsli vložené v exkluzívním dřevěném boxu, který ještě více zdůrazňuje krásu numismatu. Parametry emise potvrzuje přiložený Certifikát autentičnosti.

Nepromeškejte naši numismatickou premiéru a rezervujte si svůj stříbrný unikát!

Cena: 9 490 Kč
Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Rozměry cihličky:
80 x 50 mm
Hmotnost cihličky:
62,2 g
Průměr medaile:
32 mm
Hmotnost medaile:
15,5 g
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2016
Limitace:
400 ks pro celý svět

Československá národní rada

Těsně před vypuknutím první světové války žilo mimo Rakousko-Uhersko asi 700 000 Čechů a více než 600 000 Slováků, kteří se sdružovali a zakládali krajanské spolky. Po vypuknutí první světové války začaly krajanské listy publikovat úvahy o možnosti osvobození českého národa po skon­čení války a koncem srpna 1914 vznikl v New Yorku Českoamerický výbor pro osamostatnění a podporu národa.

Český exil byl vedený Tomášem Garrigue Masarykem, který kolem sebe soustředil skupinu oddaných stoupenců a společně s nimi se pokoušel o propagaci československého politického programu mezi západoevropskou veřejností a politickými kruhy.

Koncem října 1915 koncipoval Masaryk základní pro­gramovou vizi, jejímž hlavním bodem se stalo vytvoření samostatného československého státu. 

Počátkem února 1916 se Masaryk oficiálně sešel s francouzským ministerským předsedou Aristidem Briandem. Schůzku zprostředkoval Masarykovi mladý důstojník francouzského letectva PhDr. Milan Rastislav Štefánik, který se velmi iniciativně zapojil do československé akce, jíž dal plně k dispozici všechny své osobní kontakty na francouzské a italské politické představitele. Právě pod Štefánikovým vlivem svolal Masaryk v březnu 1916 do Paříže schůzku dostupných signatářů listopadového prohlášení. Výsledkem schůzky bylo vytvoření Československé národní rady.

Československá národní rada tedy byla reprezentativní orgán zahraničního odboje, jejím předsedou byl T. G. Masaryk, místopředsedy Josef Dürich a M. R. Štefánik a generálním tajemníkem E. Beneš. Mezi nejdůležitějšími úkoly Československé národní rady bylo navázání úzkých vztahů s politic­kými představiteli dohodových velmocí a vybudování co nejsilnějších vojenských jednotek, jež by mohly bojovat na straně Dohody.

Koncem války v červnu až září 1918 byla rada postupně uznána vládami Francie, Velké Británie, USA a Japonska za oficiální představitelku budoucího československého státu. Dne 14. října 1918 byla rada přetvořena v tzv. prozatímní československou vládu v Paříži. Formálně zanikla 14. listopadu 1918 vytvořením první vlády ČSR.

 

 

 

 

 

 

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou cihličku s vloženou medailí 100. výročí Československé národní rady za cenu 9490 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Emisi mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla pamětní medaile zakoupena. Společně s numismatem obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní box. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. ledna 2017 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Vaše osobní údaje uvedené v této objednávce budou zpracovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, a za podmínek, které jsou dostupné na internetové adrese www.narodnipokladnice.cz. Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00, Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly v souladu s výše uvedenými podmínkami zpracovávány po dobu deseti let od poskytnutí za účelem nabízení zboží a služeb naši společnosti i třetích osob (včetně zasílání informaci o pořádaných akcích) a užívány za účelem zasílání elektronických obchodních sdělení.