Pravý jantar na oficiální stříbrné minci

Stříbrná mince - Jantarová stezka, 2016

Stříbrná mince - Jantarová stezka, 2016

Hodnocení: 4.0

1
 • Pravý baltický jantar
 • 5 uncí = 155 gramů ryzího stříbra  
 • Impozantní průměr – 80 mm!
 • Pouze 500 exemplářů na světě
 • Typ: Jednotlivý produkt
 • Dostupnost: Poslední kusy
Cena: 16 990 Kč
Pravý baltský jantar na stříbrné minci

Jantarová stezka, která vedla v minulosti i přes česká území, od Baltu až ke Středozemnímu moři, významně ovlivnila dějiny Evropy. Je jednou z nejstarších a zároveň nejznámějších obchodních cest, dokonce i staří Římané podnikali expedice za baltským jantarem, jedním z nejcennějších přírodních pokladů.  

K uctění významní úlohy jantarové cesty v historii a kultuře Evropy byla vyražena zcela unikátní oficiální mince z 5 uncí ryzího stříbra  999/1000. Emise byla vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě a podrobena následnému procesu oxidace. Získala tak zcela výjimečný černý odstín.

Revers mince zobrazuje mapu s vyznačenou trasou obchodníků jantarové stezky ze severu, od Gdaňsku až po Středozemní more. Trasa je symbolicky znázorněná na minci stezkou ze skutečného baltského jantaru, který je na světe nejvíce ceněn.

Rezervací unikátní mince Jantarová stezka získáte:

 • Pravý baltský jantar
 • 5 uncí = 155 gramů ryzího stříbra  
 • Impozantní průměr – 80 mm!
 • Pouze 500 exemplářů na světě

Výjimečnost numismatu podtrhuje i exkluzivní balení:

 • Speciálně navržený elegantní box s číslováním
 • Originální, individuálně číslovaný Certifikát autentičnosti, který obsahuje i informace o historii jantarové stezky

Vzhledem k unikátnímu zpracování a vysokému zájmu o tento exkluzivní numismat, je jeho dostupnost velice nízká. Pro zákazníky Národní Pokladnice jsme získali pouze 18 ks!

Jantarová stezka nebo též jantarová cesta je označení prastaré obchodní trasy spojující sever Evropy (pobřeží Baltu) s civilizačním centrem kolem Středozemního moře.  Jantarová stezka vedla i přes česká území a je jednou z nejstarších a zároveň nejznámějších obchodních cest.

Speciálně navržený elegantní box s číslováním
Cena: 16 990 Kč
Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
80 mm
Hmotnost:
155,5 g
Kvalita:
Antique finish
Nominální hodnota:
5000 franků
Země původu:
Kamerun
Rok emise:
2016
Limitace:
500

Jantarová stezka nebo též jantarová cesta je označení prastaré obchodní trasy spojující sever Evropy (pobřeží Baltu) s civilizačním centrem kolem Středozemního moře.  Jantarová stezka vedla i přes česká území a je jednou z nejstarších a zároveň nejznámějších obchodních cest.

Jantar, jakožto důležitá komodita a vysoce ceněná surovina s magickou mocí, která dala komunikaci jméno, byl po této trase dopravován od Baltu na jih, do Itálie, Řecka a dále Egypta) dlouho před naším letopočtem a po něm. Třebaže ze severu byl dovážen především jantar, předmětem obchodu byly i jiné suroviny jako med, kožešiny, snad i otroci; z jihu pak to byly luxusní výrobky středomořských dílen.

Vznik jantaru je datován až do doby před 230 miliony let. Jantar je fosilní pryskyřice nejstarších druhů jedlí a borovic. Bylo identifikováno přes jeden tisíc živočichů a různých typů rostlin obsažených v jantaru. Proto je někdy jantar nazýván „oknem do minulosti“. Nejbohatší naleziště jantaru jsou na pobřeží Baltského moře na území Polska a Ruska.  Baltský jantar je taky nejvíce ceněn.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Jantarová stezka za cenu 16 990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní box. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Vaše osobní údaje uvedené v této objednávce budou zpracovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, a za podmínek, které jsou dostupné na internetové adrese www.narodnipokladnice.cz. Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00, Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly v souladu s výše uvedenými podmínkami zpracovávány po dobu deseti let od poskytnutí za účelem nabízení zboží a služeb naši společnosti i třetích osob (včetně zasílání informaci o pořádaných akcích) a užívány za účelem zasílání elektronických obchodních sdělení.