Ražba dne - 300. výročí narození Marie Terezie

Exkluzivně vyraženo přesně v den výročí 13. května 2017!

Ražba dne - 300. výročí narození Marie Terezie

Ražba dne - 300. výročí narození Marie Terezie

Hodnocení: 4.0

2
 • 1 unce (31,1 g) ryzího stříbra
 • Symbolická limitace jen 1717 ks!
 • Individuální číslování každého exempláře
 • Sběratelská rarita-vyraženo v den 300. výročí

 

 • Typ: Jednotlivý produkt
 • Dostupnost: Skladem
Cena: 3 990 Kč

Ražba dne - 300. výročí narození Marie Terezie

Exkluzivně vyrazíme přesně v den výročí - 13. května 2017!

Marie Terezie, jedna z nejvýznamnějších panovnic Evropy, se narodila 13. května 1717. Při příležitosti 300. výročí jejího narození zrealizovala Národní Pokladnice exkluzivní projekt - ražbu dne! Výhradně v den výročí - přesně 13. května 2017 vyrazila v nejvyšší mincovní kvalitě symbolických 1717 medailí. Každá medaile je vyražená z 1 unce ryzího stříbra 999/1000 s individuálním číslováním na hraně. Získejte neopakovatelnou sběratelskou raritu, medaili raženou v den 300. výročí narození Marie Terezie!

Objednáním výroční pamětní medaile získáte:

 • 1 unci (31,10 g) ryzího stříbra 999/1000

 • Ražbu dne - vyraženou přesně 13. května 2017 

 • Reprodukci dobové pohlednice vyobrazující habsbursko-lotrinskou dynastii

 • Elegantní dřevěnou kazetu s Certifikátem autentičnosti

 • Sběratelskou raritu se symbolickou limitací jen 1717 ks!  

 

Podívejte se, jak ražba Vaší medaile v sobotu 13. května 2017 probíhala:

 

Cena: 3 990 Kč
Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
1 oz (31,10 g)
Průměr:
39 mm
Datum emise :
13. května 2017
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Země emitenta:
Slovensko
Limitace:
1717 ks pro celý svět

Marie Terezie, jediná žena na českém trůně

Marie TerezieMarie Terezie, celým jménem Marie Terezie Walburga Amálie Kristýna, byla jedinou ženou Habsburské dynastie a jedinou ženou na českém trůnu. Je bezesporu známá svými osvícenskými reformami, jež provedla v řadě oblastí. Jednalo se například o měnovou reformu, všeobecnou vzdělávací povinnost, robotní patent, sjednocení trestního práva, vytvoření tereziánských katastrů a další reformy.

Jedinečnost panovnice Marie Terezie rovněž umocňuje fakt, že během své dlouhé vlády nechala vyrazit typově nejvíc mincí z rodu Habsburků vůbec, konkrétně jde o téměř 300 typů měděných, stříbrných a zlatých mincí. Mnohé z nich se staly velmi vzácnými. Kupříkladu tolar, na jehož základě vznikl americký dolar, byla jedna z nejdůvěryhodnějších mincí a pro svoji oblibu setrvala po dlouhá staletí. Během její vlády se také objevily první papírové peníze, kterým se říkalo bankocetle. V roce 1762 byla vydána první bankocetle v hodnotě pěti zlatých.

Na aversu jubilejní pamětní medaile  se nachází portrét Marie Terezie z profilu, který byl převzat z originálu medaile ražené Rakouskou státní mincovnou, a pod jehož návrhem je podepsán známý rakouský rytec Anton Scharff. Autorem uměleckého návrhu reversové strany, s korunovanou dvouhlavou orlicí, je věhlasný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, autor české oběžné dvacetikoruny a Řádu T. G. Masaryka.

Rezervuje si svou výroční stříbrnou medaili ještě dnes. Emise splňuje ty nejvyšší standardy:

 • Ražba do ryzího stříbra 999/1000
 • Individuální číslo na hraně 
 • Sběratelská rarita se symbolickou limitací jen 1717 ks!
 • Nejvyšší mincovní kvalita
 • Vyrazíme výhradně v den 300. výročí narození Marie Terezie!

 

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili k uctění 300. výročí narození Marie Terezie za cenu 3990Kč (+149 Kč poštovné a balné). Emisi mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla stříbrná medaile zakoupena. Společně s emisí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. července 2017, pokud do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Vaše osobní údaje uvedené v této objednávce budou zpracovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, a za podmínek, které jsou dostupné na internetové adrese www.narodnipokladnice.cz. Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00, Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly v souladu s výše uvedenými podmínkami zpracovávány po dobu deseti let od poskytnutí za účelem nabízení zboží a služeb naši společnosti i třetích osob (včetně zasílání informaci o pořádaných akcích) a užívány za účelem zasílání elektronických obchodních sdělení.