DÁREK K OBJEDNÁVCE

Pouze nyní získáte výjimečný dárek – velké dřevěné šachy zcela ZDARMA! Rozměry šachovnice jsou 39 x 39 cm.
Pouze nyní získáte výjimečný dárek – velké dřevěné šachy zcela ZDARMA

Jediná zlatá dvacetikoruna Františka Josefa I.
s vavřínovým věncem!

František Josef I.

V roce 1892, kdy začalo Rakousko-Uhersko definitivně používat zlatý standard, byla koruna zvolena základní peněžní jednotkou. Zlaté desetikoruny a dvacetikoruny nahradily dřívější čtyřzlatníky a osmizlatníky. Zlatá 20koruna Františka Josefa I. je legendou numismatické historie.

Toto vzácná mince byla ražena v letech 1892 - 1905 a je prvním typem dvacetikoruny Františka Josefa I. a zároveň jediná, na které je vyobrazen s vavřínovým věncem. Revers mince zobrazuje erb Habsburské říše.

Minci takové hodnoty se podaří získat jen ojediněle, jelikož se jedná o složitý a časově náročný proces. Tato zlatá dvacetikoruna Františka Josefa I. je úvodní mincí kolekce zlatých historických originálů s názvem Zlaté století.

Císař rakouský a král český

Rakousko bylo centrálním hráčem v politice 19. století. Po napoleonských válkách byla mapa Evropy načrtnuta na Vídeňském kongresu v roce 1815, kde zasedaly všechny vítězné mocnosti. Význam Rakousko-Uherska narostl až za vlády Františka Josefa I. František Josef I. byl panovníkem linie Habsburků, kteří vládli Rakousku od roku 1282 do roku 1918. Rakouským císařem se stal během revoluce v roce 1848 po abdikaci svého strýce Ferdinanda I. Spolu se svým kancléřem Felixem, princem ze Schwarzenbergu, obnovil pořádek v říši a zajistil Rakousku dominanci v Německé konfederaci. Nicméně v roce 1859 ve válce v Itálii ztratilo Rakousko Lombardii a Sardinii a po porážce s Prusy v sedmitýdenní válce ztratilo svou dominantní pozici v Německu. Oslabený těmito neúspěchy odpověděl František Josef I. na národnostní nepokoje a požadavky Maďarů na autonomii tím, že souhlasil s vytvořením duální monarchie. V rámci Rakousko-Uherské monarchie získalo Maďarsko úplnou nezávislost ve vnitřních záležitostech, ale v zahraničních záležitostech vystupovaly obě země společně.

Kolekce historických zlatých mincí - Zlaté století

Kolekci Zlaté století tvoří 16 originálních zlatých historických mincí, které patří k nejvzácnějším zlatým mincím. Patří sem například, kromě zmíněné dvacetikoruny Františka Josefa I., zlatá dvacetifranková švýcarská Helvetia, která je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě, nebo anglický Sovereign, na jehož návrhu se podílel světoznámý italský rytec Benedetto Pistrucci.

Dále se můžete těšit na zlaté historické mince: pětidolarová Liberty Head, zlatý ruský pětirubl posledního ruského cara Mikuláše II. nebo 20 franků Napoleona Bonaparta. Každá z mincí je významná a jedinečná. Národní Pokladnice plně garantuje pravost a hodnotu mincí v této kolekci.

Všechny mince z uvedené kolekce jsou z hlediska numismatiky stále vzácnější, proto sestavení takové kolekce bylo velmi náročné. Mince z kolekce Zlaté století nejsou jen sběratelskými mincemi, ale představují i nákup světově nejcennějšího kovu, zlata.

V rámci kolekce získáte příslušenství v hodnotě 3 000 Kč ZDARMA!

  • Luxusní dřevěnou kazetu
  • Popisný štítek ke každé minci
  • Knihu Numismatika a notafilie od odborníka Miloše Kudweise 
  • Lupu pro zkoumání detailů mincí a praktické bílé rukavice
  • Šanon pro uložení všech certifikátů
  • Certifikát autentičnosti ke každé minci potvrzující její pravost
Zlaté století - příslušenství kolekce historických zlatých mincí

S touto kolekcí můžete držet historii ve svých rukou!

V případě historických mincí se cena neodvíjí pouze od obsahu zlata, ale taktéž od jejich aktuální dostupnosti na trhu, kvality a historické hodnoty. Jelikož mince v kolekci Zlaté století mají tato kritéria odlišná, jsou nabízeny ve třech cenových hladinách: 18 999 Kč, 21 999 Kč a 24 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné).

Ukázka dalších mincí v kolekci

Kolekce sestává celkem z 16 mincí, které ovšem nemusíte všechny odebrat. Sbírání můžete kdykoliv ukončit nebo pozastavit. Každou minci můžete rovněž vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě Vám Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za níž byla mince zakoupena.

Logo Zlaté století

ANO, chci začít sbírat zlaté historické mince Zlaté století. Objednávám si první pamětní minci Dvacetikoruna Františka Josefa I. za cenu 18 999 Kč vč. poštovného a balného. Peníze nezasílám předem, pamětní historická mince ze zlata bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní minci Dvacetikoruna Františka Josefa I. ponechám, objednám si tak další pamětní mince z kolekce Zlaté století. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, mince jsou nabízeny ve třech cenových hladinách – 18 999 Kč, 21 999 Kč, 24 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Každou pamětní historickou zlatou minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní mince zakoupena. Sbírání mincí z kolekce Zlaté století mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2024, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních mincí z kolekce Zlaté století a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další mince z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Zlato 900/1000
Průměr:
21,2 mm
Hmotnost:
6,77 g
Nominální hodnota:
20 korun
Země původu:
Rakousko-Uhersko
Rok emise:
1892-1905