Kolekce Historické mincovny Česka a Slovenska

Mincovna Kutná Hora

Zlato v nejčistší podobě, historie do Vašich rukou

Zlato fascinuje lidstvo už od pradávna. Jeho obliba tkví ve vzácnosti výskytu a také v jeho kráse, zářivosti a čistotě. Dnešní sběratelé v hodnotu zlata důvěřují a do svých sbírek si často pořizují kousky z ryzího kovu. Skvělý způsob, jak drahý kov bezpečně uchovat, od nepaměti představují zlaté cihly, chcete-li zlaté slitky. Další variantou jsou mince, které kromě hodnoty drahého kovu v sobě kombinují i hodnotu sběratelskou. Jedná se o malé umělecké dílo, kus historie či raritní exemplář.

Národní Pokladnice pro Vás připravila novou exkluzivní kolekci oficiálních mincí z ryzího zlata ve tvaru cihliček. Tak získáte vše najednou!

Úvodní mince "Mincovna Kutná Hora" o hmotnosti 2,50 gramu byla vyražena z ryzího zlata 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě leštěným razidlem. 

Kolekce Historické mincovny

Objednejte ji nyní a ušetříte 3 000 Kč!

Královská mincovna Kutná Hora byla patrně nejvýznamnější mincovnou českého království. Díky obrovskému bohatství stříbrných dolů a mincovní reformě krále Václava II. se zde mohl zrodit Pražský groš - nejslavnější česká mince. Touto mincí se platilo téměř 250 let nejen v českém království, ale i ve velké části Evropy. Byla vrcholem mincovního umění své doby a zároveň něco jako dnešní euro. Groš byl tak oblíbený a známý, že se s ním dalo platit skoro všude.

Motiv této historické legendární ražby můžete spatřit na reversní straně mince "Mincovna Kutná Hora". Avers zobrazuje britskou královnu Alžbětu II., emitenta Niue a nominální hodnotu 5 dolarů. Mince ve tvaru cihličky je vložena do akrylové karty, která slouží zároveň jako Certifikát autentičnosti potvrzující její ryzost a hmotnost. Poté je celá karta s mincí zapečetěna do ochranné kapsle a je tak chráněna i proti padělání.

Zásilka obsahuje také informační kartu plnou zajímavostí o mincovně její slavné ražbě.

Mince "Mincovna Kutná Hora" ve tvaru cihličky je první mincí z kolekce "Historické mincovny Česka a Slovenska." Více o této kolekci naleznete v záložce "O kolekci".

Nejvýznamnější historické mincovny Česka a Slovenska

Mince z ryzího zlata připomínající nejvýznamnější místa, kde se psala historie českého a slovenského mincovnictví

Vydejte se na cestu do historie mincovnicví a zároveň získejte překrásné a hodnotné mince z nejnovější kolekce, která obsahuje celkem 12 mincí z ryzího zlata. 

  • Ikonické ražby panovníků a šlechticů v jedné kolekci
  • Každá mince vypráví příběh, který utvářel naši historii
  • Ryzí zlato v té nejlepší podobě

V rámci sbírání kolekce Vám garantujeme

  • 12 mincí ve tvaru cihliček s nádhernými motivy
  • Informační karty plné zajímavostí ke každé minci 
  • Elegantní kazetu ZDARMA
  • Certifikát o vlastnictví kolekce na Vaše jméno
  • Nízkou limitaci - pouze 1000 kolekcí pro ČR

Zvýhodněná cena první mince "Mincovna Kutná Hora" je 8 999 Kč. Navíc poštovné a balné hradíme za Vás. Cena každé další mince z kolekce činí 11 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Ty budete dostávat přibližně každý měsíc.

Sbírání mincí z kolekce mužete kdykoli bezpečně ukončit. Každou minci můžete vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě Vám Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za níž byla zlatá mince zakoupena.

Ukázka dalších mincí z kolekce

ANO, chci začít sbírat pamětní mince ve tvaru cihliček z kolekce "Historické mincovny Česka a Slovenska." Objednávám si první pamětní minci "Mincovna Kutná Hora" za zvýhodněnou cenu 8 999 Kč vč. poštovného a balného (místo 11 999 Kč). Peníze nezasílám předem, pamětní mince z ryzího zlata bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní minci "Mincovna Kutná Hora" ponechám, objednám si tak další pamětní mince z kolekce "Historické mincovny Česka a Slovenska." Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 11 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Každou pamětní zlatou minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní mince zakoupena. Sbírání mincí z kolekce "Historické mincovny Česka a Slovenska" mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2024, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních mincí z kolekce "Historické mincovny Česka a Slovenska" a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další mince z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Rozměr:
24 x 14 mm
Hmotnost:
2,50 g
Kvalita:
Nejvyšší - Leštěné razidlo Proof
Nominální hodnota:
5 dolarů
Země původu:
Niue
Rok emise:
2022
Limitace:
1000 kolekcí