Dovolte, abychom vám představili jedinečnou stříbrnou medaili emitovanou pouze Národní Pokladnicí u příležitosti jubilejního 185. výročí české národní hymny. Medaile má mimořádný průměr 65 milimetrů a byla vyražena do 5 uncí ryzího stříbra (999/1000).

Každá z 300 kusů medailí o hmotnosti 155,5 gramů je opatřena unikátním číslem, které se nachází na hraně každé medaile, a které současně potvrzuje přísnou limitaci.

Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a je ražen speciálním leštěným razidlem
s vysokým reliéfem, díky kterému můžete obdivovat i drobné detaily této originální emise.

  • Hlavními motivy aversu jsou noty a slova skladby Kde domov můj? Dále je zde vyobrazen podpis Františka Škroupa z původního notového skriptu a rozkvetlá větev ovocného stromu symbolizující úryvek z hymny „V sadě skví se jara květ“. V dolní části je naznačen profil země s horou Říp.

  • Revers vyobrazuje plastickou trikoloru ve tvaru mnohocípé hvězdy v popředí s českým lvem.

Grafický návrh aversu i reversu této výjimečné pamětní medaile je dílem významného českého akademického sochaře a medailéra Vladimíra Oppla, mj. autora české oběžné dvacetikoruny a insignie řádu T. G. Masaryka.

Rezervací získáte:

  • 5 uncí ryzího stříbra (Ag 999/1000)
  • Originál - každá medaile je individuálně číslovaná
  • Jistotu velmi nízké limitace - pouhých 300 kusů
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality ražby (Proof)
  • Numismat emitovaný pouze Národní Pokladnicí

Součástí zásilky je též Certifikát autentičnosti, který potvrzuje všechny výše uvedené parametry emise. Navíc v rámci Vaší objednávky obdržíte elegantní dřevěnou kazetu s vygravírovaným nápisem Kde domov můj? a rokem 1834, tedy rokem, kdy byla skladba Kde domov můj? poprvé uvedena na divadelní scéně.

Pamětní medaile je přísně limitována pouhými 300 kusy pro celý svět, což je potvrzeno unikátním číslem nacházejícím se na hraně medaile!

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
155,5 g (5 oz)
Kvalita:
Proof (nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo)
Autor návrhu:
Vladimír Oppl
Emitent:
Národní Pokladnice
Rok emise:
2019
Limitace:
300 ks

Píseň Kde domov můj?, jejíž první sloka je Českou státní hymnou, poprvé zazněla ve Stavovskémdivadle v Praze 21. 12. 1834 ve hře Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka.

Skladbu napsal dramatik, novinář a spisovatel Josef Kajetán Tyl (1808–1856), hudbu zkomponoval skladatel a dirigent František Škroup (1801–1862).

V neděli 21. prosince 1834 v jednom z odpoledních představení, která byla vyhrazena pro ryze české hry, měla v pražském Stavovském divadle premiéru Tylova hra Fidlovačka. Hra se netěšila valnému úspěchu, o čemž vypovídá pouhá jedna její repríza. Svým životem však dále žila píseň Kde domov můj?, která rychle zlidověla a získala postavení národní písně.

Skutečnost, že státní hymnu tvoří dvojice písní Kde domov můj? a Nad Tatrou sa blýska, byla potvrzena v roce 1920 usnesením vlády Československa. Až v roce 1930 bylo upřesněno, že státní hymnu tvoří vždy první sloky obou písní. Ani německý okupační, ani komunistický režim se státní hymny nedotkly.

V roce 1990 byl v České národní radě přijat ústavní zákon o státních symbolech. Ke státnímu znaku, státní vlajce a státní pečeti byla přičleněna i státní hymna České republiky. Po rozdělení Československa a vzniku samostatné České republiky v roce 1993 zůstala píseň Kde domov můj? nezpochybnitelnou státní hymnou.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili Česká hymna za cenu 15900 (+ 159 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a dřevěná kazeta. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.