Slavný český malíř Josef Lada

uctěn medailí ze 14karátového zlata

Rádi bychom Vám představili jedinečnou a překrásnou zlatou medaili Josef Lada, oslavující slavného českého českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele.

Numismat byl vyražen ze 14karátového zlata (ryzost Au 585/1000), má hmotnost 2 gramy a jeho průměr činí 18 milimetrů. Zlatá medaile byla vyražena pomocí leštěného razidla v nejvyšší mincovní kvalitě. Ražba v nejvyšší mincovní kvalitě umožňuje vidět i ty nejmenší detaily této překrásné medaile, jejíž design byl navržen a zpracován předním českým akademickým sochařem a medailérem Vladimírem Opplem, mj. autorem současné oběžné dvacetikoruny a druhé největší mince na světě!

Na reversu medaile je vyobrazen český heraldický dvouocasý lev, symbol síly, odvahy a hrdosti. Druhý ocas je zvláštností, kterou získal český lev zásluhou českého krále Přemysla Otakara I., jenž vojensky pomohl císaři Otovi IV. a ten mu na oplátku povolil lvu přidat ocas. Na aversu medaile se pak nachází portrét slavného Josefa Lady.

Objednávkou medaile získáte:

  • Pravé zlato 585/1000
  • Návrh od předního českého medailéra Vladimíra Oppla
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Elegantní dřevěnou kazetu ZDARMA
  • Certifikát autentičnosti
  • Fotokartu se slavným dílem "Jaro" ZDARMA

Překrásná pamětní medaile připomíná slavného českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele Josefa Ladu. Medaili vyraženou do 14karátového zlata obdržíte v elegantní dřevěné kazetě.

Specifikace
Kov:
Zlato 585/1000
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
2,00 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita (Proof)
Autor návrhu:
Vladimír Oppl
Emitent:
Národní Pokladnice

Josef Lada se narodil 17. prosince roku 1887 v Hrusicích u Senohrab, v tehdy malé vesničce. Již ve věku několika měsíců se v Josefově životě odehrála první tragédie. Pádem si poranil pravé oko, na které posléze oslepl. Od 6 let chodil Lada do hrusické školy, poté se šel do Prahy vyučit na malíře pokojů. Učednická dřina však chlapce příliš vyčerpávala, a tak pokus po roce ztroskotal. Josef se pak učil knihařství. Jeho mistr byl mladý a podnikavý, nevadilo mu, když si Josef po večerech četl knihy, donesené domů ke svázání, nebo si kreslil.

V roce 1904 týdeník Máj přijal a uveřejnil dvě Ladovy kresbičky. Od října tohoto roku navštěvoval Josef kreslířské kursy profesora Jakesche při Uměleckoprůmyslové škole. Po dalším roce, kdy dostal výuční list, se rozhodl postavit se na vlastní nohy. V roce 1905 ho konečně na třetí pokus přijali k řádnému studiu na Uměleckoprůmyslové škole. Žáci však nesměli publikovat, a tak Lada kreslil pod řadou pseudonymů, např. L. Horký, K. Gregor, V. Konečný nebo L. Rozner. Brzy však pochopil, že tato škola je ztrátou času. Začal ilustrovat knížky pro děti, dostával zakázky. Pracoval v mnoha listech a týdenících. Roku 1922 vytvořil Lada slavnou obálku Haškova Švejka. V průběhu 20. a 30. let se Josef Lada stal plně uznávaným umělcem.

V oblasti výtvarného umění Lada vytvořil asi 400 volných obrazů a okolo 15 tisíc ilustrací. Ladovy ilustrace inspirovaly českého básníka Jaroslava Seiferta k napsání básnické sbírky Chlapec a hvězdy (1956). Lada se stal spolu s Čapkem, Nezvalem a Vančurou jedním ze zakladatelů tzv. „moderní pohádky“ v české literatuře a obdržel za svoje dílo roku 1947 titul národní umělec.

ANO, zašlete mi prosím zlatou medaili Josef Lada za cenu 3 990 Kč (+ 159 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně s medailí obdržím Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 31. března 2021nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.