Staroměstský orloj

Nejnovější kolekce Národní Pokladnice oslavuje unikátní světoznámou památku Staroměstský orloj, který svou originalitou udivuje již více než 600 let. Návštěvníky z celého světa láká tento jedinečný monument nejen na historický astronomický ciferník a poutavé divadelní představení dvanácti apoštolů, ale zároveň na mimořádné umělecké dílo – Mánesovu kalendářní desku.

Kolekci Staroměstský orloj otevírá nádherná pamětní medaile Mánesův duben se znamením Berana, která je zušlechtěná ryzím zlatem a reliéfním kolorováním. Medaile je ražena v nejvyšší kvalitě ražby, má průměr 40 mm a váhu 26 g. 

Josef Mánes namaloval kalendářní desku v průběhu velké rekonstrukce orloje v polovině 19. stoletíPo vzoru staré desky vyobrazil na 12 velkých kruzích motivy běžných prací venkovského lidu v daném měsíci s pozadím inspirovaným českou krajinou. Dále na dvanácti menších kruzích namaloval jednotlivá znamení zvěrokruhu na zlatém pozadí.

Na aversu je znamení Berana zasazeno do alegorického obrazu měsíce dubna, který je v horní části orámovaný Mánesovou kalendářní deskou. Na reversu je vyobrazen český lev s astronomickým ciferníkem v pozadí.

Medaili si můžete vložit do originálního numismatického alba, které slouží nejen k bezpečnému uchování, ale zároveň k reprezentativnímu vystavení.

PRVNÍ
POLOVINA ALBA


 OBDRŽÍTE ZDARMA
JIŽ S 1. MEDAILÍ
DRUHÁ
POLOVINA ALBA


OBDRŽÍTE ZDARMA
V PRŮBĚHU SBÍRÁNÍ KOLEKCE

Součástí pamětní medaile je Certifikát autentičnosti, který potvrzuje parametry medaile a obdržíte jej ZDARMA!

Zvýhodněná cena první pamětní medaile Mánesův duben se znamením Berana z kolekce Staroměstský orloj činí pouze 499 Kč (místo 999 Kč)! Ušetříte tak 500 Kč. Navíc poštovné a balné této pamětní medaile Národní Pokladnice hradí za Vás!

Více o této kolekci naleznete v záložce "O kolekci".

Zdroj: Slunovrat z Pražského orloje, Josef Mánes, ze sbírek Muzea hlavního města Prahy

Další pamětní medaile ze sbírky Staroměstký orloj a sběratelské album

Kolekce Staroměstský orloj je novinkou v nabídce Národní Pokladnice. Kolekce obsahuje 12 jedinečně zpracovaných pamětních medailí inspirovaných kalendářní deskou Josefa Mánesa, která se nachází pod astronomickým ciferníkem Staroměstského orloje.

Všechny pamětní medaile z kolekce jsou zušlechtěny ryzím zlatem 999/1000 a reliéfním kolorováním. Medaile jsou vyraženy leštěným razidlem, tedy v nejvyšší kvalitě ražby, která je sběrateli velmi vyhledávána. Každá pamětní medaile bude zaslána společně s Certifikátem autentičnosti potvrzujícím kvalitu ražby.

První medailí a výchozím motivem této kolekce je, stejně jako výchozím bodem zvěrokruhu, znamení Berana, tedy období od jarního bodu 21. března do 20. dubna. 

V průběhu sbírání kolekce navíc získáte zdarma:

Kolorovaná paměntní medaile Staroměstký orloj v průběhu sbírání zdarma

  • dvoudílné numismatické album. Obě poloviny alba spojíte jednoduše pomocí magnetů na stranách. Album tedy slouží nejen pro bezpečné uložení Vašich medailí, ale zároveň pro jejich reprezentativní vystavení,
  • kolorovanou paměntní medaili Staroměstký orloj ze základního kovu (již se 3. pamětní medailí),
  • sadu 3 tematických pohlednic.
Ukázka dalších medailí z kolecke

Cena dalších 11 pamětních medailí z kolekce Staroměstský orloj činí pouze 999 Kč (+129 poštovné a balné)!

Tato kolekce, která je striktně limitována pouhými 5000 kompletními kolekcemi, je v naší nabídce zcela poprvé. 

Sbíráte zcela bez rizika. Každou medaili můžete vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě Vám Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za níž byla pozlacená medaile zakoupena.

S kolekcí Staroměstský orloj přinášíme kousek historie do vašich rukou!

Zdroj: Slunovrat z Pražského orloje, Josef Mánes, ze sbírek Muzea hlavního města Prahy

Ano, chci začít sbírat pamětní medaile z kolekce Staroměstský orloj. Objednávám si první pamětní medaili Mánesův duben se znamením Berana za cenu 499 Kč vč. poštovného a balného. Peníze nezasílám předem, pamětní medaile ze základního kovu zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000 bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní medaili Mánesův duben se znamením Berana ponechám, objednám si tak dalších 11 pamětních medailí zušlechtěných ryzím zlatem z kolekce Staroměstský orloj. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Každou pamětní medaili zušlechtěnou ryzím zlatem mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní medaile zakoupena. Sbírání medailí z kolekce Staroměstský orloj, která obsahuje celkem 12 medailí, mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2024, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních medailí z kolekce Staroměstský orloj a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další medaile z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000 a barevná aplikace
Kov:
Základní
Průměr:
40 mm
Hmotnost:
26 g
Kvalita:
Nejvyšší kvalita
Limitace:
5000 kompletních kolekcí