Tomáš Garrigue Masaryk

První československý prezident uctěn ryzím stříbrem!

Tomáš Garrigue Masaryk je jednou z největších postav naší historie a významnou měrou se zasloužil o vznik samostatného Československa.

Na počest T. G. Masaryka byla u příležitosti 80. výročí jeho úmrtí vyražena exkluzivní stříbrná medaile z 5 uncí ryzího stříbra (Ag 999/1000) o úctyhodném průměru 65 mm.  Emise má velmi nízkou limitaci – bylo vyraženo pouhých 500 kusů pro celý svět! Každý exemplář má navíc individuální číslo na hraně. Každá medaile je tedy unikát!

  • Na aversu medaile je vyobrazen portrét T. G. Masaryka a znaky republiky Československé.

  • Na reversu medaile se nachází obrys mapy Československa s motivem lípy, kterou obepíná státní trikolora. V opisu je heslo "Pravda vítězí", které bylo od 30. března 1920 používáno na vlajce prezidenta Československé republiky (po zániku Československa na vlajce prezidenta České republiky).

Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a ražen speciálním leštěným razidlem. Autorem unikátního návrhu je respektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.Rezervací medaile získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra (999/1000)
  • Unikátní design a nejvyšší mincovní kvalitu
  • Jistotu nízké limitace - pouze 500 kusů pro celý svět!
  • Individuální číslování na hraně
  • Elegantní dřevěnou kazetu a Certifikát autentičnosti

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5 uncí (155,5 g)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita - leštěné razidlo
Rok emise:
2017
Limitace:
500 kusů celosvětově

Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března 1850 v Hodoníně. Během studia na filozofické fakultě v Lipsku se seznámil s Charlottou Garrigue, dcerou newyorského podnikatele, s níž se posléze oženil a z úcty k ní a její rodině přijal její příjmení a přidal jej ke svému jménu.

Během první světové války odešel Masaryk do Ženevy, aby zde zviditelnil český národ a přesvědčil státníky evropských velmocí o potřebnosti a užitečnosti samostatného českého státu. Později spolu s Edvardem Benešem odjeli do Francie, kde se k nim připojil Milan Rastislav Štefánik. 

Snaha Masaryka a jeho spolupracovníků byla nakonec korunována úspěchem a Československo bylo dne 28. října 1918 uznáno samostatným státem. Masaryk byl následně 14. listopadu 1918 zvolen prvním prezidentem nově vzniklého Československa.

V květnu 1934 jím byl zvolen počtvrté a naposledy. 14. prosince 1935 abdikoval ze zdravotních důvodů a zůstal na zámku v Lánech, kde v září 1937 zemřel. Ještě za jeho života byl přijat zákon "Masaryk se zasloužil o stát", známý též jako Lex Masaryk. Za zásluhy o stát mu parlament udělil titul "Prezident Osvoboditel" a celkem sedmnáctkrát byl navržen na Nobelovu cenu míru.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili T. G. Masaryk za cenu 15 990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 30. 06. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.