Štít bohyně Athény

Řecká mytologie na minci ze 2 uncí ryzího stříbra

Představujeme Vám jedinečnou minci uctívající bohyni Athénu. Athéna byla jednou z nejmocnějších bohyň starověkého Řecka, stala se bohyní moudrosti, práva, umění a vítězné války a také ochránkyní života v míru.

Mincovním kovem emise je ryzí stříbro 999/1000, hmotnost 2 trojské unce a průměr 38,61 milimetru. Emise s nádherně propracovaným je zpracována ve velmi zajímavém starobylém vzhledu zvaném antique finish. Navíc byla vyražena ve velmi nízké limitaci pouhých 999 kusů pro celý svět!

  • Na reversu mince lze spatřit kompozici tvořenou dominantním portrétem štítu, zvaného Aegis a řeckou bohyní Athény. Krásná Athéna je ve vzpřímeném postoji, majestátná. Na sobě má roucho, na hlavě přilbici a v levé ruce drží trojzubec. Štít je lemovaný hady a uprostřed je podobizna Medúzy,  přesněji řečeno její uťatá hlava.

  •  Avers mince tradičně zdobí portrét britské královny Alžběty II. Od designéra Ian Rank-Broedleyho. Dále rok a zemi vydání, stejně tak jako nominální hodnotu mince.

Dokonalé zvýraznění i těch nejmenších detailů reversu umožňuje vyvýšený reliéf, kterého bylo dosaženo díky využití technologie Smartminting. Tento moderní způsob ražby umožňuje umělecké 3D provedení dokonale propracovaného motivu včetně nejmenších detailů.

Rezervací mince získáte:

  • 2 unce ryzího stříbra (999/1000)
  • Záruku kvality provedení antique finish s vysokým reliéfem
  • Jistotu nízké limitace - pouhých 999 kusů
  • Certifikát autentičnosti
  • Originální tematickou kazetu pro bezpečné uložení

Nyní máte jedinečnou možnost stát se hrdým majitelem bájného štítu bohyně Athény na 2 uncové stříbrné minci a získat tak odkaz na pradávnou antickou kulturu! To vše za mimořádně zvýhodněnou cenu!

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
62,2 g (2 unce)
Průměr:
38,61 mm
Kvailta:
Antique finish
Limitace:
Pouhých 999 mincí pro celý svět

Athéna byla jednou z nejmocnějších bohyň starověkého Řecka, stala se bohyní moudrosti, práva, umění a vítězné války a také ochránkyní života v míru. Podle starých bájí a pověstí byl otcem Athény Zeus a její matkou Titánka Métis. Brzy po svém narození se Athéna stala nejmilejší Diovou dcerou. Zeus s ní rád rozmlouval, nic před ní neskrýval, vždy jí ve všem vyhověl. Athéna si jeho přízně velmi považovala a neustále byla v jeho blízkosti.

 

Athéna jako ochránkyně života v míru dávala městům i lidem blahobyt a ochraňovala děti i nemocné. Na rozdíl od boha zuřivé války Area byla Athéna bohyní války moudře a rozvážně vedené, vždy končící vítězstvím, ovládala umění bojové taktiky a strategie. O její radu před bitvami prosili moudří náčelníci a významní vojevůdci. Stala se ochránkyní města Athény, Athéňanům darovala olivu. A byla též zakladatelkou a ochránkyní řeckého zemědělství. Ochraňovala také umění a umělecké práce, naučila ženy příst a tkát, pomáhala stavitelům chrámů, muže naučila řemeslům jako zlatnictví, kovářství a barvířství. Vynalezla pluh, hrábě, uzdu, loď i válečný vůz a také hliněný hrnec, trubku a flétnu.

 

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Štít bohyně Athény za zvýhodněnou cenu 5990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a kazetu pro uložení mince. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. 09. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.