František Josef I. a Sissi na historické stříbrné minci

Výroční mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti

V dubnu 2019 jsme si připomněli 165. výročí od svatby slavného císařského páru - Alžběty Bavorské a Františka Josefa I. Tuto událost jsme oslavili krásnou historickou mincí, raženou v roce 1879. Mincovním kovem emise je stříbro se specifikací 900/1000, průměr je 36 mm a hmotnost 24,70 g, je zachována ve velmi dobré kvalitě. Její nominální hodnota jsou 2 guldeny, taktéž nazývané floriny anebo typické maďarské forinty.


Avers této jedinečné mince zdobí detailně propracované portréty páru. Na tváři Sissi si nelze nevšimnout spokojeného úsměvu, který měl vyjadřovat harmonický vztah císařské dvojice. Autorem návrhu je vídeňský rytec Friedrich Leisek. Revers mince je věnován bohyni Fortuně, představitelce náhody, osudu, štěstí a naděje. Autorem návrhu je uznávaný rakouský medailér Anton Scharff.

Rezervací získáte:

  • Originální historickou minci z roku 1879
  • Stříbro 900/1000
  • Velmi dobrou kvalitu zachovalosti
  • Minci vyraženou u příležitosti 25. výročí svatby monarchů
  • Dřevěnou kazetu a Certifikát autentičnosti

Výroční stříbrná mince byla už tehdy velice vyhledávaná. Neváhejte proto a získejte i Vy kus historie do Vašich rukou!

 

 

Specifikace
Kov:
Stříbro 900/1000
Hmotnost:
24,70 g
Průměr:
36 mm
Kvalita:
Velmi dobrá kvalita zachovalosti
Země původu:
Rakousko-Uhersko
Rok emise:
1879

Psal se 24. duben 1854. Přesně v devatenáct hodin začal v kostele sv. Augustina velkolepý obřad. Tradiční místo habsburských svateb osvětlovalo 15 000 svíček a bylo potažené červeným sametem. Velkolepému okamžiku byli přítomni všichni, kdo něco znamenali.

Oddávajícímu kardinálu Rauscherovi asistovalo na sedmdesát církevních hodnostářů.Láska císařovny podle jeho slov měla pro císaře v moři panovnických starostí znamenat ostrůvek, který je pevným a pokojně se zelenajícím přístavem v bouřích a na kterém rozkvétají usměvavé růže a půvabné fialky. 

V deset hodin večer tohoto svatebního dne konečně začala slavnostní večeře. Ač se pod vybranými lahůdkami stoly jen prohýbaly, vyčerpaná nevěsta neměla na jídlo ani pomyšlení. A tehdy došlo k prvnímu oficiálnímu faux-pas: Alžběta, nic netušíc o habsburské etiketě, si podle zvyku z domova u stolu sundala rukavičky. Dvůr oněměl. Ženich však z trapasu brilantně vybruslil - okamžitě si také sundal rukavičky a prohlásil, že to, co udělá císařovna, je zákonem.

 

 

ANO, zašlete mi prosím historickoku stříbrnou minci Fr. Josef a Sissi za cenu 9 990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a dřevěnou kazetu. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. května 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.