Karlův most v 5 uncích ryzího stříbra

Stříbrná mince s perletí v mimořádné velikosti!

S hrdostí Vám představujeme unikátní novinku - výjimečnou stříbrnou minci emitovanou u příležitosti 150. výročí pojmenování ikonického a světoznámého Karlova mostu. Tento historický most poprvé spatřil světlo světa již před mnoha staletími, název Karlův se však ujal až v roce 1870. Proto si v roce 2020 připomínáme 150. výročí vzniku pojmenování, pod kterým je tento most známý po celém světě.

Tato nádherná a jedinečná mince byla vyražena do 5 uncí (155, 5 gramu) ryzího stříbra 999/1000! Její průměr je mimořádných 65 milimetrů. Nominální hodnota je 25 dolarů. Absolutní výjimečnost mince vyzdvihuje i její nízká limitace. Vyrazilo se pouhých 500 emisí pro celý svět. 

Revers mince zdobí vyobrazení Karlova mostu, pod kterým klidně teče největší řeka České republiky, Vltava. Scenérii dokonale dotvářejí okolní historické budovy. Tento výjev nepochybně patří mezi ty nejkouzelnější na světě. Výjimečnost reversu umocňuje i to, že je motiv Karlova mostu aplikován na překrásnou perleť, vnořenou do nitra stříbrné mince.

Rezervací mince získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Mimořádný průměr 65 mm
  • Pravou perleť vsazenou přímo do stříbrné mince
  • Striktní limitaci - pouhých 500 mincí celosvětově
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Certifikát autentičnosti
  • Dřevenou kazetu s rytinou Karlova mostu

Exkluzivní předprodej v Národní Pokladnici! Staňte se hrdým vlastníkem unikátní stříbrné mince s perletí, které bylo vyraženo pouhých 500 kusů pro celý svět !

 

 

Specifikace
Kov:
Stříbro 999/1000
Hmotnost:
155, 5 gramu (5 trojských uncí)
Průměr:
65 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Perleť:
Vsazená přímo do mince
Limitace:
500 kusů pro celý svět
Rok emise:
2020

Karlův most je nejstarší dochovaný most přes Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný kamenný most v České republice. Ozdobený je 31 sochami a sousošími. Původně ho přezdívali "kamenný" nebo "pražský". Název "Karlův most" se vžil až kolem roku 1870 na základě předchozího podnětu Karla Havlíčka Borovského.

Most spojuje Staré město s Malou Stranou. Je 515,76 metrů dlouhý a jeho šířka je 9,40 až 9,50 metrů, výška chodníku je 13 metrů nad normální hladinou. Je tvořen šestnácti oblouky, které mají rozpětí 16,62 - 23,38 metrů. Ve své délce je třikrát zalomený a proti proudu nepatrně vypouklý. Na mostě jsou tři mostecké věže: dvě na Malé Straně a jedna na straně Starého Města.

Základní kámen Karlova mostu byl položen 9. 7. 1357 o 5 hodině 31 minutě za účasti Karla IV. O stavbě mostu Karel IV. rozhodl hned po strhnutí kamenného Juditina mostu při povodni v roce 1342. Tento most nechal postavit král Vladislav II. v roce 1157 a pojmenoval ho po své manželce Juditě. Datum položení základního kamene pomáhali určit, jak bylo tehdy obvyklé, i astrologové a astronomové. Ve zvoleném dni prý byla pro zahájení stavby mimořádně příznivá konstelace Slunce se Saturnem. Celé datum zároveň odpovídalo sledu lichých čísel od jedné do devíti a zpět (1-3-5-7-9-7-5-3-1). Projektantem a prvním stavitelem mostu se stal malostranský měšťan a kameník Otto, jehož přezdívali i Otlin. Pojetí architektury a výzdoby manifestovalo císařskou politiku Karla IV. a její návaznost na starý Řím.

 

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou 5uncovou minci Karlův most za cenu 16 990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a dřevěnou kazetu. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. dubna 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.