50 LET OD PŘISTÁNÍ NA MĚSÍCI

na minci z ryzího stříbra

Jsme hrdí a nadšeni, že Vám můžeme představit horkou novinku - minci Apollo 11 emitovanou u příležitosti 50. výročí přistání na Měsíci, které letos slavíme. Přesně 20 . července 1969 lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce.

Mince Apollo 11, kterou se nám k tomuto výročí podařilo získat, je ražena do ryzího stříbra 999/1000 a to v nejvyšší mincovní kvalitě. Díky nejvyšší možné mincovní kvalitě jsou nádherně zřetelné i ty nejmenší detaily zobrazeného motivu. I proto jsou emise v této kvalitě mezi znalci velice žádané! Mince Apollo 11 má navíc netradiční konkávní tvar!

Na aversu mince můžete spatřit legendární stopu astronautovy boty, kterou na povrchu Měsíce vytvořil a zanechal první člověk na Měsíci Neil Armstrong. V okruží aversu se nachází nápisy Mercury, Gemini, Apollo, Liberty, reprezentující projekt amerického pilotovaného kosmického programu USA. Dále je zde vyražen rok ražby 2019 a zároveň text IN GOD WE TRUST (V Boha věříme) – oficiální motto Spojených států amerických a LIBERTY (Svoboda).

Revers mince nese výjev ze slavné fotografie, která zobrazuje pohled z helmy astronauta Buzze Aldrina. Ten po přístání na Měsíci dne 20. 07. 1969 vyfotil astronauta Neila Armstronga, vedle něj lunární modul a vlajku USA, kterou astronauti na povrchu Měsíce umístili.

Rezervací mince získáte:

  • 26,73 gramu ryzího stříbra 999/1000
  • Jubilejní minci emitovanou k 50. výročí přistání na Měsíci
  • Netradiční konkávní tvar mince
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Certifikát autentičnosti a originální balení

Oslavte 50 let od přistání na Měsící spolu s unikátní stříbrnou mincí!

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
26,73 g
Průměr:
38,1 mm
Kvailta:
Nejvyšší mincovní kvalita
Rok emise:
2019

Apollo 11 byl americký pilotovaný vesmírný let programu Apollo, během něhož 20. července 1969 lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce.

Trojici astronautů – velitele Neila Armstronga, pilota lunárního modulu Edwina „Buzze“ Aldrina a pilota velitelského modulu Michaela Collinse – v kosmické lodi Apollo 11 vynesla 16. července 1969 raketa Saturn V na oběžnou dráhu Země. V programu Apollo to byl pátý pilotovaný let a třetí let k Měsíci. O tři dny později, 19. července, přiletěli na oběžnou dráhu Měsíce. Dne 20. července 1969 se Armstrong a Aldrin v lunárním modulu spustili na povrch Měsíce a ve 20:17:40 UTC přistáli v Moři klidu (Mare Tranquillitatis). O šest hodin později vstoupil Armstrong jako první člověk na povrch Měsíce. Společně s Aldrinem během dvou a půlhodinové vycházky nasbírali 22 kg měsíčních hornin a po 21 hodinách a 31 minutách pobytu na povrchu odstartovali zpět ke Collinsovi, který zatím čekal ve velitelském modulu na oběžné dráze Měsíce. Po spojení s velitelským modulem se všichni vydali na zpáteční cestu k Zemi. Přistáli v Tichém oceánu 24. července 1969.

Dosažením povrchu Měsíce posádka Apolla 11 splnila cíl vyhlášený 25. května 1961 prezidentem USA Johnem F. Kennedym – do konce dekády stanout na povrchu Měsíce a bezpečně se vrátit na Zemi.

 

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Apollo 11 za cenu 3490 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a kazetu pro uložení mince. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. 07. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.