Tvorba světově proslulého umělce Alfonse Muchy byla ovlivněna symbolismem a snahou vyzdvihovat dekorativní prvky. A taková je i naše sada pěti pamětních mincí, vycházející z umělcova cyklu Květiny z roku 1898.

Všechny mince jsou zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000 a mohou se pochlubit velkorysým průměrem 40 milimetrů. Finální povrchová úprava je v kvalitě antique finish, která sadě propůjčuje dobový vzhled. Na první pohled si jistě všimnete parciálního zušlechtění ryzím zlatem 999/1000, které se nese přes celou sadu v podobě umělcova jména MUCHA.

Všestranně nadaný Alfons Mucha ve svém cyklu Květiny zosobnil svým nezaměnitelným stylem čtyři květiny - růži, kosatec, karafiát a lilii. Jsou zobrazeny jako ženy s účesy napodobují tvary okvětních lístků a přeneseny na aversní strany prvních čtyř mincí.

Cyklus Květiny od Alfonse Muchy, sada pěti pamětních mincí

Motiv páté mince zdánlivě vybočuje a věnuje se umělcově dílu Jaro, které všechny zmíněné květiny zastřešuje do kompletní sady. Revers všech pěti mincí je totožný, dominuje státní znak emitenta, nominální hodnota a rok vydání sady.

Objednávkou získáte:

  • Pamětní sadu věnovanou dílu Alfonse Muchy
  • Celkem pět mincí zušlechtěných ryzím stříbrem a zlatem
  • Jistotu striktní limitace, jen 199 sad celosvětově
  • Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu

Tato sada je výhradně v nabídce Národní Pokladnice, nikde jinde ji neseženete. Jedinečnost této sady pečetí velmi nízká limitace, pouhých 199 kompletních sad.

Alfons Mária Mucha (1860 – 1939) byl český malíř a designér, tvořící ve stylu art nouveau. Narodil se v Ivančicích a po absolvování základní školy studoval na Slovanském gymnáziu v Brně. Po neúspěchu u přijímacích zkoušek na pražskou Akademii výtvarných umění krátce pracoval jako písař u ivančického soudu. Z roku 1875 pochází Muchova první známá přesně datovaná kresba: pastel představující Janu z Arku na hranici.

K osudovému zlomu v jeho kariéře došlo roku 1894, když získal objednávku na plakát pro Sarah Bernhardtovou. Tím začalo Muchovo nejslavnější umělecké období. V roce 1906 se oženil s Marií Chytilovou a odjel do USA, aby si vydělal na realizaci svého velkého snu, Slovanské epopeje. Zde se mu dostalo uvítání jako největšímu dekorativnímu umělci světa, přesto se toužil vrátit do vlasti.

Mucha však nebyl pouze grafikem a tvůrcem světoznámých plakátů ve stylu art nouveau. Všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče. Proslul jako umělec v oboru užitého umění, kromě reklamních plakátů tvořil i návrhy obalů pro celou řadu spotřebních předmětů, maloval návrhy jídelních menu, kalendářů a dekorativních zástěn. Jeho tvorba zahrnuje také návrhy interiérů, nádobí, šperků. Alfons Mucha byl velkým vlastencem a celý život snil o realizaci cyklu velkoformátových obrazů Slovanská epopej, kterým chtěl shrnout dějiny slovanského národa. Cyklus velkých pláten maloval na zámku Zbiroh od roku 1910 do roku 1928.

ANO, zašlete mi prosím sadu pěti pamětních mincí od Alfonse Muchy za cenu 3 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za sadu lze uhradit najednou, nebo ve formě 5 bezúročných měsíčních splátek, 5 x 698 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Základní mincovní kov
Zušlechtění:
Ryzí stříbro a zlato 999/1000
Průměr:
40 mm
Hmotnost:
19 g
Kvalita:
Antique finish
Nominální hodnota:
1 $
Země původu:
NIue
Rok emise:
2023
Limitace:
199 sad