Nejnovější kolekce Národní Pokladnice oslavuje unikátní světoznámou památku Staroměstský orloj, který svou originalitou udivuje již více než 600 let. Návštěvníky z celého světa láká tato památka nejen na historický astronomický ciferník a poutavé divadelní představení s dvanácti apoštoly, ale také na Mánesovu kalendářní desku.

Josef Mánes namaloval kalendářní desku při velké rekonstrukci orloje v polovině 19. století. Po vzoru staré desky vyobrazil na 12 velkých kruzích motivy běžných prací prostého venkovského lidu v daném měsíci s pozadím inspirovaným českou krajinou v období středověku. Dále na dvanácti menších kruzích vidíme jednotlivá znamení zvěrokruhu na zlatém pozadí.

Kolekci otevírá pamětní medaile Mánesův duben se znamením Berana, která je zušlechtěná ryzím zlatem a barevnou aplikací. Výchozím bodem zvěrokruhu je právě jarní bod a znamení Berana, tedy období od 21. března do 20. dubna.

Na aversní straně medaile je znamení Berana zasazeno do měsíce dubna s orámováním srpkem Mánesovy kalendářní desky v horní části medaile. Na reversu je vyobrazen český lev s astronomickým ciferníkem v pozadí.

Součástí pamětní medaile je Certifikát autentičnosti, který potvrzuje parametry medaile a obdržíte jej ZDARMA!

Zvýhodněná cena první pamětní medaile Mánesův duben se znamením Berana z kolekce Staroměstský orloj činí pouze 499 Kč (místo 999 Kč)! Ušetříte tak 500 Kč. Navíc poštovné a balné této pamětní medaile Národní Pokladnice hradí za Vás!

Zdroj: Slunovrat z Pražského orloje, Josef Mánes, ze sbírek Muzea hlavního města Prahy

Další pamětní medaile ze sbírky Staroměstký orloj a sběratelské album

Kolekce Staroměstský orloj je novinkou v nabídce Národní Pokladnice. Kolekce obsahuje 12 jedinečně zpracovaných pamětních medailí inspirovaných kalendářní deskou Josefa Mánesa, která se nachází pod astronomickým ciferníkem Staroměstského orloje.

Všechny pamětní medaile z kolekce jsou zušlechtěny ryzím zlatem 999/1000 a barevnou aplikací. Medaile jsou vyraženy leštěným razidlem, tedy v nejvyšší kvalitě ražby, která je sběrateli velmi vyhledávána. Každá pamětní medaile bude zaslána společně s Certifikátem autentičnosti potvrzujícím kvalitu ražby.

V průběhu sbírání kolekce navíc získáte zdarma také druhou polovinu numismatického alba. Obě poloviny alba spojíte jednoduše pomocí magnetů na stranách. Album tedy slouží nejen pro bezpečné uložení Vašich medailí, ale zároveň pro jejich reprezentativní vystavení.

Cena pamětních medailí z kolekce Staroměstský orloj činí pouze 999 Kč (+129 poštovné a balné)!

Tato kolekce, která je striktně limitována pouhými 5000 kompletními kolekcemi, je v naší nabídce zcela poprvé. 

S kolekcí Staroměstský orloj přinášíme kousek historie do vašich rukou!

PRVNÍ
POLOVINA ALBA 
DRUHÁ
POLOVINA ALBA


OBDRŽÍTE ZDARMA
V PRŮBĚHU SBÍRÁNÍ KOLEKCE

Ano, chci začít sbírat pamětní medaile z kolekce Staroměstský orloj. Objednávám si první pamětní medaili Mánesův duben se znamením Berana za cenu 499 Kč vč. poštovného a balného. Peníze nezasílám předem, pamětní medaile ze základního kovu zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000 bude hrazena při odběru dobírkou poštovnímu doručovateli. Pokud si pamětní medaili Mánesův duben se znamením Berana ponechám, objednám si tak dalších 11 pamětních medailí zušlechtěných ryzím zlatem z kolekce Staroměstský orloj. Ty budu dostávat přibližně jednou měsíčně, každou za cenu 999 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné). Každou pamětní medaili zušlechtěnou ryzím zlatem mohu vrátit do 14 dnů ode dne jejího doručení. V takovém případě mi Národní Pokladnice s.r.o. vrátí částku, za niž byla pamětní medaile zakoupena. Sbírání medailí z kolekce Staroměstský orloj, která obsahuje celkem 12 medailí, mohu kdykoli ukončit. O svém rozhodnutí ukončit sbírání musím neprodleně informovat Národní Pokladnici písemně, telefonicky nebo emailem.

Tato nabídka je platná do 31. prosince 2024, pokud nedojde k vyprodání zásob. Máte právo kdykoliv ukončit objednávku pamětních medailí z kolekce Staroměstský orloj a nechat odstranit své údaje z rezervačního seznamu kolekce. Po ukončení objednávky Vám již nebudou další medaile z kolekce zasílány. Národní Pokladnice s.r.o. si vyhrazuje právo zvýšit částku poštovného a balného za podmínek uvedených ve Všeobecných obchodních podmínkách. Národní Pokladnice s.r.o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky Národní Pokladnice s.r.o. naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000 a barevná aplikace
Kov:
Základní
Průměr:
40 mm
Hmotnost:
26 g
Kvalita:
Leštěné razidlo
Rok vydání:
2023
Limitace:
5000 kompletních kolekcí