Tomáš Garrigue Masaryk

Letos 7. března uběhne 170 let od narození Tomáše Garrigue Masaryka. A právě toto výročí si letos připomeneme jedinečnou stříbrnou Ražbou dne! Ta proběhne přesně v den 170. výročí, tedy v sobotu 7. března 2020 do 1 unce ryzího stříbra v nejvyšší mincovní kvalitě – leštěným razidlem. Každá medaile, z celkové limitace pouhých 999 kusů, bude navíc opatřena individuálním číslováním na hraně!

  • Na reversu medaile se nachází opisný text v horní i spodní části, doplněný o plody národního stromu Česka i Slovenska. Dominantou této strany je typická zkratka Masarykova jména s datem narození a datem ražby medaile. Tento text podkreslují listy lípy srdčité.

  • Na aversu medaile je vyobrazena podobizna prvního československého prezidenta, hledícího vpřed. V obličeji jsou zvýrazněna jeho typická poznávací znamení, knírek a kulaté brýle, díky kterým je nezapomenutelný. Poslední tečkou je klasický klobouk, oblek a vázanka, kterou profesor nosíval. Hlavní motiv, podobizna impozantně umístěná doprostřed numismatu, je doplněn opisným textem, který je podtrhnutý. Zajímavým detailem je podpis prezidenta na jeho levém rameni, z pohledu sledujícího.

Autorkou Ražby dne je naše uznávaná medailérka, návrhářka a výtvarnice Irena Hradecká, DiS. V minulosti připravovala a realizovala návrhy nejen pro Českou národní banku.

Objednávkou stříbrné medaile – Ražba dne získáte:

  • Exkluzivní stříbrnou pamětní medaili vyraženou přesně v den výročí
  • 31,1 gramů ryzího stříbra
  • Jistotu nízké limitace – jen 999 kusů
  • Individuální číslování na hraně medaile
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Certifikát autentičnosti a tematickou dřevěnou kazetu

K této nádherné medaili, ražené pouze v den 170. výročí narození T. G. Masaryka, získáte také Certifikát autentičnosti. Numismat bude společně s certifikátem uschován do stylové dřevěné kazety pro reprezentativní vystavení.

Ražba dne:

stříbrné pamětní medaile razíme na počest významných osobností od roku 2016. Přesto, že projekt neoplývá dlouhou tradicí, jedná se o sběratelsky nejžádanější numismaty z naší nabídky. Připomeneme si, komu byly předešlé ražby věnovány:

První ražba - 700. výročí narození Karla IV.
První stříbrná „uncovka“ spatřila světlo světa 14. května roku 2016. Odečtete-li od tohoto data 700 let, ocitnete se u kolébky Karla IV., nejvýznamnějšího českého panovníka a římského císaře. Limitace první Ražby dne činila symbolických 700 exemplářů a její odkaz byl prostý, připomenout kulturní i politický odkaz Karla IV.

Druhá ražba – 300. výročí narození Marie Terezie
Další stříbrná Ražba dne byla věnována Marii Terezii. Pamětní numismat byl slavnostně odhalen 14. května 2017 na Bratislavském hradě, kde byla následující den zahájena veřejná výstava mincí, kterou zorganizovala Národná Pokladnica společně se Slovenským Národním muzeem.

Třetí ražba – 100. výročí od vzniku Československa
V roce 2018 jsme si připomínali nejvýznamnější výročí naší novodobé historie – 100 let od vzniku samostatného Československa. O naši svobodu se nezasloužil jen jeden člověk, byla jich celá řada. Proto jsme udělali výjimku a Ražbu dne jsme nezasvětili jediné osobnosti, ale všem odvážným jedincům, kteří za poslední století bojovali či bojují za národní svébytnost a demokracii. Posláním medaile, ražené 28. října, byla připomínka svobody jako křehké hodnoty, kterou je třeba opečovávat a ochraňovat.

Čtvrtá ražba – 100. výročí Milana Rastislava Štefánika
V minulém roce jsme se opět s klidným srdcem mohli vrátit k osobnostem. 4. května roku 2019 uplynulo 100 let od chvíle, kdy naposledy vydechl M. R. Štefánik, muž, který svým nezlomným úsilím přispěl právě k vzniku samostatného československého státu. Štefánikův záběr byl vzhledem k jeho mladému věku až neuvěřitelný.

Pátá ražba – 170. výročí od narození Tomáše Garrigue Masaryka
A konečně pátá – letošní ražená pamětní medaile! Díky vzdáváme prostřednictvím nádherně zpracované stříbrné unci Tomáši Garrigue Masarykovi – gentlemanovi, který změnil vnímání nás samých. Autorkou motivu ražby, nesoucí portrét našeho prvního prezidenta je medailérka a výtvarnice Irena Hradecká.

ANO, objednávám si unikátní stříbrnou medaili Ražba dne - 170. výročí narození T. G. Masaryka za cenu 3 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Den ražby:
7. 3. 2020
Kov:
Ryzí stříbro (999/1000)
Průměr:
39 mm
Hmotnost:
31,1 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Země původu:
Česká republika
Autor návrhu:
Irena Hradecká, DiS.
Limitace:
999 ks