40 let od úmrtí Jana Wericha

Legendární umělec uctěn medailí z pravého zlata!

Národní Pokladnice Vám s hrdostí představuje jedinečnou pamětní medaili, jež uctívá legendárního umělce a významného představitele české divadelní scény - Jana Wericha

Mincovním kovem pamětní medaile je 14karátové zlato (585/1000), hmotnost tohoto exempláře je 2,00 gramu a průměr činí 18 milimetrů. Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě, díky čemuž můžete sledovat i ty nejmenší detaily překrásného designu. Pole těchto razidel je vysoce leštěno a reliéf matován. 

Na reversu medaile je vyobrazen český heraldický dvouocasý lev, symbol síly, odvahy a hrdosti. Druhý ocas je zvláštností, kterou získal český lev zásluhou českého krále Přemysla Otakara I., jenž vojensky pomohl císaři Otovi IV. a ten mu na oplátku povolil lvu přidat ocas. Na aversu medaile se nachází portrét Jana Wericha.

Grafický návrh aversu i reversu této výjimečné pamětní medaile je dílem významného českého akademického sochaře a medailéra Vladimíra Oppla, mj. autora české oběžné dvacetikoruny a Řádu T. G. Masaryka. Za své mince a medaile získal Vladimír Oppl četná ocenění. K nejvýznamnějším patří cena Nejkrásnější zlatá mince světa udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

Rezervací numismatu získáte:

  • 14karátové zlato (585/1000)
  • Překrásný design od předního českého medailéra Vladimíra Oppla
  • Ražbu v nejvyšší mincovní kvalitě
  • Certifikát autentičnosti
  • Elegantní rám pro vystavení mince ZDARMA

Specifikace
Kov:
Zlato 585/1000
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
2,00 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní - leštěné razidlo (PP Proof)
Emitent:
Národní Pokladnice
Autor návrhu:
Vladimír Oppl

Jan Werich, herec, dramatik, spisovatel a publicista, spolu s J. Voskovcem, J. Honzlem a J. Ježkem jedna z hlavních postav meziválečného Osvobozeného divadla, se narodil 6. února roku 1905 v Praze-Dejvicích. Vzdělání získal Werich nejprve na gymnáziu v pražské Křemencově ulici (tady se spřátelil s Voskovcem), později pak studoval práva na Univerzitě Karlově (od roku 1924).V roce 1926 spolu Werich s Voskovcem poprvé autorsky spolupracovali. Nějaký čas působili v redakci časopisu Přerod. V té době vznikl první Werichův a Voskovcův úspěšný divadelní kus – slavná West Pocket Revue.

Na scéně Osvobozeného divadla Jan Werich společně s Voskovcem působili až do jeho uzavření v roce 1938. Společně vytvořili mnoho nezapomenutelných divadelních her, k nimž hudební doprovod a písně složila další výrazná osobnost Osvobozeného divadla, klavírista a skladatel J. Ježek. V roce 1931 vznikla hra Golem a revue Sever proti Jihu, v roce 1932 Caesar, o další rok později pak Osel a stín a v roce 1934 hra Kat a blázen.

Roku 1935 Jan Werich s J. Voskovcem Osvobozené divadlo načas opustili a začali působit pod hlavičkou tzv. Spoutaného divadla. Do roku 1938, kdy bylo Osvobozené divadlo opět již s Werichem a Voskovcem, uzavřeno, dvojice Werich + Voskovec uvedla několik dalších her: Nebe na zemi (1936), Rub a líc (1936), Těžká Barbora (1937) a jiné.

Po uzavření Osvobozeného divadla emigroval Jan Werich společně s J. Voskovcem a J. Ježkem do Spojených států amerických, kde působil až do konce druhé světové války. Ve Spojených státech vystupovali s anglickými verzemi svých her. Po roce 1945 Jan Werich společně s J. Voskovcem Osvobozené divadlo obnovili, a to jako Divadlo V+W. Po komunistickém puči v roce 1948 emigroval Voskovec opět do Spojených států amerických a činnost divadla byla ukončena.Po Voskovcově odchodu do emigrace působil Jan Werich na mnoha pražských divadelních scénách. V letech 1956–1961 byl Werich ředitelem pražského Divadla ABC.

Po roce 1968, kdy se v období tzv. pražského jara postavil za demokratické síly, které chtějí nastolit změny ve společnosti, byl Jan Werich za husákovské normalizace postaven mimo hlavní proud tehdejší československé kultury a víceméně až do své smrti byl záměrně opomíjen. Jan Werich zemřel 31. října roku 1980 v Praze.

ANO, zašlete mi prosím zlatou pamětní medaili Jan Werich za cenu 3 990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně s medailí obdržím Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 30. dubna 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.