Staroměstský orloj

Nejslavnější astronomické hodiny světa

Rádi bychom Vám představili mimořádně zajímavou pamětní medaili. Jedná se o emisi připomínající a uctívající světoznámou památku Staroměstský orloj.

Pamětní medaile je zušlechtěna ryzím zlatem a ryzím stříbrem. Emise byla vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě leštěným razidlem.

Samotný motiv numismatu je skutečným uměleckým dílem. Revers ztvárňuje portrét Josefa Mánese v pozlaceném středu, jenž je po obvodu obklopen sérií jeho vlastních obrazů z kalendářní desky nacházející se právě na Staroměstském orloji. Avers zdobí nádherné vyobrazení astronomického ciferníku spolu s 12 apoštoly po obvodu umělecké pamětní medaile.

Výtvarný návrh této skvostné pamětní medaile vypracoval přední český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, autor designu současné oběžné dvacetikoruny a držitel ocenění Nejkrásnější zlatá mince světa.

Rezervací emise Vám garantujeme:

  • Ražbu v nejvyšší mincovní kvalitě leštěným razidlem
  • Zušlechtění ryzím zlatem a ryzím stříbrem
  • Překrásný a originální design od předního českého medailéra Vladimíra Oppla
  • Zvýhodněná cena – pouze 299 Kč!

Specifikace
Zušlechtění:
ryzí zlato a ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
35 g
Průměr:
45 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní - leštěné razidlo
Země emitenta:
Česká republika
Rok emise:
2016
Limitace:
10 000 ks celosvětově

Historie Staroměstského orloje se datuje až do roku 1402, kdy byly na věž Staroměstské radnice umístěny nejprve klasické hodiny, až v roce 1410 předělány na orloj přidáním mechanického hodinového stroje a astronomického číselníku. V průběhu věků byl orloj mnohokrát upravován.

V roce 1866 byl osazen slavnou kalendářní deskou od Josefa Mánese se symboly zvěrokruhu, měsíce a se znakem Starého Města pražského. V průběhu Pražského povstání v roce 1945 došlo k velkému poničení Staroměstského orloje a následné opravě, která dala památce dnešní vzhled.

 

Dle mnoha pramenů je Staroměstský orloj nejlépe zachovaným středověkým orlojem na celém světě. I díky tomu je také jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek v Praze a je i součástí historického centra zapsaného na seznamu kulturních památek UNESCO.

ANO, objednávám si medaili Staroměstský orloj zušlechtěnou ryzím zlatem a stříbrem za cenu pouhých 299 Kč (+ 89 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 30. 6. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.