Štít bohyně Athény

Antický motiv na stříbrné minci

 

Představujeme Vám jedinečnou a velmi přísně limitovanou emisi s nádherně propracovaným antickým motivem - Štít bohyně Athény. Mincovním kovem numismatu je ryzí stříbro (ryzost Ag 999/1000), jeho hmotnost je 2 unce, tedy přibližně 62,2 gramu ryzího kovu, průměr 38,61 milimetru a nominální hodnota 10 dolarů. Emise je zpracována ve velmi zajímavém starobylém vzhledu zvaném antique.

Avers mince zdobí portrét britské královny Alžběty II.. Na reversu numismatu se nachází kompozice vytvořená ze dvou dominantních prvků: portrét řecké bohyně Athény a detail jejího ochranného štítu, zvaného Aegis. Athéna je zobrazena ve vzpřímeném postoji, majestátní a krásná. Na sobě má roucho, na hlavě přilbici a v levé ruce drží trojzubec. Vpravo od postavy Athény se nachází vyobrazení kulatého štítu, lemovaný hady a podobiznou Gorgony Medúzy uprostřed.

Dokonalé zvýraznění i těch nejmenších detailů reversu umožňuje vyvýšený reliéf exempláře, kterého bylo dosaženo díky využití revoluční technologie Smartminting. Tento fascinující moderní způsob ražby umožňuje umělecké 3D provedení dokonale propracovaného motivu včetně nejmenších detailů.

Rezervací mince získáte:

  • 2 unce ryzího stříbra (999/1000)
  • Historické prevedení antique finish a ultra vysoký reliéf
  • Nádhernou emisi s nízkou limitací - pouhých 999 kusů pro celý svět!
  • Elegantní balení a Certifikát autentičnosti
Specifikace
Kov:
Stříbro 929/1000
Hmotnost:
2 oz (62,2 g)
Průměr:
38,61 mm
Kvalita:
Historické provedení
Limitace:
Jen 999 exemplářů pro celý svět
Rok emise:
2018

Athéna byla jednou z nejmocnějších bohyň starověkého Řecka, stala se bohyní moudrosti, práva, umění a vítězné války a také ochránkyní života v míru. Podle starých bájí a pověstí byl otcem Athény Zeus a její matkou Titánka Métis. Brzy po svém narození se Athéna stala nejmilejší Diovou dcerou. Zeus s ní rád rozmlouval, nic před ní neskrýval, vždy jí ve všem vyhověl. Athéna si jeho přízně velmi považovala a neustále byla v jeho blízkosti.

Athéna jako ochránkyně života v míru dávala městům i lidem blahobyt a ochraňovala děti i nemocné. Na rozdíl od boha zuřivé války Area byla Athéna bohyní války moudře a rozvážně vedené, vždy končící vítězstvím, ovládala umění bojové taktiky a strategie. O její radu před bitvami prosili moudří náčelníci a významní vojevůdci. Stala se ochránkyní města Athény, Athéňanům darovala olivu. A byla též zakladatelkou a ochránkyní řeckého zemědělství. Ochraňovala také umění a umělecké práce, naučila ženy příst a tkát, pomáhala stavitelům chrámů, muže naučila řemeslům jako zlatnictví, kovářství a barvířství. Vynalezla pluh, hrábě, uzdu, loď i válečný vůz a také hliněný hrnec, trubku a flétnu.

ANO,

zašlete mi prosím stříbrnou minci Štít Athény za cenu 6499 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 30. 6. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.