SOCHA SVOBODY

Symbol Spojených států amerických

na oficiální stříbrné dolarové minci!

 

Představujeme Vám originální stříbrnou dolarovou minci s vyobrazením sochy Svobody. S touto jedinečnou mincí se Vám do rukou dostane kus americké historie.

Stříbrný dolar s vyobrazením sochy Svobody byl vydán v roce 1986 u příležitosti stoletého výročí vzniku tohoto světoznámého pomníku. Zisk z prodeje této pamětní mince byl původně určen na restaurování sochy Svobody a ostrova Ellis. Socha Svobody a Ellis Island symbolizují otevřenost Spojených států amerických vůči imigrantům z celého světa. Pro řadu z nich byla tím prvním, co spatřili po svém příjezdu do Nového světa. Návrh této mimořádné sochy vytvořil sochař Fréderic Auguste Bartholdi.

Mince je ražena do stříbra 900/1000, její hmotnost je 26,7 gramu a její průměr je 38,1 mm.

Na aversu mince nalezneme symbol Ameriky, slavnou sochu Svobody, jež v pozadí aversu doplňuje ostrov Ellis. Na reversu se nachází detail pravé ruky Svobody, v níž třímá hořící pochodeň.

Rezervací mince získáte:

  • Originální minci z roku 1986
  • Stříbro 900/1000
  • Certifikát autentičnosti
  • Elegantní rám pro vystavení mince ZDARMA

Staňte se hrdým vlastníkem originální stříbrné dolarové mince z roku 1986 zvěčňující symbol Spojených států amerických - sochu Svobody!

 

 

Specifikace
Kov:
Stříbro 900/1000
Hmotnost:
26,7 g
Průměr:
38,1 mm
Kvalita:
Leštěné razidlo (PP-Proof)
Rok emise:
1986

 SOCHA SVOBODY

Symbol Spojených států amerických

“Svoboda ozařující svět”, všeobecně označovaná jako socha Svobody, stojí u vstupu do přístavu v New Yorku a po dlouhá léta byla tím prvním, co spatřili imigranti, kteří připlouvali do Spojených států po moři. Symbolizuje otevřenost Spojených států amerických vůči imigrantům z celého světa. Návrh francouzského sochaře Frédérica Augusta Bartholdiho ztvárňuje ženskou postavu, která drží v pravé ruce pochodeň, v levé pak tabulku, jež symbolizuje Deklaraci nezávislosti.

Socha Svobody představuje gesto přátelství mezi dvěma národy; k předání tohoto daru francouzské vlády Spojeným státům došlo v den stého výročí přijetí Deklarace nezávislosti. Pomník byl vztyčen v roce 1884 ve Francii, následně rozebrán a převezen na lodi do New Yorku. Oficiální odhalení provedl prezident Grover Cleveland dne 28. října 1886. V roce 1984 zařadilo UNESCO sochu Svobody mezi památky světového kulturního dědictví.


 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Socha Svobody za cenu 1899 Kč (+89 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a rám pro vystavení mince. Nabídka je platná do 30. 11. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.