Oslavte 30 let od první ražby slavné stříbrné mince

Kookaburra ražená do jedné unce ryzího stříbra 999/1000!

 

Rádi bychom Vám představili překrásnou stříbrnou minci Kookaburra. Tato mince představuje v zemi svého původu numismatickou legendu. Stříbrná Kookaburra je v Austrálii zákonným platidlem a garantem její ryzosti, hmotnosti a obsahu drahého kovu je australská vláda. Australská mincovna Perth letos  vydala tuto stříbrnou micni  s motivem Kookaburry (ledňáka obrovského) již 30. rokem, což svědčí o její vysoké oblíbenosti.

Tato jedinečná mince byla vyražena do jedné unce ryzího stříbra (999/1000). Na reversu mince je vyobrazený australský pták Kookaburra sedící na větévce na vodní hladině. Pozadí navíc dokresluje západ slunce, který jakoby pozoroval. Revers letošní emise navíc zdobí speciální mincovní značka „f15“. Mince, označené touto značkou, podléhají velmi striktní limitaci 10 000 - 15 000 kusů pro celý svět. Každý rok jsou netrpělivě očekávány sběrateli z celého světa. Vyprodány jsou většinou jen během několika málo měsíců. Avers mince tradičně zdobí portrét britské královny Alžběty II. z profilu, který navrhl britský umělec a přední designér Britské královské mincovny Jody Clark. 

Mince Kookaburra je ražena v renomované australské státní mincovně Perth Mint. Sběratelský zájem nepochybně výrazně ovlivňuje také skutečnost, že vyobrazení australské Kookaburry na emisích se rok od roku mění. Vy máte nyní možnost získat motiv, jež byl vyražen v roce 2019, a jež je prakticky vyprodán. Národní Pokladnice však pro Vás má poslední kousky této jedinečné stříbrné mince, kterou nyní můžete získat za zvýhodněnou cenu. K minci navíc obdržíte sběratelský rám pro uložení mince zcela zdarma!

Objednávkou získáte:

  • 1 unci ryzího stříbro 999/1000
  • Ražby ze světoznámé australské mincovny Perth
  • Striktní limitaci - pouhých 15 000 mincí pro celý svět
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Elegantní mincovní rám pro uložení ZDARMA


Kookaburra je emitována každoročně již od roku 1990. Design mince se každý rok mění, a proto je tak výjimečná a mezi sběrateli tolik oblíbená a vyhledávaná. Získejte i Vy do své sbírky tuto atraktivní stříbrnou minci!

 

 

Specifikace
Kov:
Stříbro 999/1000
Průměr:
40,6 mm
Hmotnost:
31,10 g (1 unce)
Kvalita:
BU
Emitent:
Perth
Rok emise:
2019

Kookaburra (ledňák obrovský) patří do čeledi ledňáčkovitých (Halcyonidae) a jak jeho český název napovídá, je i jejím největším zástupcem. Tento pták může dosahovat velikosti až 42 centimetrů. Samice bývají o trochu větší než samci, jinak je jejich vzhled velmi podobný.
Pro tento druh ptáka je typická zavalitá stavba těla, velká hlava a masívní zobák. Horní část těla má hnědou barvu, křídla jsou šedomodrá, krk a břicho bílé. Pod očima má tmavé stíny a také zobák je černý. Vyskytují se i jedinci, kteří jsou celí bílí nebo modří. Kookaburra bývá také nazýván  jako„smějící se pták“, protože zvuky, které vydává, velmi připomínají lidský smích.

Ledňák obrovský obývá zalesněné oblasti Austrálie, Nové Guiney a ostrova Aru. Tito ptáci žijí ve volných neuspořádaných hejnech, přičemž většina jedinců upřednostňuje život
v rodinných skupinách. Vydávání typických zvuků těchto ptáků slouží k označování jejich teritoria. Nejčastěji je možné je slyšet krátce před svítáním nebo po západu slunce do setmění. Obyčejně jeden člen hejna začne nízkým chichotáním, které přejde do hlučného smíchu, během něhož se většinou přidají další ptáci ze skupiny. Slyšet hlasitý zpěv ptáka Kookaburra patří mezi nejpozoruhodnější zážitky z australské buše.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Kookaburra za zvýhodněnou cenu 1 790 Kč (+89 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc elegantní sběratelský rám ZDARMA. Nabídka je platná do 31. října 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.