Velikonoční vajíčko Pysanka

Dechberoucí mince zachycující krásu tradičního velikonočního vajíčka

 
Je pro nás potěšením Vám představit překrásnou stříbrnou minci Velikonoční vajíčko Pysanka oslavující tradiční ukrajinské velikonoční vajíčko zdobené lidovými motivy. 


Tato mince Pysanka zároveň odkazuje na obří sochu velikonočního vejce v kanadském městě Vegreville, v kanadské provincii Alberta. Emitentem této překrásné emise s neopakovatelným designem je proto kanadská státní mincovna Royal Canadian Mint. Stříbrná mince ve tvaru vejce je vyražena do ryzího stříbra (Ag 999,9/1000) a zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě pomocí speciálního leštěného razidla.

Revers emise je zdoben geometrickými tvary a barvami, jež mají připomínat ukrajinské zdobení velikonočních vajec (ukrajinsky Pysanky) tradičními lidovými vzory. Na reversu je rovněž vyražena nominální hodnota 20 dolarů, rok ražby a emitent. Avers vyobrazuje portrét královny Alžběty II. doplněný o nápis Elizabeth II., D. G. Regina (česky Alžběta II., Z vůle Boží královna).

Hmotnost mince je 31,82 gramů a její rozměry jsou 45 milimetrů na výšku a 33 milimetrů na šířku. Hrana numismatu je střídavě hladká a vroubkovaná.

Rezervací mince získáte:

  • 31,82 gramů stříbra 999,9/1000
  • Detailně propracovaný design 
  • Unikátní tvar
  • Nádhernou emisi s nízkou limitací - pouhých 2000 kusů pro celý svět!
  • Elegantní kazetu a Certifikát autentičnosti

Díky obrovskému zájmu je mince Pysanka každoročně rychle vyprodaná. Buďte mezi prvními majiteli této unikátní stříbrné mince!

 

Specifikace
Kov:
Stříbro 999,9/1000
Hmotnost:
31,2 g
Rozměr:
45 x 33 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Limitace:
Jen 2000 exemplářů pro celý svět
Rok emise:
2019

Pysanka je ukrajinské velikonoční vajíčko zdobené tradičními lidovými vzory, které jsou namalované na vejce včelím voskem. Tato mince Pysanka zároveň odkazuje na obří sochu velikonočního vejce v kanadském městě Vegreville, v kanadské provincii Alberta. Velké procento populace města Vegreville tvoří občané ukrajinského původu. Autorem obří sochy je Paul Maxum Sembaliuk, kanadský umělec ukrajinského původu, jenž ji postavil v roce 1975. Na realizaci získalo město dotace od federální vlády, jako projev podpory ukrajinské kultury v Kanadě, ale pouze pod podmínkou, že socha bude věnována stému výročí Královské kanadské jízdní policie. Socha je 7,8 metrů vysoká a 5,5 metrů široká.  

Pod obřím vejcem je uvedena legenda ve čtyřech různých jazycích (v angličtině, francouzštině, němčině a ukrajinštině), což vypovídá o multikulturní historii města. Toto vejce je jednou z hlavních turistických atrakcí města a ročně ho obdivují tisíce turistů.
 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Velikonoční vajíčko Pysanka za cenu 3990 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Nabídka je platná do 30. 6. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.