Taniwha

Záhadný vodní tvor z maorské mytologie na stříbrné minci!

 

Představujeme Vám unikátní stříbrnou minci Taniwha (v maorštině se vyslovuje tanifa) pochází z maorské mytologie a znamená děsivou vodní příšeru žijící v hlubokých tůních v řekách, tmavých jeskyních, nebo v moři v obrovských vlnách. Bývá ale představena i v jiných podobách, jako obluda s křídly nebo jako had. Často je také považována za strážce nebo ochránce kmenů.

Maorská Taniwha je vyražena do ryzího stříbra (ryzost 999 /1000). Emise je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě pomocí speciálního leštěného razidla, v kvalitě proof. Její hmotnost je jedna troyská unce (přesněji 31,103 gramy) a průměr 40 milimetrů. Nominální hodnota mince je 1 novozélandský dolar. Mince byla vyražena ve velmi nízké limitaci pouhých 1500 kusů pro celý svět!

 

Revers emise představuje zmíněnou legendární vodní příšeru vystupující z vln moře. Autorem tohoto nádherně propracovaného návrhu je proslulý novozélandský umělec Dave Burke. Zároveň je zde uvedena nominální hodnota v maorštine i v angličtině. Na aversové straně je vyobrazen portrét královny Alžběty II.

Rezervací mince získáte:

  • 1 unci ryzího stříbra 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 1500 mincí pro celý svět
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Úchvatný design
  • Certifikát autentičnosti
  • Originální kazetu

 

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
31, 10 g
Průměr:
40 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Limitace:
1500 exemplářů pro celý svět
Rok emise:
2017

Než na Nový Zéland připluli první Evropané, samotní Maorové neovládali znalost písma a abecedy. Používali a rozvinuli ale jiné znaky používané k dorozumívání, které jsou patrné na každém řezbářském či sochařském výrobku. Hlavním materiálem maorského sochařství bylo dřevo, greenstone (nefrit), zvířecí či lidské kosti nebo kámen čedič. Maorské sochařství je, jako téměř vše v jejich kultuře, jedinečné, neboť každý předmět má svou neopakovatelnou identitu, dekoraci zachycující určité období z historie. Maorové nemají svou historii zaznamenanou v knihách či kronikách. Proto řezbářství a sochařství tvoří důležitý historický pramen o jejich původním životě. Každé dílo představovalo určitou věc, srozumitelnou pro každého tehdejšího obyvatele. Záleželo na každé maličkosti. 

 

Možná nejtypičtějším výrazem maorského umění je tetování - moko, které už, ve své původní podobě, na dnešních Maorech nenajdete. Moko je tradiční maorské tetování na obličeji staré již více jak dva tisíce let. U Maorů bylo obvyklé tetování i na jiných částech těla, ale právo nosit moko měli jen náčelníci a výše postavení příslušníci kmene.


 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Taniwha za cenu 4390 Kč (+149 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Nabídka je platná do 30. 9. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.