Česká hymna
185. výročí na pamětní medaili z 5 uncí ryzího stříbra

Slavnostně Vám představujeme překrásnou pamětní medaili Česká hymna vyraženou do 5 uncí ryzího stříbra. Tato pamětní medaile byla emitována u příležitosti 185. výročí české národní hymny, které si tento rok připomínáme a naleznete ji pouze v nabídce Národní Pokladnice!

Mincovním kovem tohoto numismatu je ryzí stříbro 999/1000 a průměr je úctyhodných 65 mm. Jedinečnost jubilejní stříbrné medaile zdůrazňuje její vysoký reliéf, který se vyjímá na 155,5 gramech ryzího stříbra 999/1000. Numismat je zároveň ražený v té nejvyšší mincovní kvalitě, díky čemuž můžeme sledovat i ty nejmenší detaily překrásného designu. Striktní limitaci pouhých 300 exemplářů pro celý svět zajištuje individuální číslo na hraně emise. 


Hlavními motivy aversu jsou noty a slova skladby Kde domov můj?. Dále je zde vyobrazen podpis Františka Škroupa z původního notového skriptu a rozkvetlá větev ovocného stromu symbolizující úryvek z hymny „V sadě skví se jara květ“. V dolní části je naznačen profil země s horou Říp. Revers vyobrazuje plastickou trikoloru ve tvaru mnohocípé hvězdy v popředí s českým lvem. 

Grafický návrh aversu i reversu této výjimečné pamětní medaile je dílem významného českého akademického sochaře a medailéra Vladimíra Oppla, mj. autora české oběžné dvacetikoruny a Řádu T. G. Masaryka. Za své mince a medaile získal Vladimír Oppl četná ocenění.

Rezervací medaile získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000 
  • Jistotu nízké limitace - pouze 300 kusů pro celý svět!
  • Emisi s individuálním číslováním na hraně
  • Originální návrh od významného českého akademického sochaře a medailéra Vladimíra Oppla
  • Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěnou kazetu
Specifikace
Vzácný kov:
Stříbro 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5 oz (155,5 g)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Limitace:
300 kusů pro celý svět
Autor návrhu:
Vladimír Oppl
Emitent:
Národní Pokladnice

Píseň Kde domov můj?, jejíž první sloka je Českou státní hymnou, poprvé zazněla ve Stavovskémdivadle v Praze 21. 12. 1834 ve hře Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka.

Skladbu napsal dramatik, novinář a spisovatel Josef Kajetán Tyl (1808–1856), hudbu zkomponoval skladatel a dirigent František Škroup (1801–1862).

V neděli 21. prosince 1834 v jednom z odpoledních představení, která byla vyhrazena pro ryze české hry, měla v pražském Stavovském divadle premiéru Tylova hra Fidlovačka. Hra se netěšila valnému úspěchu, o čemž vypovídá pouhá jedna její repríza. Svým životem však dále žila píseň Kde domov můj?, která rychle zlidověla a získala postavení národní písně.

 Skutečnost, že státní hymnu tvoří dvojice písní Kde domov můj? a Nad Tatrou sa blýska, byla potvrzena v roce 1920 usnesením vlády Československa. Až v roce 1930 bylo upřesněno, že státní hymnu tvoří vždy první sloky obou písní. Ani německý okupační, ani komunistický režim se státní hymny nedotkly.

 V roce 1990 byl v České národní radě přijat ústavní zákon o státních symbolech. Ke státnímu znaku, státní vlajce a státní pečeti byla přičleněna i státní hymna České republiky. Po rozdělení Československa a vzniku samostatné České republiky v roce 1993 zůstala píseň Kde domov můj? nezpochybnitelnou státní hymnou.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili Česká hymna za cenu 15900  (+ 149 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a dřevěná kazeta. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. 06. 2019, pokud do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.