Představujeme překrásnou památku na nejslavnější astronomické hodiny světa! Staroměstský orloj, jedna z nejnavštěvovanějších turistických památek Prahy slavila v roce 2016 výročí - 150 let od odhalení ikonické kalendářní desky od Josefa Mánesa.

Na počest této výjimečné příležitosti vyrazila Národní Pokladnice překrásnou pamětní medaili
z 2 uncí ryzího stříbra 999/1000. Překrásné detaily tohoto unikátního numizmatu můžete obdivovat díky nejvyšší kvalitě ražby - leštěnému razidlo a selektivnímu pozlacení ryzím zlatem. Kalendářní deska je nejobdivovanější součástí slavného Staroměstského orloje a nyní ji díky této výroční emisi můžete obdivovat i Vy!

Stříbrná medaile, kterou najdete jen v nabídce Národní Pokladnice, je navíc extrémně limitována - bylo vyražených pouze 500 ks pro celý svět! Každý exemplář má navíc individuální číslování na hraně a je tak unikátním originálem.

  • Averz vyobrazuje astronomický ciferník spolu s 12 apoštoly po obvodu.

  • Střed reversu zdobí pozlacený portrét Josefa Mánesa, který je po obvodu obklopený sérií jeho vlastních obrazů z kalendářní desky.


Rezervací numismatu získáte:

  • 62,2 g ryzího stříbra 999/1000
  • Selektivní zušlechtění ryzím zlatem
  • Limitaci pouze 500 ks pro celý svět
  • Individuální číslování na hraně
  • Pouze v Národní Pokladnici
  • Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěný box ZDARMA


Stříbrnou medaili věnovanou Staroměstskému orloji dostanete v elegantním dřevěném boxu společně s Certifikátem autentičnosti, který potvrzuje všechny parametry numizmatu.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se této jedinečné historické emise nebo jiných emisí Národní Pokladnice, neváhejte, prosím, kontaktovat naše zákaznické oddělení na telefonním čísle 810 100 500, kde jsme vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do15 hodin připraveni se Vám plně věnovat. Další informace jsou Vám k dispozici též na našich webových stránkách www.narodnipokladnice.cz.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
50 mm
Hmotnost:
62,2 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita - leštěné razidlo
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2017
Limitace:
500

Dominantou slavného Staroměstského náměstí je jednoznačně stejnojmenná radnice. Na jižní straně radnice se nachází jeden z nejpozoruhodnějších a nejslavnějších středověkých mechanických strojů – Staroměstský orloj, patrně nejlépe zachovaný středověký orloj vůbec. Orloj je starý více než 600 let jsou to vlastně  středověké astronomické hodiny, kterým dominuje astronomický ciferník a kalendářní deska.

Vznik pražských astronomických hodin je datován na začátek 15 století. Již roku 1402 jsou zmiňovány hodiny na věži a roku 1410 zde byl hodinářem Mikulášem z Kadaně, který pravděpodobně ve spolupráci s astronomem Janem Šindelem, zkonstruoval současný orloj. Kolem roku 1470 byla doplněna architektonická a sochařská výzdoba. V roce 1490 došlo k největším úpravám během celé existence orloje: byl doplněn o kalendářní desku a některé jeho části byly předělány. Autorem těchto úprav byl hodinářský mistr Jan Růže, zvaný Mistr Hanuš.

Dalších, zejména uměleckých úprav se Staroměstský orloj dočkal v průběhu 17. –  19. století, kdy byly na orloj umístěny chodící sošky 12 apoštolů, přibyla též kalendářní deska od Josefa Mánesa se symboly zvěrokruhu, měsíce a se symbolem Starého Města pražského. Na konci druhé světové války, v květnu 1945, byl orloj značně poničen a jeho obnovení si vyžádalo celkovou rekonstrukci.

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou medaili Staroměstský orloj za cenu 7 490 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní box. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.