Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Letos uplyne již třináct let od prvního udílení Cen Paměti národa, za níž stojí nezisková organizace Post Bellum. Posláním Post Bella je dokumentovat a vyprávět příběhy pamětníků, které by neměly být zapomenuty. Galavečer, během něhož proběhne ocenění laureátů, se bude opět konat 17. listopadu v pražském Národním divadle za přítomnosti významných osobností.

Ceny Paměti národa

Poslání Post Bella

Post Bellum vznikla jako obecně prospěšná organizace, jejímž cílem je vyhledávat a zaznamenávat vzpomínky pamětníků zásadních událostí 20. století. Zakladatelé tímto krokem chtějí uchovat informace v souvislé podobě pro generace příští. Jelikož je všeobecně známo, že s přibývajícími léty objektivní obraz událostí dob minulých bledne.  
Stěžejním projektem Post Bella je Paměť národa, což je sbírka vzpomínek konkrétních lidí, deníků či fotografií z období totalit 20. století. Obsahuje především vzpomínky válečných veteránů, přeživších holokaust, vyprávění politických vězňů a další příběhy, které by měly být viděny a slyšeny.

Ceny Paměti Národa

Každoročně již po dobu třinácti let dochází k ocenění lidí, kteří svými skutky prokázali nejvyšší společenské hodnoty. V jejich životech zvítězila pravda a láska. Oni sami byli ochotni za své i společenské ideály bojovat a mnohdy riskovat nejen svoji svobodu, ale i život.
Letošními laureáty jsou: paní Anna Šestáková, paní Marie Hanzlová, paní Marie Susedková, pan Pavel Eli Vago a pan Myroslav Marynovič.

Pamětní medaile pro letošní laureáty

Všechny výše uvedené persony převezmou za své oceněné činy pamětní medaile, které Post Bellu již po šesté věnovala Národní Pokladnice.
Autorem motivu medaile je známý český sochař a medailér, pan Vladimír Oppl, který je mj. i autorem současné oběžné dvacetikoruny. Pamětní medaile je doslova malým uměleckým dílem z ryzího stříbra, jehož přední stranu zdobí lví hlava, která symbolizuje sílu, odvahu a odhodlání. Zadní stranu zdobí logo Post Bella.

Společenská událost, u které můžete být i Vy!

Galavečer je důležitou událostí, která se každoročně nese v osobitém stylu, v minulých letech například ve filmovém či divadelním pojetí. Pořadateli jsou již výše zmíněné Post Bellum, Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů.
Počet lístků na akci je sice omezen, přesto se jí můžeme zúčastnit všichni, a to prostřednictvím našich televizních obrazovek!

Přímý přenos z udílení cen bude možné sledovat 17. listopadu ve 20:00 na ČT2 a RTVS2.

Ceny Paměti národa
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.