Tutanchamon na originální minci dvou barev

Jedinečný kontrast černého niklu s ryzím zlatem!

Představujeme Vám výjimečnou minci s vyobrazením Tutanchamona, nejslavnějšího faraona světa!

Pamětní mince je zušlechtěna dvěma kovy - ryzím zlatem a černým niklem. Tato specifikace výmluvně charakterizuje atmosféru starého Egypta a navíc ji v nabídce Národní Pokladnice najdete zcela poprvé.

Průměr pamětní mince dosahuje úctyhodných 44 mm a váha odpovídá 37 g. Celosvětová limitace je jen 9 999 exemplářů. Emise je ražena v nejvyšší mincovní kvalitě, tedy v kvalitě Proof.

  • Na reversu je vyobrazena Tutanchamonova posmrtná maska, jeden z největších pokladů, který byl v egyptském Údolí králů kdy objeven. Krycí maska a nápisy "Tutanchamon" a "Starověký Egypt" jsou zuslěchtěny ryzím zlatem. V pozadí se nachází egyptské hieroglyfy, vyryté do černého niklu. 

  • Dominantou aversové strany je portrét Alžběty II., královny britského společenství a dále nominální hodnota, rok a země, ve které byla mince vyražena.

Rezervací mince získáte:

  • Zušlechtění ryzím zlatem 999/1000 a černým niklem
  • Ražba ve vysoké kvalitě - Proof like
  • Překrásný design s hieroglyfy v pozadí
  • Striktní limitace pouhých 9 999 mincí pro celý svět

Dechberoucí mince s unikátním dvojím zušlechtěním za skvělou cenu 990 Kč!

Specifikace
Kov:
Základní kov zušlechtěný černým niklem a ryzím zlatem 999/1000
Průměr:
44 mm
Hmotnost:
37 g
Kvalita:
Ražba ve vysoké kvalitě -Proof like
Rok emise:
2019
Limitace:
9 999 pro celý svět

Faraon Tutanchaton, jak se původně jmenoval, vládl v letech 1347-1339 př. n. l. v době velké slávy 18. dynastie. Svým trůnním jménem se jmenoval Nebcheprure. Na trůn se poprvé posadil teprve jako devítiletý chlapec a vládl devět let, zemřel v osmnácti záhadnou smrtí.

Princ Tutanchaton vyrůstal na královském dvoře v Achetatonu. Jeho otec byl faraon Achnaton (Amenhotep IV. ) a matka pravděpodobně Kije, Achnatonova druhá manželka. Nemůžeme vyloučit ani otcovství Amenhotepa III. Egyptologové stále vedou spory, kdo vlastně Tutanchamon byl. Je také docela možné, že do královské rodiny vůbec nepatřil.

Tutanchamon patří k nejproslulejším faraonům vůbec. Způsobil to objev jeho hrobky, která byla kompletní i s pohřební výbavou.  Je to paradox, protože pro egyptology je jedním z nejméně významných panovníků v historii celých egyptských dějin a mnoho se toho o něm stále neví.

Význam jména Tutanchaton není úplně jasný. Může znamenat „příjemného života je Aton“ , „živoucí obraz Atona“ nebo také „mocný je Atonův život“.

 

ANO, zašlete mi prosím minci Tutanchamon za cenu 990 Kc (+ 89 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a originální balení. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. srpna 2020, pokud do té doby nedojde k vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.