Karel IV. uctěn zlatem a stříbrem

Největší Čech na medailích z pravého zlata a ryzího stříbra

Představujeme Vám unikátní pamětní medaile uctívající a oslavující Karla IV..

Císař Karel IV., který je taktéž nazýván Otcem vlasti, je vyobrazen na medaili z pravého zlata, při jejíž koupi získáte stříbrnou pamětní medaili s vyobrazením Karla IV. a to zcela ZDARAMA!

Avers zlaté medaile zdobí přímo portrét českého krále a římského císaře Karla IV.. Na reversu medaile je vyobrazen český heraldický lev, který je doplněn trikolorou.

Mincovním kovem této medaile je 14karátové zlato (ryzost Au 585/1000), její hmotnost jsou 2 gramy a průměr činí 18 milimetrů. Zlatá medaile je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě a je ražena speciálním leštěným razidlem, díky čemuž na ni můžete obdivovat i ty nejmenší detaily.

Druhá medaile, kterou můžete získat zcela ZDARMA při koupi medaile zlaté, byla vyražena do ryzího stříbra 999/1000 a to při příležitosti 700. výročí narození Karla IV.. Hmotnost této pamětní medaile je 15,5 gramu a její průměr je 33 milimetrů. Je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě a ražena speciálním leštěným razidlem. Pole těchto razidel je vysoce leštěno a reliéf matován. Leštěný povrch mince ražené v této špičkové kvalitě má stejné vlastnosti jako zrcadlo. Proto mimo jiné vytváří odrazem světla efekty, které se zdají pod různými úhly pohledu jinak barevně laděny.

Grafický návrh obou výše zmíněných pamětních medailí zpracoval významný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, mj. autor české oběžné dvacetikoruny, Řádu T. G. Masaryka a druhé největší zlaté mince na světě. Za své mince a medaile získal Vladimír Oppl četná ocenění – např. cenu Nejkrásnější zlatá mince světa udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

 

 Rezervací získáte:

  • Pamětní medaili z pravého zlata 585/1000

  • Nejvyšší mincovní kvalitu

  • Design od předního českého medailéra Vladimíra Oppla

  • Pamětní medaili z ryzího stříbra 999/1000 v hodnotě 990 Kč ZDARMA!

  • Certifikáty autentičnosti

     

Obohaťte svou sbírku o pamětní medaile, jež detailně vyobrazují a oslavují největšího Čecha Karla IV.! Koupí zlaté medaile získáte stříbrnou medaili ZDARMA!

Specifikace
Zlatá medaile:
Kov:
Zlato 585/1000
Hmotnost:
2 g
Průměr:
18 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Stříbrná medaile:
Kov :
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost :
15,55 g
Průměr :
33 mm
Kvalita :
Nejvyšší mincovní kvalita

Karel IV. (1316 - 1378), prvorozený syn dědičky Přemyslovců Elišky a krále Jana Lucemburského, byl neobyčejně bystrý a velice vzdělaný, hovořil plynně pěti jazyky (francouzsky, latinsky, česky, německy a italsky). Brzy se naučil umění diplomacie na velmi vysoké úrovni a stal se tak vynikajícím politikem evropského formátu, byl nejvýznamnějším panovníkem vrcholného středověku. Avšak jeho zájmy měly mnohem širší záběr: zajímal se též o architekturu, výtvarné umění, astronomii, filozofii, literaturu.

Historický odkaz Karla IV. lze najít po celé Evropě, nicméně jeho srdce patřilo českým zemím, říkalo se mu Otec vlasti. Svou sílu, schopnost a moc využil k vytvoření pevného svazku českého království, moravského markrabství a slezských knížectví známého jako Země Koruny České.

Zcela objektivně lze konstatovat, že Karel IV. povznesl české země na vrchol jejich politického, sociálního a kulturního života, přičemž nejcennější přitom bylo, že zde zachoval po celou dobu své vlády mír. Nejvýmluvnějším svědectvím tohoto rozmachu je založení Karlovy univerzity v Praze, což byla první univerzita ve střední Evropě. Nechal též postavit Nové Město pražské, založil několik královských hradů, z nichž nejvýznamnější je Karlštejn, dále mnoho klášterů a chrámů a vybudoval kamenný most přes řek Vltavu (dnešní Karlův most v Praze).

ANO, zašlete mi prosím zlatou pamětní medaili Karel IV. za cenu 3990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Se zlatou pamětní medailí navíc obdržím stříbrnou pamětní medaili Karel IV. ZDARMA. Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně s medailemi obdržím navíc Certifikáty autentičnosti. Nabídka je platná do 31. 12. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.