Výročí narození Jana Pavla II. a sestry Emmanuelle

Stříbrná mince uctívající významné náboženské osobnosti!

Představujeme Vám mimořádně krásnou stříbrnou minci s portrétem slavného papeže Jana Pavla II. Numismat, věnovaný nejen jednomu z nejslavnějších svatých mužů v historii lidstva, je emitován proslulou Pařížskou mincovnou a byl vyražen ve velmi nízké limitaci – pouhých 2000 exemplářů pro celý svět! Pařížská mincovna byla založena v roce 864 je jednou z nejstarších francouzských institucí.

Mince je ražena do stříbra o ryzosti 900/1000, její hmotnost je 22,2 gramů a průměr dosahuje 22 milimetrů. Nominální hodnota numismatu je 10 euro. Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a ražen speciálním razidlem, které mu dává speciální historický vzhled, ačkoli se jedná o nově raženou emisi v kvalitě Proof. Kladivové razidlo je natolik speciální, že razí numismat po jednotlivých kusech. Díky tomu je každá mince originální.

Na aversu mince je vyobrazen portrét sestry Emmanuelle, jež byla belgicko-francouzská řeholnice z Kongregace sester Notre Dame de Sion, a která několik desetiletí působila v chudinských čtvrtích Káhiry, kde se starala především o sirotky a opuštěné děti. Na sklonku života žila ve Francii a vedla kampaň na podporu bezdomovců. Její vysoce oceňovaná humanitární práce jí vynesla srovnávání s Matkou Terezou. Dlouhodobě patřila mezi deset nejoblíbenějších osobností Belgie a Francie a byla nositelkou nejvyšších státních vyznamenání těchto států.

Revers mince nese kompozici ze života bývalého papeže Jana Pavla II. Moment z jeho života je do mince doslova vyražený. Jedná se o jeho návštěvu Vatikánu, kde stojí na balkoně a žehná lidu. Na reversu je dále vyražena značka země emitenta RF (République francaise, česky Francouzská republika), rok ražby 2020, označení nominální hodnoty mince 10 euro a také nápis s letopočtem 1920-2005, který značí rok narození a rok úmrtí papeže.

Letos si připomínáme 100. výročí narození Jana Pavla II. a 112. výročí narození sestry Emmanuelle, na jejichž počest byla tato překrásná stříbrná emise vyražena. 

Objednávkou získáte:

  • 22,2 gramu stříbra 900/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 2 000 mincí pro celý svět
  • Unikátní design propojující 100. výročí narození Jana Pavla II. a 112. výročí narození sestry Emmanuelle
  • Elegantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti
  • Ražbu ze slavné mincovny Monnaie de Paris
  • Individuální číslování na Certifikátu

Oslavte výročí narození dvou významných náboženských osobností spolu s výjimečnou  a limitovanou stříbrnou mincí!

Specifikace
Kov:
Stříbro 900/1000
Průměr:
22 mm
Hmotnost:
22,2 gramu
Limitace:
Pouhých 2 000 mincí pro celý svět
Emitent:
Monnaie de Paris
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Rok emise:
2020

Jan Pavel II. byl mužem mnoha zájmů a zálib. Ještě před vzestupem do vrcholných církevních úřadů psal básně, divadelní hry a filosofická pojednání. Snažil se pokřesťanštit existencialistickou filosofii. Jako biskup a papež se soustředil především na teologii a pastoraci. Známý byl vřelým vztahem ke kultuře lidového katolictví a otevřeností k jiným náboženstvím, jakož i zálibou ve sportu. O druhé Neděli velikonoční, dne 27. dubna 2014, byl Jan Pavel II. svatořečen. Kanonizační obřad vedl na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu papež František. Kanonizaci sledovalo přímo na náměstí sv. Petra přibližně 500 tisíc lidí. Svět ho znal jako obhájce práv slabých a utiskovaných. Pro věřící byl tento nejoblíbenější papež milujícím otcem.

Sestra Emmanuelle se narodila se v Bruselu francouzskému otci a belgické matce. Vystudovala filosofii na Sorboně. Napsala o své práci několik knih a i přes vysoký věk vedla aktivní život a vystupovala na veřejnosti. Mimo jiné vedla kampaň za práva chudých lidí a bezdomovců. Dlouhodobě patřila mezi deset nejoblíbenějších postav Francie a Belgie, často ji srovnávali s Matkou Terezou. Vyjadřovala se k celé řadě společenských a církevních otázek, mimo jiné razila názor, že by měl být zrušen povinný celibát římskokatolických kněží. Zemřela ve spánku v domově důchodců v obci Callian necelý měsíc před svými stými narozeninami. 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Jan Pavel II. a sestra Emmanuelle za cenu 2 490 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Stříbrnou minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. srpna 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.