Připomeňme si 60. výročí vydání bankovky, kterou si zvolil lid

Stříbrná medaile s motivem legendární 100 Kčs z roku 1961

Dovolte, abychom Vám představili tuto unikátní limitovanou novinku, která nově patří do nabídek Národní Pokladnice a jsme na ni patřičně hrdí. Jedná se o úplně novou specifikaci, která nemá obdoby!

Medaile s motivem bankovky, kterou si zvolil lid oslavuje 60. výročí od vydání a my ho oslavujeme v ryzím stříbře 999/1000 v nepatřičném rozměru ve tvaru bankovky 100 x 50 mm o hmotnosti 155,5 gramů která odpovídá 5 trojským uncím.

  • Na aversní straně je zobrazen, pár hutníka a rolnice, nominální hodnota a označení limitace medaile
  • Reversní strana poskytuje jedinečný pohled na „Hradčany“ či „Heřmanku“, jak zněly lidové názvy pro „zelenou stovku“

Jedinečnost pamětní emise je zdůrazněna unikátním číslem, které se nachází v levém horním rohu na aversní straně medaile, které současně potvrzuje velmi přísnou limitaci. Pro tento numismat jsme se rozhodli dát číslování přímo na avers medaile, aby bylo dobře viditelné a vy jste si jej nemuseli ověřovat složitým otevíráním akrylové kapsle.

Rezervací získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Striktní limitaci pouze 150 kusů pro celý svět
  • Individuální číslování přímo na medaili
  • Speciální výstavní rám včetně Certifikátu autentičnosti a originální
  • 100 Kčs z roku 1961 ZDARMA!

Jelikož chceme abyste tento klenot mohli mít neustále na očích, vybrali jsme pro něj i speciální kapsli, která ukrývá mimo jiné i Certifikát autentičnosti k této stříbrné medaili, ale i DÁREK v podobě historické 100 korunové bankovky, podle které naše medaile vznikla.

Příběh legendární československé stokoruny se pomalu začal psát na přelomu února a března roku 1959, kdy se ministerstvo financí rozhodlo, po dlouhodobých peripetiích, vypsat novou soutěž. V zadání námětu soutěže bylo uvedeno, že na lícní straně bankovky by se měl objevit figurální obrazec rolníků a dělníků v osvobozeném státě budující socialismus. Námětem rubové strany měl být pohled na Prahu nebo některé průmyslové město.

Celkem do soutěže dorazilo 38 návrhů, avšak žádný z nich nebyl porotou vyhlášen za vítězný. A tak se s výběrem o nejlepší návrh obrátila na veřejnost. V lednu roku 1960 ve dvoraně Státní banky československé probíhala výstava všech návrhů ke kterým se mohli vyjádřit i dělníci vybraných továren. Námět pana Heřmana se setkal s nečekaným úspěchem a československý lid se tak rozhodl pro jeho ztvárnění bankovky.

Stokoruna se začala tisknout v roce 1961 a následující rok se dostala do oběhu, ve kterém vydržela až do srpna 1993, čímž se stala nejdéle platnou bankovkou v novodobé historii. Stala se němým svědkem mnoha významných historických událostí, jako bylo Pražské jaro, normalizace, Sametová revoluce či rozpad společného státu.

Dle vyprávění stála modelem panu Heřmanovi jeho manželka, které bylo v době kresby 32 let, a jež byla předlohou pro obraz družstevnice se šátkem, nesoucí v podpaží snop obilí. Jméno muže, jenž se zhostil role hutníka, se nikde bohužel oficiálně neuvádí. Bankovka měla původně navrženou hnědou barvu. Ta se však v posledních úpravách před tiskem změnila na zelenou.

Rubová neboli reversní strana poskytuje jedinečný pohled na „Hradčany“ či „Heřmanku“, jak zněly lidové názvy pro „zelenou stovku“, získala řadu veřejných uznání. Uznávaný expert a kurátor moderních peněz v Britském muzeu Thomas Hockenhull ji v žebříčku nejlepších bankovek světa zařadil na čtvrté místo.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou medaili 100 Kč bankovku za cenu 19 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Stříbrnou medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Rozměry:
100 x 50 mm
Hmotnost:
155,5 g = 5 oz
Kvalita:
Proof
Číslování:
Individuální číslování na medaili
Rok emise:
2020
Limitace:
150 kusů