Nedávno tomu bylo přesně 100 let, kdy naše měna oslavila toto krásné a kulaté výročí. Při této příležitosti bychom Vám rádi představili upomínkový numismat, který jsme vytvořili jako vzpomínku na nezapomenutelnou První korunu Československou.

A protože pamětní medaile vzdává hold tak významnému výročí naší země, nechali jsme legendární motiv 1 Kčs z roku 1919 zušlechtit ryzím 24karátovým zlatem. Na její hraně je individuální číslování, které zajišťuje její unikátnost. Hlavním motivem celé emise je první československá jednokorunová mince s opisnými texty.

  • Avers zobrazuje První československou 1korunovou minci s opisným textem Československá koruna.
  • Revers zobrazuje První československou 1korunovou minci s lipovými listy po obvodu.

Československá koruna v roce 2019 oslavila 100. jubileum od svého vzniku a za dobu své existence si prošla zajímavou historií. Proto věříme, že tento numismat bude jedinoučnou ozdobou Vaší sbírky!

Objednávkou získáte:

  • Pamětní medaili pozlacenou 24karátovým zlatem
  • Individuální číslování na hraně numismatu!
  • Motiv připodobňující první korunu
  • Exkluzivní numismat z nabídky Národní Pokladnice!
  • Vzpomínku na mladou republiku

Věříme, že si námi vyrobený numismat natolik oblíbíte, že ho budete nosit pro štěstí nebo jako věčnou vzpomínku u sebe v peněžence!

Československá koruna v roce 2019 oslavila 100. jubileum od svého vzniku a za dobu své existence si prošla zajímavou historií. Její příběh se začal psát v roce 1919, několik měsíců po rozpadu Rakousko-Uherska.

V době, kdy vznikal náš mladý stát, v jehož zájmu bylo co nejrychleji provést měnovou reformu a oddělit československou měnu od měny bývalého Rakousko-Uherska. Cílem bylo zabránit nekontrolovatelné inflaci, která by rozvrátila celý peněžní oběh. Za geniálním plánem měnové odluky a výměny peněz stál první ministr financí Alois Rašín.

Měnová reforma šla cestou snahy o zhodnocení oddělené měny. Při kolkování byla část předložených bankovek odebrána a stažena z oběhu. Zprvu nebylo jasné, jak se nová měna bude jmenovat. Název “koruna” existoval již v monarchii a byl znakem Rakousko-Uherska, od nějž se naši zákonodárci chtěli zcela distancovat. Padly návrhy jako československý lev, sokol, káně, denár, frank či tolar, nicméně osud tomu chtěl, že jí zůstal výsostný název “koruna“.

Československá koruna prošla za dobu své existence různými estetickými obměnami, za jejichž autorstvím se ukrývá nejedno slavné jméno. Na motivech nového oběživa se podílelo hned několik autorů. Nejznámějším je určitě Alfons Maria Mucha.

Co se týká ražby mincí, první uviděly světlo světa až v roce 1921, díky špatnému poválečnému stavu mincovny v Kremnici, jediné mincovny v Československu. První uvolněnou mincí do oběhu byl dvacetihaléř Otakara Španiela. Legendou se však stala kovová koruna, a to díky svému příběhu a 35letému oběhu. Mince zobrazující dívku, která sází lípu, byla v oběhu od roku 1957 do roku 1992. Československá koruna se tak navzdory pohnuté historii, stala nejen pevnou měnou, ale také symbolem státu a jeho suverenity.

ANO, objednávám si pamětní medaili zušlechtěnou ryzím zlatem s legendárním motivem 1 Kčs z roku 1919, za cenu 299 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Slitina mědi a niklu
Zušlechtění:
Zlato 999/1000
Průměr:
33 mm
Hmotnost:
15 g
Země původu:
Česká republika
Číslování:
Individuální na hraně medaile
Nominální hodnota:
Pamětní medaile
Rok emise:
2019