V roce 1918 se začala psát nová kapitola naší historie, byl to okamžik, kdy se naše země stala svobodnou. Při této příležitosti bychom Vám rádi představili exluzivní emisi vyraženou vroce 2018 výhradně Národní Pokladnicí u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Tento unikát byl vyražen do 5 uncí ryzího stříbra v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. proof quality), díky tomuto způsobu zpracování jsou zřetelně viditelné i ty nejmenší detaily. Limitace emise byla stanovena na 499 exemplářů a každý z nich je unikát díky číslování.

  • Na aversu medaile je vyobrazen portrét Tomáše Garrigua Masaryka doplněný o lipové větvičky, první část mapy Československa a den vzniku ČSR. Po obvodu je vyražen opis "100. výročí vzniku Československa".

  • Na reversu medaile je znázorněný portrét Milana Rastislava Štefánika, lipové větvičky, druhá část mapy ČSR a rok vzniku samostatného Československa. V okruží se nachází slovenský opis "100. výročie vzniku Česko-Slovenska".

Podívejte se na naše video:

Jedinečnost pamětní medaile uctívající 100. výročí vzniku Československa zdůrazňuje i její vysoký reliéf, díky kterému můžete obdivovat do detailu propracovaný a originální grafický návrh od respektovaného medailéra Mgr. Art Miroslava Hrice, ArtD..

Rezervací medaile získáte:

  • 5 uncí ryzího stříbra
  • Jistotu nízké limitace - pouze 499 kusů!
  • Individuální číslování na hraně medaile
  • Originální návrh od respektovaného slovenského umělce a medailéra Miroslava Hrice
  • Certifikát autentičnosti a elegantní dřevěnou kazetu

Jedinečnost pamětní medaile uctívající 100. výročí vzniku Československa zdůrazňuje i její vysoký reliéf, díky kterému můžete obdivovat do detailu propracovaný a originální grafický návrh od respektovaného medailéra Mgr. Art Miroslava Hrice, ArtD..

Ke vzniku samostatného Československa vedla dlouhá a komplikovaná cesta

I přesto, že se staletí naší historie nesla v duchu nadvlády jiných mocností, touha po svobodě byla pro některé jedince, jako T. G. Masaryk nebo M. R. Štefánik, nezastavitelná.

Právě jim se podařilo vymanit Československo z područí Rakouska-Uherska a zajistit tím pro naši zemi historický zlom. A to nejen vyznačením konečných hranic republiky, ale i změnou kultury a národa všeobecně. V roce 1916 založili v Paříži M. R. Štefánik, T. G. Masaryk a Edvard Beneš Československou národní radu, což vedlo k vyznačení hranic samostatného Československa.

Dne 28. října 1918 docházelo ke srocování lidu od ranních hodin. Rozšířila se totiž informace o rakousko-uherském přijetí podmínek kapitulace. Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů monarchie, které si lidé vyložili jako uznání nezávislosti. Národní výbor vydal provolání o vzniku republiky a převzal kontrolu nad úřady. 28. říjen je považován za den, kdy vzniklo samostatné Československo. Večer 28. října vydal Národní výbor první zákon, zákon o zřízení samostatného státu československého.

Manifestace na Václavském náměstí u příležitosti vzniku Československa 28. října 1918

ANO, objednávám si unikátní stříbrnou 5ti uncovou medaili 100. výročí Československa za cenu 12 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, medaili mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5 oz (155,5 g)
Kvalita:
Proof (nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo)
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2018
Limitace:
499
Eminent:
Národní Pokladnice