Alfons Mucha 1860-1939

Mistrovská díla Alfonse Muchy jsou ovlivněna symbolismem a snahou vyzdvihovat dekorativní prvky. A taková je i naše medaile, vycházející ze slavného plakátu Poezie, která představuje navazující obraz z Muchova litografického souboru „Čtyři umění“ z roku 1898.

Medaile se pyšní úctyhodným průměrem 65 milimetrů a jedinečnou 5 uncí ryzího stříbra 999/1000, tedy 155,5 gramů. Velmi výjimečná je také díky parciálnímu zušlechtění ryzím zlatem 999/1000. Do medaile bylo navíc ručně vsazeno 31 krystalů Swarovski, které zdobí okruží medaile kolem motivu známého Muchova plakátu Poezie. Průměrná velikost jednoho Swarovski krystalu je 1,8 mm.

  • Dominantou aversu zušlechtěném ryzím zlatem a krystaly je zamyšlená éterická žena s dlouhými, splývavými vlasy, obklopena květinami, oděná ve splývavý šat. Žena sklání pohled na krajinu s hlavou korunovanou vavřínovou ratolestí, která je symbolem poezie a věšteckých dovedností.
  • Na reversu, zušlechtěném ryzím zlatem, je vyražen český lev tak, jak jej navrhl sám Alfons M. Mucha. Státní symbol je doplněný nápisem REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ po obvodu medaile.

Každý exemplář z 499 vyražených kusů je individuálně číslován a vy si tak můžete být jistí, že vlastníte skutečný originál.

Rezervací získáte:

155,5 gramů ryzího stříbra 999/1000
• Striktní limitaci - pouhých 499 kusů pro celý svět
• Zušlechtění ryzím zlatem 999/1000
31 ručně vsazených krystalů Swarovski
• Impozantní průměr 65 mm
• Nejvyšší mincovní kvalitu
Detailně zpracovaný design inspirovaný plakátem Poezie Alfonse Muchy

Součástí zásilky je Certifikát autentičnosti potvrzující výše uvedené parametry a masivní dřevěná kazeta pro bezpečné uložení či vystavení medaile. Certifikát i kazeta jsou opatřeny tematickým logem Alfons M. Mucha.

Alfons Mucha, celým jménem Alfons Maria Mucha, byl český malíř, grafik a designér z období secese. Narodil se 24. července 1860 v Ivančicích na Moravě. Již od mládí se věnoval výtvarnému umění, avšak po nepřijetí na pražskou Akademii výtvarných umění odešel pracovat jako malíř divadelních dekorací do Vídně. Zde také získal zakázku na vyzdobení vídeňského zámku Emmahof. Umění poté studoval na Akademii umění v Mnichově a později také v Paříži. Ve Francii následně několik let i setrval.

Muchův osobitý a nezaměnitelný styl se stal již v jeho době senzací a dodnes je znám jako ,,styl Mucha”. Byl velmi ovlivněn symbolismem. Sám Mucha se ve svých dílech snažil zpřístupnit krásu umění pro každou společenskou třídu, vyzdvihoval symboly a dekorativní prvky. Zároveň vyvinul vlastní estetické ideály a jeho práce jsou typické zobrazováním ideálů ženské krásy. Typické je též jeho používání bledých pastelově zbarvených barev.

ANO, zašlete mi prosím medaili Poezie inspirovanou plakátem od A. M. Muchy zušlechtěnou ryzím zlatem a 31 Swarovski krystaly za cenu 17 970 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace a elegantní dřevěnou kazetu. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ag 999/1000
Zušlechtění:
Au 999/1000
Krystaly Swarovski:
31ks / 1,8 mm
Průměr:
65 mm
Hmotnost:
5oz = 155,5 g
Kvalita:
Proof
Rok emise:
2021
Limitace:
499 kusů