Výročí Malého prince zvěčněné na zlaté minci

Exkluzivní designérská zlatá mince s velmi nízkou limitací ražby

Představujeme Vám designerskou novinku, která nyní patří do naší exkluzivní nabídky zlatých mincí. Jedná se o prestižní numismat z francouzské mincovny, která tento designerký mincovní skvost vydala k 75. výročí oslavy vydání knihy Malý princ, která má své oblíbence v každé věkové kategorii od těch úplně nejmladších až po ty nejstarší.

Věříme, že tato mince Vás vrátí v myšlenkách do příběhu Malého prince a probudí ve Vás dávno zapomenuté vzpomínky.

Mince byla vyražena z ryzího zlata 999/1000. Avers mince zdůrazňuje portrét Malého prince, který je obklopen 75 hvězdami připomínajícími výročí oslavované v roce 2021, tedy 75. výročí vydání knihy ve Francii. Hvězdné pozadí doplňuje i planeta Saturn. Reversní stranu mince zdobí logo k 75. výročí Malého prince a název knihy „Malý princ“ hned v několika jazycích: francouzštině, angličtině, němčině a japonštině.

Příběh malého prince je jednou z nejvíce prodávaných a překládaných knih všech dob. Aktuálně je toto dílo přeloženo do více jak 301 jazyků a dialektů. Příběh byl adaptován do nespočtu uměleckých forem a médií, zahrnujících audio nahrávky, rozhlasové hry, živé přenosy, filmy, televizní inscenace, baletu, opery a jiných.

Rezervací získáte:

  • Minci z ryzího zlata 999/1000
  • Exkluzivní ražbu z Pařížské mincovny
  • Nejlepší kvalitu mince - Proof
  • Doslova ryzí vzpomínku na dětství
  • Jedinečný dárek pro milovníky příběhu malého prince
  • Exkluzivní balení mince!

Věděli jste že, malý princ není na numismatech znázorněn poprvé? Před zavedením eura ve Francii byl Antoine de Saint-Exupéry a kresba z malého prince vyobrazena na 50 frankové bankovce. Nyní můžete mít malé prince doma i vy!

Kniha z počátku 20. století vypráví příběh pilota, který ztroskotá na Sahaře, kde se poprvé setkává s Malým princem z jiné planetky. Pilotem ve vyprávění se stává sám autor. V příběhu nalezneme mnoho metafor, přirovnání, personifikace, hyperbol a Exupéryho autorské kresby, které jsou často reprodukovány do většiny vydání.

Příběh začíná pilotovou snahou opravit letoun, kde do děje vstupuje i Malý princ. Ten pilota prosí, aby mu nakreslil beránka, místo kterého ale dostane kresbu hroznýše se slonem, což dospělí považují za znázornění klobouku. Malý princ je ale nespokojen, proto mu pilot nakreslí beránka v krabici.

Dále se dostáváme k vyprávění o domově Malého prince, planetce B612, třech sopkách a princově výčtu denních činností. Dozvídáme se, že svůj čas věnuje péči o planetku, kde vytrhává neustále rostoucí baobaby a později si i zamiluje růžičku, která mu projeví čistou lásku. Malý princ se nakonec odhodlá a opustí planetku, protože chce vidět vesmír. To se mu splní, jelikož při své výpravě navštíví šest planetek.

ANO, objednávám si zlatou minci Malý princ za cenu 3 590 (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Zlato 999/1000
Průměr:
13 mm
Hmotnost:
0,5 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
€ 5
Země původu:
Francie
Rok emise:
2021
Limitace:
5 000 kusů