Připomeňme si významný milník lidstva!

Unikátní medaile vydaná k výročí přistání na Měsíci!

Dne 20. července 1969, krátce po čtvrt na devět večer, se stovkám milionů diváků u televizních obrazovek tajil dech. Podle odhadů až 650 milionů párů očí sledovalo přes zrnící televizní přijímače sestup Neila Armstronga z měsíčního modulu Eagle (Orel) na povrch Měsíce.

Památnou větu prvního pozemšťana na Měsíci – o malém kroku pro člověka, ale velkém skoku pro lidstvo, zná zcela jistě každý, kdo čas od času pozvedne hlavu a zadívá se směrem k zemskému souputníku. Méně se ale ví o tom, že astronauti měli s sebou, kromě vybavení pro bezpečné splnění mise a návrat na rodnou planetu, drobnou schránku. V té s sebou vezli exempláře medaile, kterou vám představuji v dnešní nabídce. Byly navrženy a vyraženy pro Neila Armstronga, Michaela Collinse a Buzze Aldrina – posádku úspěšné mise Apolla 11.

Medaile byla vyražena do jedné unce mědi, v kvalitě Antique finish, o průměru 39 milimetrů. Raznice pro „novoražbu“ této medaile byly vyrobeny dle těch původních. Každý kus, z celkové limitace 50 000 medailí, je tedy věrnou replikou.

AVERS REVERS
Reprodukce loga/symbolu mise Apollo 11 - orel dosedající na povrch Měsíce, konkrétně do části zvané Moře klidu. Symbolicky tak vykresluje moment dosednutí měsíčního modulu se stejným jménem. Nad hlavou orla je znázorněna planeta Země, tak jak ji z měsíce, jako první lidé, viděli astronauté. Zcela jistě v něm poznáte světadíl Ameriku, opět odkazující na tento úspěch. Stranu doplňuje opis názvu mise. Představuje posádku Apolla 11 a tři nejdůležitější fáze mise – odstartování, přistání a návrat. Fáze jsou doplněny daty, kdy proběhly (na originálních medailích zůstala tato data prázdná a byla doplněna až po úspěšném splnění mise).

Objednávkou získáte:

  • Mincovní kvalitu Antique finish s vysokým reliéfem
  • Medaili vyraženou dle exemplářů, jež měli ve vesmíru astronauté mise Apollo 11
  • Elegantní balení s parametry medaile

"Malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo" Vám bude navždy připomínat tato jedinečná pamětní medaile, jež je věrnou replikou medailí, které u sebe měli samotní astronauti mise Apollo 11.

Apollo 11 byl americký pilotovaný kosmický let programu Apollo, během něhož 20. července 1969 lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce.

Trojici astronautů – velitele Neila Armstronga, pilota lunárního modulu Edwina „Buzze“ Aldrina a pilota velitelského modulu Michaela Collinse – v kosmické lodi Apollo 11 vynesla 16. července 1969 raketa Saturn V na oběžnou dráhu Země. V programu Apollo to byl pátý pilotovaný let a třetí let k Měsíci. O tři dny později, 19. července, přiletěli na oběžnou dráhu Měsíce.

Dne 20. července 1969 se Armstrong a Aldrin v lunárním modulu spustili na povrch Měsíce a ve 20:17:40 UTC přistáli v Moři klidu (Mare Tranquillitatis). O šest hodin později vstoupil Armstrong jako první člověk na povrch Měsíce. Společně s Aldrinem během dvou a půlhodinové vycházky nasbírali 22 kg měsíčních hornin a po 21 hodinách a 31 minutách pobytu na povrchu odstartovali zpět ke Collinsovi, který zatím čekal ve velitelském modulu na oběžné dráze Měsíce. Po spojení s velitelským modulem se všichni vydali na zpáteční cestu k Zemi. Přistáli v Tichém oceánu 24. července 1969.

Dosažením povrchu Měsíce posádka Apolla 11 splnila cíl vyhlášený 25. května 1961 prezidentem USA Johnem F. Kennedym – do konce dekády stanout na povrchu Měsíce a bezpečně se vrátit na Zemi.

ANO, zašlete mi prosím pamětní medaili Apollo 11 za cenu 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kvalita:
Antique finish
Průměr:
39 mm
Hmotnost:
31,10 gramu (1 unce)
Kov:
Meď
Země původu:
USA
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Rok emise:
2019