Mince štěstí, jež Vám přinese sílu a ochranu

vyražena do jedné unce ryzího stříbra ve speciální edici!

Tuto minci můžeme označit milým přívlastkem „pro štěstí“. Opravdu! Její revers totiž zdobí portrét patrona a ochránce Michaela, nejznámějšího ze všech archandělů. Emise je vyražena do jedné unce ryzího stříbra v kvalitě ražebního lesku a přináší vám štěstí, sílu a ochranu. Minci pro štěstí při sobě nosil i sám Napoleon Bonaparte a legenda hovoří, že v den, kdy prohrál svou poslední bitvu ztratil svoji andělskou minci štěstí.

AVERSREVERS
V horní části je drobný státní znak Ukrajiny. Uprostřed mince se nachází osmiboká kartuše se zasazeným znakem a nápisem národní banky Ukrajiny. Dole je uvedena nominální hodnota mince, rok vydání, ryzost a hmotnost mince v ukrajinštině.
(ještě více se o minci dozvíte v záložce „o návrhu mince“)
Archanděl Michael vyobrazen jako anděl s křídly. Vyzbrojen je mečem spravedlnosti, se kterým s pomocí armády boží chrání svět před Satanem. Po obvodu reversu je vyražen úryvek z ukrajinské básně Tarasa Ševčenka, Hajdamáci.

Mince pro štěstí je uložena ve speciálním černém rámečku, uprostřed nebeského Certifikátu autentičnosti. S tímto rámečkem uvidíte obě strany mince, aniž by rámeček opustila. Je to doslova magický rámeček.

Všimněte si také speciální mincovní značky „f15,“ která zdobí revers. Stříbrné mince s tímto označením patří mezi sběrateli z celého světa k těm nejvyhledávanějším. A nejen jimi, ražba těchto mincí je současně také vizitkou prestižních mincoven.

Objednávkou získáte:

  • Překrásný design s motivem ochránce Archanděla Michaela

  • 31,10 gramů ryzího stříbra 999/1000

  • Záruka kvality v ražebním lesku

  • Speciální akrylový rám včetně Certifikátu autentičnosti

Do hrany mince je vyraženo jemné vroubkování. Věděli jste, že vroubkováním mincí se v minulosti zamezovalo padělání? Zlaté a stříbrné mince se během jejich používání opotřebovaly a doslova odkrajovaly. Problém byl odstraněn tím, že se hrany mincí začaly vrubovat (vroubkovat). Poškození vroubkovaného okraje bylo pak ihned viditelné.

Design emise z roku 2019 byl navržen ukrajinskými výtvarníky Volodymyrem Taranem, Oleksandrem Charukem a Serhijem Charukem. Vyryt byl Romanem Čajkovským a Svjatoslavem Ivaněnkem.

Minci emituje Národní banka Ukrajiny a je zákonným ukrajinským platidlem. První emise spatřila světlo světa v roce 2011, v dalších letech na ni navázaly další emise v široké škále specifikací.

Úryvek z ukrajinské básně Tarasa Ševčenka, Hajdamáci, na reversu mince je o kozáckém povstání na střední Ukrajině. V překladu „Za nás a duši pravých mužů, a sílu archistratéga Michaela“.

Archanděl Michael představuje jednu z nejsilnějších představitelů náboženství a je mu přisuzován doslova zvláštní význam. Na Ukrajině, kde byla mince vyražena, je tento posel boží znám nejvíce jako válečník, ochránce míru, ochránce Ukrajiny a jejího hlavního města Kyjeva.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci štěstí s Archandělem Michaelem za cenu 1 790 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a numismatický rám. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Rzí stříbro 999/1000
Průměr:
38,6 mm
Hmotnost:
31,10 g (1 unce)
Kvalita:
BU
Nominální hodnota:
1 hrivna
Země původu:
Ukrajina
Rok emise:
2019