Mince z ryzího stříbra a vloženou skleněnou vitráží patří díky své kráse a zaměřením na nejkrásnější duchovní stavby světa mezi nejpoutavější numismaty v naší nabídce. Po úspěšném představení mincí s vitráží svatovítské katedrály v Praze a monumentální pařížské katedrály Notre Dame, si vám dovoluji nabídnout neméně krásnou minci, tentokrát s replikou vitráže nejvýznamnější baziliky v Maďarsku, budapešťské Baziliky svatého Štěpána (maďarsky Szent István-bazilika).

Stříbrná mince s vitráží sv Štěpána

Mince má tvar vitráže budapešťské Baziliky a je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě a ražena speciálním leštěným razidlem. Díky způsobu zpracování má zrcadlový lesk, ten dává vyniknout i těm nejmenším detailům.

  • Základem aversu i reversu je kolorovaná vitráž s vyobrazením samotného svatého Štěpána, zakladatele uherského státu a prvního uherského krále. Je vsazena do delikátního rámu z 60 gramů ryzího stříbra (Ag 999/1000).

  • Aversní strana je navíc doplněna portrétem Královny Alžběty II. a informacemi ryzosti a hmotnosti použitého kovu. Dále je zde uveden rok ražby nominální hodnota mince.

Každý z pouhých 300 kusů této mince s neobvyklým tvarem je skutečným uměleckým dílem a to zejména kvalitním zpracováním a dokonale propracovaným designem! Tato emise je navíc dostupná exkluzivně jen v nabídce Národní Pokladnice.

Objednávkou získáte:

  • 60 gramů ryzího stříbra (Ag 999/10000)
  • Překrásnou reprodukci kolorované vitráže
  • Jistotu extrémně nízké limitace, jen 300 kusů
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality (tzv. Proof)
  • Certifikát autentičnosti, stojánek a elegantní pouzdro

Mince je bezpečně uložena v průhledné kapsli se stojánkem. Můžete ji tak stylově prezentovat.

Stříbrná mince s vitráží sv Štěpána

Bazilika sv. Štěpána

je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů a zároveň třetí nejvyšší stavbou Maďarska. Katedrálu svatého Štěpána lze najít přímo v historickém centru metropole Budapešť. Majestátní stavba je vystavena v duchu historismu a neoklasicismu a hrdě se pne snad až k nebesům. Má nádhernou kopuli, která je vysoká 96 metrů a symbolicky představuje rok 896, ke kterému se datuje příchod Maďarů do oblasti Karpatské kotliny.

Se stavbou se začalo v roce 1851, avšak dostavěna byla až v roce 1905. Bazilika stojí na půdorysu řeckého kříže. Kostel byl realizován podle architektonických plánů Józsefa Hilda. Později dohled nad stavbou převzal slavný maďarský architekt Miklós Ybl, který se zasloužil o stavební rozkvět celé metropole. Do finálního konce dovedl stavbu další maďarský architekt József Kauser. Bazilika sv. Štěpána je vskutku gigantická, dovnitř se vejde až 8500 osob. Interiéry jsou stejně impozantní jako vnější vzezření baziliky. U baziliky byla vystavěna rovněž věž, ze které je pěkný výhled na Budapešť.

Svatý Štěpán I., maďarsky István (969 – 1038) byl uherským panovníkem z dynastie Arpádovců, zakladatel uherského státu. Jeho původní pohanské jméno bylo Vajk, jméno Štěpán přijal až při křtu. Od roku 997 byl kníže, roku 1000 se stal prvním uherským králem. Dokončil proces budování a rozšiřování moci ústřední panovnické moci, který zahájil jeho otec kníže Gejza. Ovládl území celého dnešního Maďarska, jihozápadní a jižní oblasti dnešního Slovenska a částečně i Sedmihradsko. Vytvořil základy církevní organizace. Za jeho vlády bylo založeno arcibiskupství v Ostřihomi. V roce 1083 byl papežem Řehořem VII. svatořečen.

ANO, zašlete mi prosím Slavnou vitráž Baziliky sv. Štěpána v Budapešti za cenu 13990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro (999/1000)
Rozměr:
61 x 110 mm
Hmotnost:
60 g
Kvalita:
Proof like
Nominální hodnota:
5$
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Rok emise:
2019
Limitace:
300 ks