100. výročí bitvy u Zborova

Oficiální stříbrná mince České národní banky

Stříbrná mince v nominální hodnotě 500 Kč byla emitována u příležitosti 100. výročí bitvy u Zborova, významné bitvy první světové války, která měla zásadní význam pro mezinárodní podporu myšlenky vzniku samostatného československého státu.

Emise byla vyražena ze stříbra o ryzosti 925/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě. U mincí v této špičkové kvalitě je pole vysoce leštěné a reliéf matován. Díky tomuto způsobu zpracování má zrcadlový lesk, který dává vyniknout i těm nejmenším detailům. Emitováno bylo pouze 9 400 stříbrných mincí v nejvyšší kvalitě!

  • Stříbro vysoké ryzosti 925/1000
  • Oficiální emise České národní banky
  • Nominální hodnota 500 Kč
  • Nejvyšší mincovní kvalita, sběrateli nejvíce vyhledávána
  • Pouze 9 400 mincí ve špičkové kvalitě

Bitva u Zborova, která se odehrála 1.–2. července 1917, představovala součást tzv. Kerenského ofenzívy a představovala první významné vystoupení Československých legií na východní frontě. Vítězství československých legií nad výraznou rakousko-uherskou přesilou mělo zásadní význam pro další formování československých jednotek v Rusku a československý zahraniční odboj začal být díky bitvě vnímán jako relevantní politická síla.

Na aversu mince je pomocí zemských znaků budoucího Československa symbolicky vyjádřen boj proti rakousko-uherské monarchii, reprezentované heraldicky stylizovaným císařským orlem. Na reversu je zobrazen výjev z bitevního pole. Vpravo od letopočtu 2017 je umístěna značka autora mince Asamata Baltaeva.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Bitva u Zborova za cenu 990 (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro 925/1000
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Průměr:
40 mm
Hmotnost:
25 g
Nominální hodnota:
500 Kč
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2017
Limitace:
9 400 mincí v nejvyšší kvalitě