První známka světa Penny Black oslavila v minulém roce 180. výročí od jejího vydání. Na celém světě existuje již jen asi 20 exemplářů této známky. Národní Pokladnice Vám při příležitosti výročí jejího vydání představuje exkluzivní zlatou minci, jejíž design byl inspirován právě první známkou světa Penny Black!

Mince byla vyražena do 1/10 unce ryzího zlata 999/1000 a je navíc zušlechtěna rutheniem tak, aby co nejvíce připomínala slavnou známku. Při zušlechtění zlaté mince dochází k chemické reakci, díky níž ruthenium výrazně ztmavne. Nyní máte jedinečnou možnost získat do své sbírky limitovanou zlatou minci.

Rezervací získáte:

  • 1/10 unce ryzího zlata 999/1000
  • Zušlechtění mince vzácným rutheniem
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Jistotu nízké limitace, jen 2015 ks
  • Certifikát autentičnosti a elegantní balení

Staňte se majitelem mince s designem inspirováným první známkou světa Penny Black raženou v nejvyšší mincovní kvalitě z ryzího zlata 999/1000, zušlechtěnou vzácným rutheniem!

Grafický návrh známky provedl Hill vlastnoručně a přiložil ke svému reformnímu spisu. Nechal se inspirovat pamětní medailí Williama Wyona. Vodovými barvami překreslil profil královny Viktorie. Skoro celou plochu pokryl černou barvou, z níž zářila jen silueta tváře a slova POSTAGE (poštovné) a ONE PENNY. Název státu na známce uveden nebyl, a to ze zcela logického důvodu – v jiných zemích známky neexistovaly. Britská poštovní správa na svých známkách název státu neuvádí dodnes, což je možné chápat jako výmluvný doklad nezlomných anglických tradic.

První známky světa byly tištěny v arších o 240 kusech. První náklad černé jednopennyové známky dosáhl téměř 6 miliónu kusů. První známky byly oficiálně vydány 6. května 1840. Přesto se zachoval jeden dopis s razítkem 2. května. Stalo se tak zásluhou poštmistra z Bathu, který začal známky zřejmě z nedbalého prostudování úředního výnosu používat již zmíněného 2. května.

Již v roce vydání One Penny Black se ukázalo, že červená razítka jsou na černém pozadí špatně viditelná a lehce odstranitelná. Známky tedy mohly být znovu poslány do oběhu. V roce 1841 přešlo ministerstvo financí k vydání nové emise tzv. One Penny Red s pokynem k razítkování černou barvou, což bylo efektivnější a barva razítka stálejší.

One Penny Black byla tištěna z 11 tiskových desek. Z přepracované 1. desky byla též již v dubnu 1840 tištěna i vzácná One Penny Black VR (Victoria Regina), první služební známka světa, určená pro frankování korespondence vysokých úřadů. Z tiskových desek je nutno zmínit zvláště desku č. 11, jež byla původně určena výhradně pro tisk nových červených známek vydaných v roce 1841. Malé množství známek však bylo z desky 11 tištěno v černé a ty patří mezi extrémně vzácné One Penny Black. Šestiblok těchto známek má hodnotu dvou až pěti milionů amerických dolarů.

ANO, zašlete mi prosím minci z ryzího zlata Penny Black za cenu 9 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace a elegantní balení. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Au 999/1000
Průměr:
17,95 mm
Hmotnost:
3,11 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
1/10 crown
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2020
Limitace:
2015 kusů