Zlatá pamětní medaile Legenda o Bruncvíkovi se pyšní vskutku mistrovským zpracováním – detailní návrh připravil přední český akademický sochař Vladimír Oppl, autor současné oběžné dvacetikoruny a držitel světového ocenění Nejkrásnější zlatá mince světa.

Pamětní medaile Legenda o Bruncvíkovi byla vyražena do 14karátového zlata v proof kvalitě – nejvyšší kvalitě ražby, kterou sběratelé velmi oceňují. Průměr medaile je 18 mm a váha 2 g.

Dominantou aversu medaile je postava rytíře Bruncvíka, který má u své levé nohy opřený štít se znakem lva, kterého pro českou zemi získal. Kolem něj je obtočen drak, se kterým Bruncvík na svých cestách svedl boj, aby zachránil lva. Vše doplňuje nápis Bruncvík.

Na reversu medaile se nachází kruhová kompozice špiček významných pražských věží směřujících k ciferníku Staroměstského orloje.

Objednávkou získáte:

  • 2 gramy ryzího zlata 585/1000
  • Průměr 18 mm
  • Velmi nízkou limitaci - k dispozici je pouze 2500 medailí 
  • Nejvyšší kvalitu ražby
  • Certifikát autentičnosti

Neváhejte a doplňte si svoji kolekci Tajemství Čech, Moravy a Slezska o tento krásný zlatý exemplář!

Inspirativních osobností se zajímavým životním příběhem, protkaným tajemnými legendami, najdeme v historii naší země hned několik. Bez nejmenší pochybnosti k nim patří bájný kníže Bruncvík, jehož socha je součástí ikonického Karlova mostu v Praze.

Bruncvíkova socha, která vznikla v druhé polovině 19. století na objednávku Obce pražské, se nachází na hřebenu pilíře Karlova mostu pod sousoším sv. Vincence Ferrarského se sv. Prokopem. Nynější socha ztvárňuje mladého bezvousého rytíře ve zbroji, se lvem u nohou a s taseným mečem.

Legenda praví, že Bruncvík byl synem českého knížete Žibřida. Ten pro svou zemi dobyl erbovní znak orlice. Po otcově smrti se Bruncvík ujal vlády a vládl skutečně moudře a spravedlivě, měl však velký sen: chtěl do erbu získat místo orlice lva, nejvyšší symbol rytířské ctnosti, síly a odvahy, a ten se rozhodl naplnit.

Společně se svou družinou se vydal do světa, kde zažil různá dobrodružství a podstoupil boj s různými exotickými zvířaty a obludami. Mimo jiné zachránil život lvovi tím, že zabil strašného draka, a za tuto statečnost získal lva do českého znaku. 

Legenda dále praví, že na svých cestách pomohl Bruncvík králi Olibriovi zachránit jeho dceru Afriku a za svou pomoc získal zázračný meč, který na požádání srazí všem nepřátelům hlavy.

Po návratu na český trůn žil Bruncvík se svou manželkou ještě dalších čtyřicet let. Když zemřel, jeho věrný lev skonal steskem. Ještě před svou smrtí dal moudrý kníže zazdít meč do Karlova mostu. Čarovná zbraň se prý objeví, až bude české zemi nejhůře. Tehdy vyjedou z hory Blaníka rytíři v čele se sv. Václavem. Až pojedou po Karlově mostě, jeho bělouš klopýtne a vyryje z dlažby zázračný meč, který setne hlavy všem nepřátelům českých zemí.

Ano, objednávám si zlatou pamětní medaili Legenda o Bruncvíkovi ze zlata 585/1000 za cenu 4999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Cenu medaile je možné uhradit naráz nebo formou 2 bezúročných měsíčních plátek, 2x 2499,50 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně se zlatou medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Medaile Legenda o Bruncvíkovi bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. prosince 2024 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
14karátové zlato
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
2 g
Kvalita:
Leštěné razidlo - Proof
Limitace:
2500 ks