Pamětní medaile oslavující symbol našeho národa českou hymnu

Kompletní sada v nejvyšší mincovní kvalitě!

Pokochejte se překrásnou kompletní sadu pamětních medailí, které byly emitovány u příležitosti 185. výročí prvního uvedení České státní hymny. Abyste si mohli tento významný národní symbol mohli náležitě a s hrdostí připomenout, Národní Pokladnice Vám představuje originální sérii pamětních medailí věnovaných české hymně.


Pět emisí z této edice jsou zušlechtěny ryzím zlatem 999/1000 a jejich design zdobí unikátní kombinace tradičního plastického reliéfu a moderního barevného tisku. Jedinečné pamětní medaile originálním způsobem ztvárňují nejen slova písně Kde domov můj?, ale také naše nejznámější národní symboly, postavy, místa i lidové obrázky.

Nejzajímavější a nejhodnotnější medailí z celé sady je zajisté pamětní medaile, jež je ražena do ryzího zlata 999/1000! Na jejím aversu nalezneme úryvky skladby Kde domov můj?, podpis Františka Škroupa z původního notového skriptu, rozkvetlá větev ovocného stromu, profil země s horou Říp. Na reversu pak můžeme obdivovat plastickou trikoloru ve tvaru hvězdy s vyobrazením českého lva v popředí.

Hodnotu zlaté pamětní medaile zvyšuje i striktní limitace pouhých 1834 kusů na světě - jedná se o symbolický počet kusů - právě v roce 1834 byla poprvé uvedena divadelní hra Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka, kde píseň Kde domov můj? zazněla vůbec poprvé.

V neposlední řadě se můžete těšit na také na poslední medailí ze sady, jež disponuje stejným designem jako zlatá medaile a je ražena do základního kovu o průměru 33mm a hmotnosti 15,5 gramů. Tato medaile byla pro Vás do sady přidána zcela ZDARMA!

Rezervací sady získáte:

  • 1 medaili z ryzího zlata 999/1000
  • 5 medailí zušlechtěných ryzím zlatem 999/1000 s unikátní kombinací tradičního plastického reliéfu a moderního barevného tisku
  • 1 medaili ze základního kovu ZDARMA
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Striktní limitaci
  • Certifikát autentičnosti ke každé medaili
  • Elegantní zakladač ZDARMA


Jedinečné pamětní medaile zušlechtěné ryzím zlatem ze série Česká hymna originálním způsobem ztvárňují nejen slova písně Kde domov můj?, ale také naše nejznámější národní symboly, postavy, místa i lidové obrázky. Takto ucelenou sbírku věnovanou české hymně obdržíte společně s elegantním numismatickým zakladačem.

V neděli 21. prosince 1834 v jednom z odpoledních představení, která byla vyhrazena pro ryze české hry, měla v pražském Stavovském divadle premiéru Tylova hra Fidlovačka. Hra se netěšila valnému úspěchu, o čemž vypovídá pouhá jedna její repríza. Svým životem však dále žila píseň Kde domov můj?, která rychle zlidověla a získala postavení národní písně.

Její prosazení jako pomyslné hymny českého národa nebylo zcela jednoduché. Již někteří Tylovi současníci ve skladbě postrádali duchovní rozměr a vytýkali její pouze světské vymezení zemského ráje a vyvíjeli snahy napravit tento „nešvar“ mnohými náboženskými parafrázemi. Žádná z nich se ovšem neujala.

Nový život byl písni Kde domov můj? vtisknut v průběhu první světové války. Ke konci roku 1914 se konaly oslavy 80. výročí písně. Ze vzpomínek tehdejšího skladatele Jaroslava Křičky se veřejnost dozvídá o události, jež skladbě dopomohla k jejímu pozdějšímu statusu Československé hymny. Tehdejší sborový koncert k poctě Bedřicha Smetany v Kinské zahradě byl ukončen zpěvem písně Kde domov můj?, při kterém, dle dobových materiálů, posluchači smekli a vojáci, dokonce i důstojníci, se postavili do pozoru a salutovali.

Píseň se pak rozléhala ulicemi i v pondělí 28. října 1918, kdy byl vyhlášen samostatný Československý stát. U Husova pomníku na Staroměstském náměstí zněla v podání vojenské kapely už i se slovenskou částí Nad Tatrou sa blýska. Po návratu T. G. Masaryka z exilu a po jeho složení prezidentského slibu byla za silného vzrušení zpívána poslanci Revolučního národního shromáždění. Pro českou veřejnost zkrátka byla hymnou nového státu.

ANO, zašlete mi prosím kompletní sadu pamětních medailí Česká hymna za cenu 8 440 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc elegantní zakladač ZDARMA. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Jedna pamětní medaile:
Ryzí zlato 999/1000, 18 mm, 1, 20 g
Pět pamětních medailí:
Zušlechtění ryzím zlatem 999/1000, 40 mm, 30 g
Jedna pamětní medaile:
základní kov, 33 mm, 15 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Emitent:
Národní Pokladnice