Touto nabídkou potěšíme nejen sběratele zlatých pamětních numismatů, ale i fanoušky ledního hokeje. Toho jsem si ostatně, po roční pauze, užili v uplynulých dnech.

Vloni tomu bylo 100 let od konání prvního mistrovství světa v ledním hokeji. Ironickou shodou okolností se právě v rok výročí, tedy v roce 2020, z celosvětově známých důvodů šampionát nekonal...

…A tak lze s nadsázkou říct, že je zlatá cihlička věnována i právě nekonanému šampionátu. To z ní může činit opravdu nevšední numismat. Čím je ovšem bez pochyb unikátní je tvar a velmi nízká limitace – pouhých 500 kusů. Individuální číslování dělá z každého kusu originál. Pro ražbu bylo použito ryzí zlato (Au 999/1000).

AVERSREVERS
Oficiální logo Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF), dále anglický opis pro Světový šampionát a výročí.Označení ryzosti, gramáže, limitace a země původu. Nechybí zde také individuální číslování.

Víte, že premiéry MS se zúčastnilo i Československo? Ano, a přivezlo domů bronzové medaile, které byly zároveň olympijské. Světový šampionát měl totiž premiéru na VII. olympijských hrách v Antverpách. K tomuto obrovskému úspěchu stačil československému týmu jediný gól

Cihlička je uložena v černé kulaté kazetě, ve které jistě poznáte hokejový puk. Na vlastní oči ji spatříte po sejmutí víka „puku“. Ražba do ryzího stříbra (Au 999/1000) probíhala ve spolupráci
s Mezinárodní federací ledního hokeje (IIHF).

Objednávkou získáte:

 • 2,50 g ryzího zlata (Au 999/1000)
 • Záruku nejvyšší kvality ražby
 • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 500 kusů
 • Numismat s individuálním číslováním
 • Tematickou kazetu ve tvaru hokejového puku
 • Certifikát autentičnosti

Numismaty ve tvaru cihličky a navíc z ryzího zlata se v naší nabídce nevyskytují často. Neváhejte a objednejte si jeden z pouhých 500 exemplářů ještě dnes!

První mistrovství světa v ledním hokeji probíhalo v rámci VII. olympijských her ve dnech 23.–30. 4. 1920 v hale Palais de Glas v Antverpách v Belgii. Lední hokej se tak poprvé a zároveň naposled představil na. Od roku se hokejový turnaj hraje na zimní olympiádě. V roce 1982 byl dodatečně prohlášen za 1. mistrovství světa.

Zajímavosti

 • Zápasy trvaly 2×20 minut.
 • Ledová plocha měla rozměr 56×18 metrů (v dnešní době – 2009 61×30 m).
 • Týmy tvořilo sedm hokejistů, tedy o jednoho víc než v dnešní době. Jeden z nich měl pozici středopolaře a říkalo se mu rover.
 • Hokejisty ještě nerozlišovala čísla na zádech, v záloze nebyli žádní náhradníci. Zápas dohráli ti hráči, kteří ho začali. Pokud se někdo zranil, stáhla jednoho hráče také druhá strana, aby se síly vyrovnaly.
 • Zápasy neřídili klasičtí rozhodčí. Byli nominováni zástupci třetích týmů. Většinou pískali hráči, případně trenéři.
 • Podle tehdejších pravidel se nesmělo přihrávat dopředu, pouze do strany nebo za sebe.
 • Brankáři mohli rozehrávat puk pouze, pokud stáli na bruslích.

ANO, objednávám si zlatou medaili ve tvaru cihličky 100. výročí IIHC, za cenu 12 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato (AU 999/1000)
Průměr:
2,50 g
Rozměry:
13,1 x 22,1 x 0,45 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Země původu:
Švýcarsko
Rok emise:
2020
Limitace:
500 ks