Humanium - vzácný kov získaný roztavením státem zabavených nelegálně držených zbraní

Novinka a naprostá rarita na numismatickém trhu! Světově první mince ze slitiny Humanium získané roztavením nelegálně držených zbraní.

Dovolte, abychom Vám představili speciální minci plnou symbolů. Prvním z nich je samotný motiv, který zobrazuje vždy usměvavou a přívětivou princeznu Dianu, která by letos oslavila 60. narozeniny.

Symbolická je i slitina, ze které je mince vyražena. Jedná se o tzv. Humanium. Tato mírová komodita se získává roztavením nelegálně držených zbraní. A tak i to co ničí, může v konečném důsledku sloužit dobru.

  • Avers mince představuje portrét usmívající se princezny Diany, který je doplněn anglickým opisem The People’s Princess (Princezna lidu)
    a opisem Dieu defend le droit (Bůh hájí právo), což je motto rodiny Spencerů, ze které Diana pocházela.
  • Na reversu mince je vyobrazen státní znak Gibraltaru. Dále obsahuje rok ražby, jméno oficiální panovníce Alžběty II. a nominální hodnotu.

Kdo jiný než královna lidských srdcí, milovaná Diana by měl být vůbec první osobností, jejíž tvář zdobí pamětní minci, vyraženou z tohoto "ušlechtilého" kovu...

Aby těch symbolů nebylo málo, přidáme ještě jeden – mince je zušlechtěna ryzím férově vytěženým zlatem (Au 999/1000). Tzv. Fairmined zlato se těží v zemích třetího světa a kov pochází z dolů certifikovaných Aliancí pro zodpovědnou těžbu.

Objednávkou získáte:

  • První minci vyraženou z Humania
  • Jistotu zušlechtění Fairmined zlatem
  • Záruku vysoké kvality ražby
  • tematickou kazetu a Certifikát autentičnosti

Ražba s princeznou Dianou je první pamětním numismatem z „humánního“ kovu. Je dostupná pouze v Národní Pokladnici, která je hrdým partnerem této mírové mise.

Humanium je vzácný kov, který se získává obtížněji než zlato nebo stříbro. Jedná se o slitinu, která je získaná roztavením státem zabavených nelegálně držených zbraní.

Mírovou komoditu vyrábí organizace Humanium Metal od roku 2016. Cílem společnosti a zainteresovaných partnerů je přeměnit vražedné nástroje (nelegálně držené zbraně) v předměty, reprezentující mír. Z Humania jsou vyráběny například hodinky, šperky nebo luxusní psací potřeby.

Příjem z produktů vyrobených z kovu Humanium organizace re-investuje ve prospěch komunit, které jsou zasaženy násilím pramenícím z držení nelegálních zbraní. Díky inciativě dochází k propojení vládních institucí, soukromého sektoru a občanské společnosti. Společným cílem těchto entit je prolomení začarovaného kruhu násilí a chudoby a eliminace zbytečně zmařených životů.

Humanium - vzácný kov získaný roztavením státem zabavených nelegálně držených zbraní

ANO, objednávám minci z Humania oslavující 60. výročí narození princezny Diany, za cenu 1 190 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při doručení. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Humanium
Zušlechtění:
ryzí Fairmined zlato (Au 999/1000)
Průměr:
32 mm
Hmotnost:
14, 14 g
Kvalita:
proof-like
Nominální hodnota:
1/2 crown
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2021
Limitace:
100 000 ks