„Rozhodli jsme se letět na Měsíc.
Ne proto, že je to lehký úkol, ale proto, že je to těžký úkol!“
-J. F. Kennedy

Tímto slavným proslovem zveřejnil v roce 1962 slavný americký prezident ambiciózní program Apollo. O necelých sedm let později, konkrétně 20. července 1969, se podařilo úkol splnit: Lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce!

Letos si připomínáme 55. výročí tohoto významného milníku lidských dějin. Při této příležitosti si Vám dovoluji představit neobvyklý set dvou stříbrných mincí oslavujících první přistání lidské posádky a první lidskou stopu na našem věčném souputníku.

MINCE HELMA MINCE ŠLÉPĚJ
První mince ze setu Helma na první pohled zaujme ultra vysokým reliéfem a částečným kolorováním. Toto kolorování představuje odraz planety země v hledí přilby. Mince je vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě do jedné unce ryzího stříbra 999/1000. Pro ještě vyšší sběratelskou přitažlivost je povrh mince vyveden v černé barvě, tzv. black proof. Druhá mince Šlépěj vás uhrane svým sférickým tvarem a věrně zpracovaným povrchem mince včetně hlubokého otisku astronautovi boty. Šlépěj je navíc parciálně zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000. Stejně jako první mince je i tato vyražena do jedné unce ryzího stříbra 999/1000. Kvalita ražby v provedení Antique finish umožňuje vzít tuto „kuličku“ do vlastních rukou.

Obě mince byly vydány ve velmi omezené limitaci, pouhých 1969 kusů od každé, která symbolizuje rok přistání prvního člověka na věčném souputníku planety Země.

Tvar, zpracování a limitace obou mincí dělají z tohoto setu unikát. I způsob uložení je originální, obě mince jsou uloženy v tematických kazetách. V případě sférické mince Šlépěj je navíc opatřena kulatým průhledem, pod kterým je mince jasně patrná, kazeta zároveň slouží jako Certifikát autentičnosti. V případě mince Helma je certifikát přiložen separátně a krom specifikace nese také otisk 10centové známky s názvem První muž na Měsíci. Přetištěná poštovní razítka na sobě nesou datum vydání známky a datum přistání Apolla 11 na Měsíci.

55. výročí přistání člověka na Měsíci - sférická a Black Proof mince z ryzího stříbra

Objednávkou získáte:

  • Dvě uncové mince z ryzího stříbra 999/1000
  • Technologicky výjimečnou mincovní sadu
  • Jistotu velmi nízké limitace obou mincí
  • Atraktivní balení včetně Certifikátů autentičnosti

Dotkněte se Měsíce, nenechte si ujít výjimečnou sadu věnovanou dobývání vesmíru!Ano, zašlete mi prosím set dvou stříbrných mincí 55. výročí přistání na Měsíci za cenu 8490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za set lze uhradit najednou, nebo ve formě 5 bezúročných měsíčních splátek, 5 x 1698 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou). Set mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byl zakoupen. Set bude hrazen dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Black proof mince Helma:
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Kolorování:
Parciální
Průměr:
38 mm
Hmotnost:
31,10 g
Kvalita:
Black proof
Nom. hodnota:
5 $
Země původu:
Barbados
Rok emise:
2024
Limitace:
1969 ks
Sférická 3D mince Šlépěj:
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
33 mm
Hmotnost:
31,10 g
Nom. hodnota:
5 $
Země:
Barbados
Kvalita:
Antique finish
Rok:
2024
Limitace:
1969 ks