S Velikonoci je kromě vítání jara neoddělitelně spjato také zdobení vajec. Jedno takové, již ozdobené, pro Vás máme. Je barevné, dřevěné a vložené do stříbrné mince. Jmenuje se Pysanka.

Jedná se o mimořádně zajímavou minci díky svému zpracování, použitým materiálům a kolorovaní. Navíc je provedena v neobvyklé hmotnosti 39,60 gramů ryzího stříbra 999/1000 a ve velkorysém průměru 55 milimetrů.

Dominantou aversu a reversu je Pysanka, vejce z pravého dubového dřeva bohatě zdobeného motivy typického lidového umění jako jsou květiny, lístečky či stylizovaní kohoutci. Okruží aversní strany je navíc doplněno přáním veselých Velikonoc v mnoha jazycích, včetně češtiny. Najdete ji?

Originální kazeta k uložení mince

Objednávkou získáte:

  • Neobvyklou minci ze stříbra a dřeva
  • 39,6 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Jistotu velmi nízké limitace, jen 499 kusů.       
  • Certifikát autentičnosti a elegantní balení

Mince je přímým odkazem na ukrajinskou Pysanku – tradiční zdobené velikonoční vejce. Každý z pouhých 499 exemplářů, tak striktní je limitace, je uložen v originální dřevěné kazetě.

Velikonoční mince s motivy tradiční ukrajinské Pysanky je skutečným uměleckým dílem, která popřeje štědré svátky jara za Vás.

Kompletní velikonoční nabídku si můžete prohlédnout na odkazu níže.

Tradice Pysanky (specifická technika a design pro zdobení velikonočních vajec) sahá až do 10. století a může být nejstarší velikonoční tradicí, která se používá dodnes. Pysanka pochází z polského slovesa „pisać“ nebo „psát“. Ve starém procesu výroby slavnostních velikonočních vajíček používáte speciální „pero“ k nanášení tekutého vosku, takže to vypadá, jako byste něco psali na skořápku.

Pysanka vejce jsou velmi oblíbeným dárkem všude na světě, a přestože mnozí nevědí o jejich původu, typické ozdoby Pysanka se aplikují nejen na velikonoční vajíčka, ale také na módu, bytové dekorace a další předměty. Používaná barviva jsou tradičně rostlinného původu: pro červenou barvu se používají slupky cibule, pro zelenou žitné klíčky, pro růžovou šťávu z červené řepy, pro žlutou kůru jabloní a tak dále. Ale i ornamenty jsou velmi výrazné - jsou to symetrické ornamenty, většinou květinové nebo „nebeské“, jako slunce, měsíc a hvězdy, ale používají se i nápisy, žebříky, kříže nebo symbolická zvířata: jelen nebo koně znamenají bohatství a prosperitu, ryby pro křesťanství a ptáci pro splnění přání a plodnosti. První nalezená vejce Pysanka pocházela z 10. století a byla vyrobena z kamene a dřeva.

O Velikonocích vychází velmi limitovaná edice oficiálních mincí inspirovaná těmito tradičními díly umění Pysanka. Začněte svůj velikonoční rituál ještě dnes s touto krásnou mincí Pysanka Easter Egg 2022 z čistého stříbra s dřevěným jádrem ve tvaru vejce inspirovaným starodávnou malířskou technikou a tradicí „Pysanka“!

ANO, objednávám Veselé Velikonoce na minci ze dřeva a ryzího stříbra, za cenu 4 990 (+129 Kč poštovné a balné). Částku za minci lze uhradit najednou, nebo ve formě dvou bezúročných měsíčních splátek, 2 x 2 495 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné).

Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti a elegantní balení. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při doručení. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost kovu:
39,96 g
Průměr:
55 mm
Hmotnost mince:
40,00 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Nominální hodnota:
5 $
Země původu:
Niue
Rok emise:
2022
Limitace:
499 ks
Specialita:
Střed mince ve tvaru vejce z dubového dřeva