S potěšením Vám představujeme sadu dvou medailí za zvýhodněnou cenu, jež byla vyražena na počest prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

Drahým kovem první exkluzivní medaile je ryzí stříbro 999/1000. Medaile obsahuje přesně 1 unci tohoto vzácného kovu, tedy 31,10 gramů. Celá stříbrná medaile byla navíc zušlechtěna černým rutheniem. A aby portrét našeho prvního prezidenta náležitě vynikl, jeho podobizna byla zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000. Taktéž na reversní straně si můžete povšimnout unikátního parciálního zušlechtění ryzím zlatem.

Druhá pamětní medaile tohoto setu s Tomášem Garrigue Masarykem byla vyražena ze zlata o ryzosti 585/1000. Její hmotnost činí 1,2 gramu a průměr dosahuje 18 milimetrů. Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a ražen leštěným razidlem.

Jedinou autorkou designu obou medailí je výtvarnice a medailérka Irena Hradecká, DiS., která vystudovala VOŠ v Jablonci nad Nisou. V minulosti připravovala a realizovala návrhy nejen pro Českou národní banku.

Objednávkou získáte:

  • Medaili z 1 unce ryzího stříbra 999/1000
  • Zušlechtění rutheniem a ryzím zlatem 999/1000
  • Medaili ze 14karátového zlata 585/1000
  • Individuální číslování na hraně stříbrné medaile
  • Zvýhodněnou cenu obou numismatů!
  • Certifikáty autentičnosti
  • Poštovné a balné ZDARMA!

Tomáš Garrigue Masaryk (T.G.M.) se narodil v chudé rodině kočího a kuchařky v Hodoníně na jižní Moravě. Po maturitě začal studovat filozofickou fakultu v Lipsku. Během studia se seznámil s Charlottou Garrigue, dcerou newyorského podnikatele, s níž se posléze oženil. Z úcty ke své manželce a její rodině přijal její příjmení a přidal jej ke svému jménu. Po dokončení studií přijel T. G. Masaryk do Prahy, aby zde přednášel na univerzitě. Nebál se být kontroverzní. Měl své názory a uměl je vyjádřit, proto měl hodně příznivců, ale i odpůrců. V Praze vstoupil do politiky.

Během první světové války odešel do Ženevy, aby zde zviditelnil český národ a přesvědčil státníky evropských velmocí o potřebnosti a užitečnosti samostatného českého státu. Později spolu s Edvardem Benešem odjeli do Francie, kde se k nim připojil Milan Rastislav Štefánik. Díky tomuto spojení nakonec nevznikl český stát, ale československý.

V září 1915 odjel T. G. Masaryk do Londýna. Po únorové revoluci v roce 1917 přesídlil do Ruska, kde dal podnět k sestavení samostatných legií z českých a slovenských přeběhlíků a zajatců. Když do války vstoupily USA, vydal se přes Dálný Východ do Spojených států, aby zde působil na prezidenta Wilsona, který byl do té doby rozhodnut po válce podporovat zachování rakouské monarchie.

Snaha T. G. Masaryka a jeho spolupracovníků byla nakonec korunována úspěchem a Československo bylo dne 28. října 1918 uznáno samostatným státem. T. G. Masaryk byl následně 14. listopadu 1918 zvolen prvním prezidentem nově vzniklého Československa.

ANO, zašlete mi prosím set medailí s T.G.M. za zvýhodněnou cenu 4 990 Kč (poštovné a balné ZDARMA). Set medailí mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ho obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byl set medailí zakoupen. Set medailí s T. G. Masarykem bude hrazen dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 30. června 2022 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Stříbrná medaile:
T.G.M.
Kov:
Ag 999/1000
Zušlechtění:
Ruthenium, ryzí zlato 999/1000
Průměr:
39 mm
Hmotnost:
1 oz = 31,10 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita, leštěné razidlo
Průměr:
18 mm
Zlatá medaile:
T.G.M.
Kov:
14karátové zlato (Au 585/1000)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Rok ražby:
2020
Země původu:
Česká republika
Limitace:
32 setů