75 let dlouhý mír

Mince z Certifikovaného zlata oslavující

75. výročí konce války

 

Představujeme Vám exkluzivní a skutečně raritní minci vyraženou z Fairmined zlata. Tento numismatický skvost je unikátní nejen kvůli zlatu, ze kterého je vyražen, ale také kvůli motivům a hlavně odkazu, který nese. Mince byla vyražena k 75. výročí konce druhé světové války a oslavuje tak 75 let dlouhý mír. 

Ražba proběhla ve slavné Pařížské mincovně a je výsledkem spolupráce dvou skvělých umělců a designérů -  Joaqina Jimineze, medailéra a uměleckého ředitele Pařížské mincovny a Eugena Dauba, amerického figurálního sochaře. Ve svých rukách právě držíte jejich společnou vizi míru.

Mincovním kovem numismatu je Fairmined zlato s ryzostí 999/1000 a můžeme ho tedy nazývat ryzí. Jeho hmotnost je 3,11 gramů a průměr mimořádných 15 milimetrů. Nominální hodnota mince je 10 euro. Zlato nesoucí označení Fairmined (férově vytěžené) je zárukou toho, že byl kov vytěžen v malých dolech, které dodržují přísné standardy nastavené Aliancí pro zodpovědnou těžbu (ARM). V takovýchto dolech horníci pracují v bezpečných podmínkách, okolní flóra a fauna není důsledky těžby zatěžována a část prostředků z prodeje tohoto zlata je navrácena zpět do tamní komunity a pomáhá tak horníkům a jejich rodinám žít lépe.

Avers mince nese slovo „mír“ vyryté ve třech světových jazycích – francouzštině, latině a angličtině. Právě toto zdánlivě banální trojjazyčné vyjádření symbolizuje vzájemnou úctu a respekt mezi národy po celém světě. Stejné poselství vyjadřuje i spolupráce umělců, pocházejících z odlišných zemí, kteří i přes všechny mezikulturní rozdíly nacházejí ve své práci konsensus.


Revers zlaté mince byl zhotoven podle precizního návrhu Joaqina Jiminize, dvorního medailéra Pařížské mincovny. Jiminéz užívá, stejně jako jeho spoluautor, k vyjádření své vize míru holubice. Holubice znázorňuje při letu a zasazuje je do perspektivy tvořící písmeno V, což znamená Victory neboli vítězství. Umělec tak komunikuje společné vítězství válkou utlačovaných národů.

Objednávkou získáte:

  • Ryzí zlato 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 1 500 kusů pro sběratele na celém světě
  • Ražbu ze slavné Pařížské mincovny pod záštitou FAIRMINED
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Zlato pocházející z dolu certifikovaného Aliancí pro zodpovědnou těžbu
  • Elegantní kazetu včetně Certifikátu autentičnosti

Tato překrásná emise je přísně limitována pouhými 1 500 kusy pro celý svět, což ještě více zvyšuje její sběratelskou hodnotu!

 

Speciální nabídka pro Vás
Minci je možné koupit na 3 bezúročné splátky. Pokud máte zájem o platbu na splátky, neváhejte, prosím, kontaktovat naše zákaznické oddělení na telefonním čísle 810 100 500. Jsme tu vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do 15. Nebo nám napište na info@narodnipokladnice.cz.
Specifikace
Kov:
Ryzí Fairmined zlato 999/1000
Hmotnost:
3,11 g
Průměr:
15 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Emitent:
Pařížská mincovna
Limitace:
1 500 kusů
Rok emise:
2020

30. dubna 1945, nacistický vůdce Adolf Hitler udílí poslední rozkazy. Josepha Goebbelse jmenuje říšským kancléřem a Karla Dönitze říšským prezidentem, poté spáchá sebevraždu. Poslední říšský kancléř Goebbels se snaží se Sověty dojednat příměří, je však odmítnut. Možná je pouze kapitulace. Goebbels spáchá sebevraždu.

2. května je celý Berlín obsazen sovětskými vojsky. Nový prezident Dönitz posílá 5. května za velitelem spojeneckých vojsk Eisenhowerem delegaci, za kterou následně dorazí i náčelník štábu Alfred Jodl jako zástupce Dönitze. Hraje se o čas. Jeho žádost o přesun zbylých německých vojsk do amerického zajetí Eisenhower odmítá. Naopak požaduje okamžitou  a úplnou kapitulaci a sděluje také výhrůžku, že západní spojenci uzavřou západní frontovou linii a všechny německé jednotky se budou muset vzdát Rudé armádě.

7. května Dönitz bezpodmínečnou kapitulaci schvaluje. Jodl tedy brzy ráno podepisuje v Remeši kapitulaci. Dokument obsahuje okamžité ukončení bojů a německé jednotky budou muset v okamžiku platnosti kapitulace zůstat na svých místech bez dalšího pohybu. Vojáci budou odzbrojeni a zatčeni. Rozhodnutí začne platit 8. května ve 23 hodin a 1 minutu středoevropského času. Na Stalinův nátlak proběhne ještě jedna kapitulace 8. května v budově sovětského velitelství v Berlíně. Za sovětskou stranu se aktu účastní generál Žukov, za německou stranu generál Keitel.

Celý svět slaví konec 2. světové války 8. května, Sovětský svaz 9. května. Všechny boje však ještě neskončily, pokračují na území Československa a Jugoslávie. Zde padnou poslední výstřely 25. 5. 1945. Mimo Evropu se bojuje v Asii, kde boje končí až na podzim porážkou Japonska. Akt japonské kapitulace 2. září 1945 definitivně ukončuje 2. světovou válku.

ANO, zašlete mi prosím minci z Certifikovaného zlata Holubice míru cenu 13 980 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu. Nabídka je platná do 31. října 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.