Pamětní medaile uctívající 100. výročí vzniku Československa

Kompletní sada v nejvyšší mincovní kvalitě s nízkou limitací

Představujeme Vám unikátní sadu pamětních medailí oslavující 100. výročí vzniku Československa.

Pamětní medaile emitovala Národní Pokladnice na počest 100. výročí vzniku Československa. Všechny emise z této sady jsou uloženy ve speciálním a elegantním numismatickém zakladači.

Sada obsahuje celkem sedm pamětních medailí, jež byly vyraženy v nejvyšší mincovní kvalitě. Pět pamětních medailí, uctívající významné milníky československých dějin, je zušlechtělo ryzím zlatem 999/1000. Sada dále obsahuje dvě pamětní medaile vyobrazující prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, z nichž jedna je ražena do pravého zlata 585/1000!

Rezervací sady získáte:

  • 5 pamětních medailí zušlechtěných ryzím zlatem 999/1000
  • 1 pamětní medaili z pravého zlata 585/1000
  • 1 pamětní medaili T. G.Masaryk ze základního kovu ZDARMA
  • Speciální numismatický zakladač ZDARMA
  • Ražby v nejvyšší mincovní kvalitě

Oslavte 100. výročí vzniku Československa překrásnou kompletní sadou pamětních medailí v nejvyšší mincovní kvalitě. Neváhejte a objednejte si svou výroční sadu ješte dnes!

 

 

 

Specifikace
Pět pamětních medailí:
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
40 mm
Hmotnost:
29 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Jedna pamětní medaile:
Kov:
Zlato 585/1000
Průměr :
18 mm
Hmotnost :
2 g
Kvalita :
Nejvyšší mincovní
Pamětní medaile ZDARMA:
Kov :
Slitina mědi a niklu
Průměr :
33 mm
Hmotnost :
15 g
Kvalita :
Nejvyšší mincovní

K této významné dějinné události vedla dlouhá a komplikovaná cesta. Čeští politici a aktivisté nevedli před vypuknutím 1. světové války politický boj proti Rakousku, ale usilovali o zrovnoprávnění Čechů v rámci monarchie, a tím také o podíl na moci a řízení. Tuto myšlenku ukončilo vypuknutí války a následné perzekuce ze strany rakouských mocenských orgánů.

Naproti tomu bývalý říšský poslanec Tomáš Garrigue Masaryk a Karel Kramář počítali s rozpadem Rakouska-Uherska a přerozdělením území v rámci Evropy. Zatímco Karel Kramář počítal se vznikem rozsáhlé Slovanské říše, T. G. Masaryk společně s Milanem Rastislavem Štefánikem a Edvardem Benešem prosazovali vznik samostatného státu Čechů a Slováků na území bývalých Zemí Koruny české a Horních Uher.

Aktivní činností dosáhli Masaryk v Londýně a Beneš se Štefánikem ve Francii vyjádření vlád Spojených států amerických a Francie o uznání nároku československého národa na samostatnost.

Od ranních hodin dne 28. října 1918 docházelo ke srocování lidu. Rozšířila se informace o rakousko-uherském přijetí podmínek kapitulace. Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů monarchie, které si lidé vyložili jako uznání nezávislosti. Tato zpráva se stala impulsem k živelným demonstracím, při nichž lidé jásali v ulicích a ničili symboly Rakouska-Uherska. Národní výbor vydal provolání o vzniku republiky a převzal kontrolu nad úřady.

28. říjen je považován za den, kdy vzniklo samostatné Československo.

 

 

 

 

 

 

ANO, zašlete mi prosím sadu pamětních medailí 100. výročí vzniku Československa za cenu 7990 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím navíc Certifikát autentičnosti a numismatický zakladač zdarma. Nabídka je platná do 30. 11. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.