Medvěd Gobi

Stříbrná mince zachycující ohrožený druh medvěda

Jsme velice potěšeni, že Vám můžeme představit nádhernou a jedinečnou stříbrnou minci Medvěd Gobi. Tato mince z velice oblíbené série ohrožených druhů divokých zvířat představuje endemický a kriticky ohrožený druh medvěda žijícího v mongolské poušti Gobi.

Mince Medvěd Gobi byla vyražena do 1 unce ryzího stříbra 999/1000. Vyobrazení hlavy ohroženého medvěda se vyjímá na nezvykle vysokém reliéfu. Detaily mince můžete navíc obdivovat na úctyhodném průměru 38,61 mm. Mince byla vyražena technikou antique finish, takováto mince je upravena speciální patinou a je odolnější vůči otěrům.

Mince Medvěd Gobi byla vyražena ve velmi nízké limitaci, pouhých 2500 exemplářů pro celý svět!

Revers mince věrně a do nejmenších detailů vykresluje hlavu ohroženého medvěda. Do očí medvěda jsou vsazeny krystaly Swarovski, jež celou kompozici nádherně uzavírají a vzbuzují pocit, jakoby se medvěd díval přímo na Vás. Na aversu emise je vyobrazen emblém mongolské banky Mongol Bank společně s mongolskými znaky a nominální hodnotou. 

Rezervací mince získáte:

  • 1 unci ryzího stříbra 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 2500 kusů pro celý svět
  • 2x krystal Swarovski
  • Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu ZDARMA
  • Překrásné zpracování v kvalitě antique finish

Získejte i Vy úchvatnou stříbrnou minci zachycující ohrožený druh medvěda!

 

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Hmotnost:
1 oz (31,1 g)
Průměr:
38,61 mm
Limitace:
2500 kusů pro celý svět
Kvailta:
Antique finish
Rok ražby:
2019

Medvěd Gobi nebo také medvěd gobijský je poddruh medvěda hnědého a žije v mongolské poušti Gobi. Tento poddruh medvěda hnědého dorůstá menších rozměrů než jeho příbuzný. Dospělý jedinec dosahuje váhy kolem 120 kg. Má krátkou dozlatova zbarvenou srst a relativně dlouhé nohy. Je kriticky ohrožený, přežívá už jen necelá třicítka kusů. Živí se převážně rostlinnou stravou, občas uloví nějakého hlodavce. Mláďata jsou častou kořistí vlků.

Jedinečná pestrost přírody Gobi vedla k vyhlášení několika velkoplošných chráněných území. V roce 1975 vznikl v Mongolsku na ploše 53 000 km2 národní park Velká Gobi. V roce 1991 byl vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO především díky své unikátní fauně. Nacházejí se zde světově proslulá naleziště zkamenělin druhohorních veleještěrů. Území je téměř nedotčené a podléhá přísné ochraně. Ke vstupu do národního parku je zapotřebí souhlasu ministerstva životního prostředí.

Národní park sestává ze dvou oddělených území Gobi A a Gobi B, které se liší krajinou, klimatem, vegetací i faunou. Národní park Gobi A zabírá plochu přibližně 44 000 km2, velkou část jeho území tvoří písčitá poušť s typickými dunami a sporou flórou. Žijí zde zbytky populace divokých velbloudů dvouhrbých (Camelus bactrianus). Největší vzácností je 30–40 posledních přežívajících jedinců medvěda gobijského (Ursus arctos gobiensis). Gobijský medvěd, Mongoly nazývaný jako mazaalai, je v současné době jedním z nejvzácnějších a nejvíce ohrožených savců na světě.

 

 

 

 

 

 

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou minci Medvěd Gobi za cenu 4290 Kč (+ 149 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a originální balení. Nabídka je platná do 31. 07. 2019 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.