Od ledna roku 2002 je euro oficiální měnou zemí eurozóny. Z původně jedenácti členských států EU přijalo společnou měnu postupně 19 zemí (a další 4 nečlenské země ji mohou vydávat a používat). Aktuálně je euro druhou nejpoužívanější měnou na světě. Kromě praktického užití je také hmatatelným znamením míru v Evropě.

Jako připomínku 20. výročí od zavedení eura byla vydána sada šesti medailí připomínající nejen toto výročí, ale také první jednoeurové mince ze zemí eurozóny. Všechny pamětní medaile jsou zušlechtěny ryzím Fairmined zlatem a působivou barevnou aplikací!

AVERS REVERS
Na aversech celé sady jsou vyobrazeny vlajky a první eurové mince již zmíněných států. Společným prvkem medailí je dvanáct hvězd spojených do kruhu na modrém pozadí tvořících vlajku Evropské unie. Avers dále obsahuje letopočet výročí: 2002 – 2022. Společný revers všech šesti pamětních medailí zdobí opis „UNITED IN DIVERSITY“, tedy „Jednotná v rozmanitosti“. Toto motto Evropské unie vyjadřuje společné odhodlání a úsilí Evropanů o mír, prosperitu a vzájemné obohacování různými kulturami, tradicemi a jazyky tohoto kontinentu. Dále se na reversu nachází mapa Evropy. Při bližším pohledu zjistíte, že vybrané země mají hladký povrch, mezitím co ostatní jsou zvrásněné. Ihned si tak můžete udělat přehled, ve kterých zemích je zavedeno euro (hladké) a ve kterých si stále drží původní měnu (zvrásněné).

Sada je uložena v krásném numismatickém albu, jehož součástí je i průvodní brožura, která Vás podrobně se všemi medailemi seznámí. Navíc se můžete těšit i na dárek v podobě výroční suvenýrové bankovky.

Objednávkou získáte:

  • Celkem 6 pamětních medailí zušlechtěných ryzím Fairmined zlatem
  • Sadu, kterou jinde než u nás nedostanete
  • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 4 999 sad
  • Tematické numismatické album s průvodní brožurou
  • DÁREK ZDARMA - Výroční suvenýrová eurobankovka

Pouze 4 999 sběratelů může vlastnit tuto exkluzivní sadu 6 medailí vydanou u příležitosti 20. výročí od zavedení eura. Neváhejte a staňte se majitelem jedné z nich!

 

Fairmined zlato

Certifikované zlato s označením Fairmined gold se v posledních letech těší stále větší oblibě. Jedná se o zlato z malých dolů v Latinské Americe, Africe a Jihovýchodní Asii. Těžba v drobných dolech má často katastrofální dopad na životní prostředí i na kvalitu života horníků a celých tamních komunit. O zlepšení situace se dlouhodobě snaží Aliance pro zodpovědnou těžbu, jež pomáhá drobným podnikům k certifikaci.

Certifikované doly jsou vázány přísnými pravidly, která zajišťují ochranu životního prostředí a zdraví horníků. Díky certifikaci se doly také lépe propojí se sítí dodavatelů, kteří jejich zlato vykupují za férové ceny. Část výkupní ceny zlata pak malé těžební společnosti investují zpět do nových technologií, vzdělávání, vybavení, ale i do revitalizace prostředí, kde horníci a jejich rodiny žijí.

V roce 1979 byl vytvořen Evropský měnový systém (EMS). Ten úspěšně udržoval stabilní směnný kurz různých měn v Evropě. Stále většími kroky Evropa postupně směřovala k zavedení společné měny. Konkrétní myšlenky na implementaci pozdějšího eura byly uvedeny ve zprávě Delorsova výboru již v roce 1989, přičemž první projekt byl realizován o rok později. Byla zrušena všechna omezení pohybu kapitálu mezi členskými státy.

Společnou měnou se stává euro!

V roce 1993 byla Maastrichtskou smlouvou definitivně založena Hospodářská a měnová unie (HMU) a stanovena závazná pravidla, která musely signatářské státy splnit, aby mohly společnou měnu přijmout. Na zasedání Evropské rady v Madridu v roce 1995 členské státy rozhodly o názvu nové měny, která dostala název euro.

€ - Inspirace starověkým Řeckem

Uvedení eura do oběhu předcházely dlouhé přípravy a debaty o jeho designu. Dnes všem důvěrně známý a zažitý znak eura (€) měl reprezentovat snadno rozpoznatelný symbol s jasným sdělením. Za návrhem znaku stojí Belgičan Alain Billiet, který se rozhodl pro písmeno E. Volba písmena E odkazuje ke starořeckému písmenu epsilon, neboť Řecko je považováno za kolébku naší civilizace. Billiet k E ovšem přidal dvě příčné linie symbolizující klid a sílu. Jeho návrh byl schválen Evropskou komisí na summitu v Dublinu dne 12. prosince roku 1996.

Hotovostní měna od roku 2002

Dne 1. ledna 1999 bylo euro zavedeno jako jednotná měna v jedenácti členských státech EU. Od tohoto okamžiku se na finančních trzích a při elektronických platbách používalo pouze euro, a to v Belgii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Rakousku, Portugalsku a Španělsku. O tři roky později vstoupilo do oběhu jako hotovostní měna. Vzhledem k velkému úspěchu eura se v následujících letech k eurozóně připojily další státy.

ANO, zašlete mi prosím sadu pamětních medailí k 20. výročí eura za cenu 4 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za minci lze uhradit najednou, nebo ve formě dvou bezúročných měsíčních splátek, 2 x 2 495 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou).

Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Společně se sadou obdržím tematické album s vloženými Certifikáty autentičnosti. Jako dárek zdarma obdžím navíc výroční bankovku. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
CuNi
Zušlechtění:
ryzí Fairmined zlato 999/1000
Kolorování:
nanesená aplikace
Průměr medailí v sadě:
38,61 mm
Hmotnost medailí v sadě:
28,70 g
Kvalita:
BU
Rok emise:
2022
Limitace:
4 999 ks
DÁREK ZDARMA:
výroční euro bankovka