S Velikonoci je neoddělitelně spjato zdobení vajec. Jedno takové, ozdobené pro vás máme.

Tento numismat a šperk v jednom je přímým odkazem na světově proslulou kolekci carských velikonočních vajec ze šperkařské dílny ruského zlatníka Petera Carla Fabergého. Každý z pouhých 500 kusů je skutečným uměleckým dílem, a to zejména díky kvalitnímu zpracování v nejvyšší mincovní kvalitě a dokonale propracovanému designu.

  • Revers numismatu znázorňují květiny inspirované Fabergého vejcem, symbolem extravagance a luxusu a jednoho z nejdražších klenotů na světě.

  • Na aversu mince se nachází zajímavá kompozice, jejíž horní části vévodí portrét britské královny Alžběty II., která je nejdéle vládnoucím monarchou ve více než tisícileté historii Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Mince byla inspirována Fabergého vejcem s názvem Swan Royal (královská labuť) z roku 1906, kterou ruský car daroval své ženě k výročí jejich svatby. Tento jedinečný numismat byl vyražen do ryzího zlata (Au 999/1000). Mince má tvar vejce o rozměrech 15 x 20 mm, hmotnost je 3,11 g a nominální hodnota 5 dolarů.

Objednávkou získáte:

  • 3,11 g (1/10 trojské unce) ryzího zlata (Au 999/10000)
  • Netradiční dárek pro blížíce se Velikonoce
  • Jistotu velmi nízké limitace – jen 500 kusů
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality (tzv. Proof)
  • Certifikát autentičnosti a elegantní balení

Mince je uložena do ochranné numismatické kapsle společnš s ceritfikátem autentičnosti je zasazena do dřevěné reprezentativní kazety.

Ať už chcete svou sbírku osvěžit netradiční nadílkou, nebo uvažujete o originálním velikonočním dárku, zlatá mince Fabergé je skvělou volbou!

Peter Carl Fabergé

byl ruský zlatník, který dostal na Velikonoce roku 1885 neobvyklý rozkaz. Car Alexandr III. ho požádal o vyrobení dárku pro svou manželku Marii Fjodorovnu. Zlatník se inspiroval v 18. století a vytvořil zvláštní suvenýr, vyrobený ze smaltovaných a různobarevných kovů. Vejce, které mělo v sobě malé překvapení, miniaturní slepičku, která se dá taktéž otevřít a ukrývá miniaturu prstenu a koruny, které se staly nedílnou součástí každého vejce.

Dárek měl takový úspěch, že se car rozhodl udělat z vajec pravidelný velikonoční dárek, proto každý rok pověřoval ateliér Carla Fabergého výrobou nového vejce. Celkem vzniklo asi 50 vajec, z nichž je znám osud celkem 43. Zásadně byla tvořena ze zlata, drahých kovů a jiných drahocenných materiálů (slonovina, perleť) s využitím technik pestrobarevného opakního či translucidního emailu a gravírování.

Každé z vajec lze otevřít a ukrývá překvapení. Některá jsou pojízdná na kolečkách, jiná se dají rozebrat, jedno v sobě ukrývá lokomotivu, několik jich má vyklápěcí stojánky na portrétní miniatury členů rodiny cara Mikuláše II. Některá vejce v sobě skrývají důmyslný mechanismus pro pohyb, figurku nebo stavbu. Pro svou vysokou uměleckou hodnotu, špičkovou kvalitu výroby, precizní zpracování i těch nejtitěrnějších detailů, důmyslné technické řešení a vysokou cenu použitých materiálů, patří tato šperková vejce k nejvzácnějším klenotům na světě a dodnes jsou celosvětově uznávána jako absolutní vrchol klenotnického umění a zároveň jsou synonymem luxusu.

Vejce je dlouho považováno za symbol světa, vesmíru, života a znovuzrození. Kdysi se věřilo, že poskytuje plodnost, úrodnost půdy a produktivitu hospodářských zvířat. S příchodem křesťanství bylo vejce spojeno s Velikonocemi, svátkem Kristova zmrtvýchvstání. Postupně se zrodil zvyk velikonočního vajíčka. Věřilo se, že darování vajec přinese zdraví a prosperitu. Odtud pocházela tradice suvenýrů, o nichž se věřilo, že pocházejí nejprve z Dánska a Německa.

ANO, objednávám si zlatou minci Fabergého vejce za cenu 9 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato (999/1000)
Rozměry:
15 x 20 mm
Hmotnost:
3,11 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Nominální hodnota:
5$
Země původu:
Niue
Rok emise:
2019
Limitace:
500 ks