Fabergého vejce na minci ze 2 uncí ryzího stříbra

Vyrobeno speciální technologií smartminting® a dozdobeno pravým zlatem

Dovolte, abychom Vám dnes představili jedinečnou minci a tak trochu přivolali jaro, které se už nekontrolovatelně blíží. Hlavním svátkem jara jsou pro nás neodmyslitelně Velikonoce. Proto jsme do naší numismatické nabídky přidali minci, která Vám tento svátek bude připomínat po celý rok.

Tento numismat a šperk v jednom je přímým odkazem na světově proslulou kolekci carských velikonočních vajec ze šperkařské dílny ruského zlatníka Petera Carla Fabergého. Každý z pouhých 888 kusů je skutečným uměleckým dílem, a to zejména díky kvalitnímu zpracování v nejvyšší mincovní kvalitě a dokonale propracovanému designu speciální technikou Smartminting, díky které vejce doslova vystupuje z mince!

Fabergého vejce na minci ze 2 uncí ryzího stříbra

Mince je věnována slavnému Fabergého vejci Rose Trellis, které bylo vytvořeno v roce 1907 klenotníkem Peterem Carlem Fabergé. Numismat vyražený z 2uncí ryzího stříbra a zušlechtěný dalším drahým kovem, zlatem. Aby se výjev co nejvíce podobalo pravému vejci je mince navíc dozdobena barevným sklem. Vše dokonale propojuje speciální technika Smartminting, díky které každé zušlechtění mění minci v opravdovou numismatickou perlu.

Objednávkou získáte:

  • 2unce ryzího stříbra 999/1000
  • Netradiční dárek pro blížíce se Velikonoce
  • Jistotu velmi nízké limitace – jen 888 kusů
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality (tzv. Proof)
  • Netradiční balení ve tvaru vejce

Mince je uložena do ochranné numizmatické kapsle společnš s certitfikátem autentičnosti je zasazena do speciální tematické kazety, taktéž ve tvaru vejce. Ať už chcete svou sbírku osvěžit netradiční nadílkou, nebo uvažujete o originálním velikonočním dárku, stříbrná mince Fabergé je skvělou volbou!

Peter Carl Fabergé byl ruský zlatník, který dostal na Velikonoce roku 1885 neobvyklý rozkaz. Car Alexandr III. ho požádal o vyrobení dárku pro svou manželku Marii Fjodorovnu. Zlatník se inspiroval v 18. století a vytvořil zvláštní suvenýr, vyrobený ze smaltovaných a různobarevných kovů. Vejce, které mělo v sobě malé překvapení, miniaturní slepičku, která se dá taktéž otevřít a ukrývá miniaturu prstenu a koruny, které se staly nedílnou součástí každého vejce.

Dárek měl takový úspěch, že se car rozhodl udělat z vajec pravidelný velikonoční dárek, proto každý rok pověřoval ateliér Carla Fabergého výrobou nového vejce. Celkem vzniklo asi 50 vajec, z nichž je znám osud celkem 43. Zásadně byla tvořena ze zlata, drahých kovů a jiných drahocenných materiálů (slonovina, perleť) s využitím technik pestrobarevného opakního či translucidního emailu a gravírování.

Každé z vajec lze otevřít a ukrývá překvapení. Některá jsou pojízdná na kolečkách, jiná se dají rozebrat, jedno v sobě ukrývá lokomotivu, několik jich má vyklápěcí stojánky na portrétní miniatury členů rodiny cara Mikuláše II. Některá vejce v sobě skrývají důmyslný mechanismus pro pohyb, figurku nebo stavbu. Pro svou vysokou uměleckou hodnotu, špičkovou kvalitu výroby, precizní zpracování i těch nejtitěrnějších detailů, důmyslné technické řešení a vysokou cenu použitých materiálů, patří tato šperková vejce k nejvzácnějším klenotům na světě a dodnes jsou celosvětově uznávána jako absolutní vrchol klenotnického umění a zároveň jsou synonymem luxusu.

Vejce je dlouho považováno za symbol světa, vesmíru, života a znovuzrození. Kdysi se věřilo, že poskytuje plodnost, úrodnost půdy a produktivitu hospodářských zvířat. S příchodem křesťanství bylo vejce spojeno s Velikonocemi, svátkem Kristova zmrtvýchvstání. Postupně se zrodil zvyk velikonočního vajíčka. Věřilo se, že darování vajec přinese zdraví a prosperitu. Odtud pocházela tradice suvenýrů, o nichž se věřilo, že pocházejí nejprve z Dánska a Německa.

ANO, objednávám si stříbrnou minci Fabergého vejce za cenu 9 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Stříbro 999/1000
Průměr:
38,61 mm
Hmotnost:
62,2 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
1000 MNT
Země původu:
Mongolsko
Rok emise:
2021
Limitace:
888 kusů